Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

levandulka3
30. okt 2012

@vecernicci ty si tu odborník na 3D torty chcem ťa poprosiť o radu mám robiť somárika z macka Pú a má mať 5 kg v čom by som ho mala upiecť aby som sa trafila do váhy? a ešte nerobila si ho náhodou aj ty ako sa zarába ten odtieň farby akú má somárik, už vopred veľké dakujem 😉

pristela
30. okt 2012

@mizulienka nedávala som ziadne ovocie , nemyslím ze sa k nemu nejake hodi , kedze gastan pyre je take chutovo ...výnimočne 😀 😀 😀 a jasne k čoko by šiel v pohode 😉

mizulienka
31. okt 2012

@pristela dakujkem, si zlata 😉

maya30
31. okt 2012

ahojte 🙂 vecer som dokoncila tortuchu pre nase krstna...dufam ze sa da rozoznat co to je 😝 som zvedava co mi na nu povie, vlani som mu robila Nema a iba mi zavrcal ze "nabuduce mi urob inu" 😝 no, teda taka vdaka....tak snad teraz to prijme lepsie 😒 Je tam kakovy korpus a plnka odtialto s prazenymi orechmi, salkom a cokoladou

eliska22
31. okt 2012

@maya30 krásna torta a tie postavičky sú perfektné 😵 😵 😵 ja neviem, čo to je, nepoznám, ale superné je to 🙂

eliska22
31. okt 2012

@jakelina tak ja sa priznávam a môžem potvrdiť, že to funguje, aspoň u nás, moje deti sa obe narodili po sexíku 😀 😉

jakelina
31. okt 2012

@maya30 je krásný a taky neznám ty postavičky 😒

maya30
31. okt 2012

baby tak su to tieto 😀

ajka82
31. okt 2012

@katulkaaaaaa neviem ci ti niekto odpovedal k lodi, skus na spajdle poprivazovat cvernou a plachtu asi skor jedly papier pouzit ako potahovku 😉

dadka212
31. okt 2012

@maya30 perfektná torta, hneď som ich spoznala 🙂

dm1
31. okt 2012

@maya30 supeeer uplne sa podobaju neboj 😵

mizulienka
31. okt 2012

@maya30 perfektna, moj Misko by co dal za taku tortu, ale tak az k narodeninam 😉

baby myslite, ze pribinak mozem urobit aj s bielym jogurtom namiesto kyslej smotany? 😕

mimcak
31. okt 2012

@saminka a nedala si si to trošku zohriať do mikrovlnky? Ako hovorím ja robím od oka,ale origoš na mmb si to vychvalovali,tak nviem. Mne ked stála minule mesiac v chladničke tiež bola tvrdá a drobila sa ,ale primiešala som trošku čerstvej hmoty z cukríkou a bola ok.

eliska22
31. okt 2012

@maya30 perfektné postavičky krajšie ako na obrázku, ale furt neviem čo to je za rozprávku, ale asi tým, že nemám doma chlapca 😝 😀

eliska22
31. okt 2012

@mizulienka jasné aj jogurt môže byť 🙂

mia1111
31. okt 2012

@maya30 - jéééééééééj, perfektná tortička, úplne sa podobajú, super! 🙂

mima1311
31. okt 2012

@mizulienka ano , ja som uz davala jogurt miesto smotany 🙂 🙂

vlada111
31. okt 2012

@lamps
@aduskatt
@jakelina no dievčence vy ste ale vzdelané 😀

vlada111
31. okt 2012

@maya30 krásna

abriela
31. okt 2012

@mizulienka a ako plnku z pyre ides robit? Lebo tiez planujem upiect drahemu na piatok toru s gastanovym pyre, ale asi len slahacka, pyre. Potah a namalovany obrazok - zalubeny par, ako kedysi robila @jakelina.

pristela
31. okt 2012

@saminka no ak sa ti drobila dala si mooooooooc cukru , ono nie vzdy sa má a dá dodržovať recept presne, cukru treba davat len kolko hmota zapýta, ja ju robievam bezne a je super, dokonca nedavam tam liker/miesto jeho dám lyzicku mlieka/ a ked nemam smotanu ani tu nie , miesto nej dam tiež mlieko a aj to uz nie po lyzickach ale odhadom 😅 , robim ju aj v bielej verzii ked potrebujem farbit mmf na syte farby 😉

pristela
31. okt 2012

@maya30 kedze ja mam doma len chlapov 😝 rozpravku znám velmoo dobre , torticka sa ti podarila uuuzasne 😵 😵 😵 je krasna a aj farebna 😵 moj bude mat tiet 7 a teda pacila by sa mu isto 😵 😵 😵

nika1985
31. okt 2012

ahojte potrebujem poradit mam robit toto najprv som to zobrala ked mi poslali prve foto ze ved klasika obdlzik a teraz mi poslali toto to budem musiet robit zvlast vrchnak asi ze? mohla by som to spravit z tortovych oblatok s nutelov vystuzit a potiahnut lebo to pojde nie priamo pani ale este to bude niekto druhy brat a u neho to bude do druheho dna tak sa bojim ako to budu skladovat aby to nenavlhlo a neprepadlo sa to alebo len spravit z hmoty a dat spandle.Vystuzi sa asi nevyhnem ci? dakujem

nika1985
31. okt 2012

a este foto

nika1985
31. okt 2012

@dm1 ahoj to nieje moj vytvor hore mam otazku nevedela by si mi poradit ? dakujem

mizulienka
31. okt 2012

dakujem holky za rady 😉 dufam, ze im bude chutit, ideme na moravu za svokrom, tam to gastanove pyre velmi nepoznaju, ale tak svokor zil dlhe roky na slovensku, tak snad si gastany oblubil 😉

dievcata cesky,vam gastanove pyre chuti? 😉

@abriela robila som pribinakovu s gastanovym pyre...presne podla receptu na pribinak, akurat namiesto smotany som dala biely jogurt a nakoniec som zamiesala 1 a nieco kocky gastanoveho pyre. Chutilo to perfektne. Davala som k tomu marhulovy dzem mam taky dobry kyselkavy a ziadne ovocie.

mizulienka
31. okt 2012

@vlada111 Vladi pozeram, ze si este stale tu 😉 uz prenasas? alebo kedy mas termin? drzim palce a aj ti tak vdobrom zavidim, ze k vam pride take malinke stvoreniatko 😵

jakelina
31. okt 2012

@mizulienka měla jsem ho jenom jednou, když bylo v akci v Lídlu a chutnalo mi. Ale že bych to musela mít každý den to ne. 😀 😀 😀

pristela
31. okt 2012

Holky moj postreh 🙄 modelovat stredne alebo vacsie postavicky zo smartflex je des, stara zlata mmf , ked sa da viac SMT tak nevytvrdne dnu je stale makky a sadá ☹ /samozrejme ze keby to necham tvrdnut mesiac tak pohoda , ale tolko casu ja nikdy nemam /mmf mam za chvilku tvrdu ako kamen- posledná baletka , chuda prisla o krk, a kus nôh a zo zadku sa jej prebodla špajdla 😀 tak prerabky na poslednu chvílu a ted robim Rapunzel a ja blb som robila hlavu aj krk zas zo smartflexu 😠 nastvana som na seba , ale prerabat uz nebudem, radsej sa budem dufat , bo toto modelovat druhy krat by som nezvladla 😖 pritom sukienka co bola vyvalkana na tenunko bola ako skala v tom problem nieje , len ked je viac hmoty.
no nic snad tu Rapunzel dorobim bo inak neviem co dam na tortušu 😕