• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@wera.g slepá som, ale už som to našla :slight_smile:
30. okt 2012 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 správu, 20:30 :wink: ale už vidíš, predbehli maaa :slight_smile:))
30. okt 2012 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g nemusíš sa toho báť, ja maľujem najprv nasucho si naznačím, kde chcem čo mať, potom si to ešte trošku dotieňujem nasucho a až nakoniec si rozpustím práškovú farbu v alkohole a domaľujem, čo ešte treba. Ak ti z tej práškovej farby aj padne tam, kde ju nechceš mať netreba to utierať ale len jemne odfúknuť preč z torty. Maľujem hneď ako potiahnem tortu, a ak sa ti torta trochu orosí bude sa ti horšie roztierať prášková farba
30. okt 2012 o 21:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby zobrali by ste takuto objednavku?akoze lod aj viem ako spravit ale tie plachty atd...co by ste poradili?neviem ci to vziat alebo nie :unamused:
30. okt 2012 o 21:18  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps Andrejka, ďakujeeeem moc moc za rady :wink: jejda bojím sa ako to dopadne.. ale trúba som, sama som dala taký návrh, lebo som bola lenivá robiť zase orchideu v črepníku :grinning: takže vravíš hneď po potiahnutí? presne toho som sa bála, lebo máme doma strašne vlhko a stále sa mi topí smartflex poslednú dobu.. tak snáď to nepototo.. :grinning:
30. okt 2012 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g ja poťahujem s MMF a problém som mala len raz, keď sa mi orosila torta. Ale aj to išlo, len ťažšie ako keď je torta pekne suchá.
30. okt 2012 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina dumám ešte nad tým korpusom,ktorý sa k tej plnk najviac hodí? Obyčajný, čokoladový ,mramorový, orechový asi nie to by už bolo asi moc orechou hmm
30. okt 2012 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g plachty by som urobila z potahovky, alebo potiahnutej oblatky
30. okt 2012 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps mne sa ani nie že orosí, ale zostane taká lepkavá... neviem či máme v byte tak vlhko, alebo robím moc "mokré" torty, ale ani keď bolo vonku 38 stupňov sa mi toto nedialo.. neviem čo to :-/ no drž mi prosím prosím palce, ak sa to bude podobať predstave, isto dám foto :slight_smile:
30. okt 2012 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt bolo asi pre @katulkaaaaaa , nie? :slight_smile:))
30. okt 2012 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 no bude to už už, keby to už bolo za mnou :frowning2:
30. okt 2012 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g keď robím kvietky so Smartflexu tak ich maľujem až keď sú trochu obschnuté. Veď si to vyskúšaj na kúsku rozváľanej hmoty ako ti to pôjde
30. okt 2012 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@wera.g ale anooooooooooo:slight_smile:
30. okt 2012 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vlada111 no to ti verím, toto čakanie je nič moc :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. okt 2012 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps aaaaach jaj toto som si fakt vymyslela vec.. :grinning:
@aduskatt :slight_smile:) pozerám že na moju maľovanú asi nedám plachtu :grinning: hoci... možno ju bude treba.. ale zakryť ju celú :grinning:
30. okt 2012 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vlada111 Vlaka, mne radili, keď som prenášala Filipka, aby sme to s mm trochu "roztočili" pri plnení si manželských "povinností" vraj to pomáha :grinning: :grinning: :grinning:
30. okt 2012 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@wera.g ale neboj, ono to pôjde lahšie ako si myslíš. Ja mám pocit, že rýchlejšie namaľujem niečo na tortu ako vymodelujem
30. okt 2012 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps joj no ale ty si iná liga :slight_smile:) :wink:
30. okt 2012 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@79zuzana
@mimcak
@mima1311
@jakelina
Jéj, díky všetkým, už som zase múdrejšia :slight_smile:)))
30. okt 2012 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lamps Mozem malovat normalnymi praskovymi farbami? Chcem drahemu upiect tortu a namalovat na nu taky zamilovany par - zaciatkom roka to niekto z tejto temy robil a pacilo sa mi to.
30. okt 2012 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps Nepomáha :slight_smile:
30. okt 2012 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g no to si teda vôbec nemyslím
@abriela áno môžeš, ja maľujem aj nasucho aj namokro
@kmkke :grinning: :grinning: ja s týmto skúsenosť nemám, neposlúchla som túto radu a skončila som na vyvolávačke :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. okt 2012 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps :slight_smile:)) mám ti povedať čo si myslím ja? :slight_smile:)
30. okt 2012 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katulkaaaaaa ja by som to spravila normálne kúsok látky a nejaké nitky...hmotu by som nedávala náhodu to zvlhne a zosype sa tá plachta dolu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. okt 2012 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g no povedz, aspoň budem múdrejšia
30. okt 2012 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vlada111 ty si este tuuuuu? sak ja uz mobil hypnotizujem kazdu pol hodku, ze kedy mi uz pipne :confused: :confused: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
30. okt 2012 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@eliska22 :grinning: :grinning: no torty na stužkovú nie sú velmi oblúbené :sweat_smile:
30. okt 2012 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt ty mooja, ale to si superne nakupila tie sablony :wink:
normalne aj ja rozmyslam, ze uz musim ten stencil co mam, konecne niekde vyskusat...len to musim najprv pre nas doma :sweat_smile:
ale mm bude mat teraz narodky...tak ci chce ci nie, bude mat stencils na torte :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
30. okt 2012 o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lamps Ja som skúšala, manžel ma po 10 minútach prosil, nech z neho zleziem, že to nemá zmysel, že mi ešte ublíži a malým to ani nehlo :grinning:
30. okt 2012 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@blcha ahoj ,ta tortička je moja...srdiečko je len tak šúľané v rukách ,teda na podložke...aj teraz mám jedno pripravené na piatkovú tortičku ,kebyže si tu za rohom ,tak ti spravím ,už mám v tom prax ..10 min. a je to...ak ti môžem poradiť ,tak v spodnej časti ,medzi tie dva šúľančeky si daj drevenú špiajlu ,aby si to potom mala ako ukotviť do tortičky ...a ja to ešte poistim pásikom hmoty okolo tých šúľančekov...hodím foto ,kde je to vidno :wink:
30. okt 2012 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (11)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok