• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@zuba diky ale ma to byt len cisto vanilkovy takze ziadna stava :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. nov 2012 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha no ovocie praveze nema byt vobec ... :confounded: . Vobec sa mi do takej tory nechce.... aku bielu coko pouzivas?
1. nov 2012 o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 aha , tak nič
1. nov 2012 o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak to jsem ráda, že nejsem tak nemožná s tím kýblem. Asi to taky přendám do něčeho jiného, protože to je fakt síla jak to jde těžko. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. nov 2012 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 ja mám tento........pudingový...... :wink:

Krém z pudinku
1 pudinkový prášek s příchutí podle druhu krému, který chcete dělat
300 ml mléka
asi 4 lžíce cukru moučka
půl kostky másla nebo dobrého margarínu (125 g, já používám i do krémů Heru a je to opravdu dobré)

Nejprve si uvaříme pudink z mléka, prášku a 1 lžíce cukru. Hotový odstavíme a častěji při chladnutí promícháme, abychom zabránili vytvoření škraloupu. Změklé máslo vyšleháme s cukrem do světlého krému. Když je pudink zcela vychladlý, opatrně po malých dávkách jej vešleháme do máslového základu. Tato dávka stačí na náplň dortu o průměru 23 cm. Pokud se krém při šlehání srazí, dejte si hřát vodu v menším kastrolu, misku se sraženým krémem na něj postavte (ne, aby se koupala, ale aby byla odspodu ohřívána párou) a krém šlehejte dokud nebude zase hladký. Poté jej nechte vychladnout a použijte.
Pokud chcete dělat krém z pudinku kokosový nebo oříškový, uvařte pudink (nejlépe kokosový, vanilkový nebo čokoládový) ve 400 ml mléka a do hotového krému vmíchejte mleté ořechy nebo třeba nastrouhanou čokoládu. Na jahodový či malinový krém uvařte pudink ve 300 ml mléka a do hotového krému lehce vmíchejte nadrobno nakrájené jahody nebo i celé maliny.
1. nov 2012 o 21:58  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 já dávám bílou Orion, já myslím, že to tam nějak extra cítit není, nedáš do krému cukr a osladí ti to ta čokoláda.
1. nov 2012 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 orion alebo schogotten .A bez ovocia to bude nic moc :stuck_out_tongue_closed_eyes: .ale tak ked tak chcu :confounded:
1. nov 2012 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 ani frutafil by tam nechtěli, ten je k tomu taky dobrý, třeba višňový, je takový výrazný.
1. nov 2012 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina nehrozi to ja mam presne este nadiktovane ze na 1 plat dat ribezlovy dzem a este mam dovolene jeden plat pokropit rumovym rozvarom :stuck_out_tongue_closed_eyes:. no na paradu ja sama davam dzem na kazde poschodie ale nie vela tak akurat a aj kropim kazdy plat :pensive:

Ono to v podstate ani nebude moja torta lebo sak nic tam nemoze byt tak akoby som chcela ja :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. nov 2012 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 nezavidim Ti, take torty nerobim velmi rada.vlastne, este som taku, ze presne nadiktovanu ani nerobila
1. nov 2012 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 ja mam tento. Robia ho tu nemci celkom radi, je jednoduchy..

1 liter mlieko
2 baliky vanilkoveho pudingu
500 gr masla
10 lyzic cukru

Z mlieka, pudingu a cukru uvarit puding. Po vychladnuti pridat vyslahane maslo.
1. nov 2012 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dort s rukou.. trochu se zpožděním... :slight_smile: Výroba ruky zabrala 2 hodiny..

Čokokorpus, čokokrém, kávový krém a banány..
1. nov 2012 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (41)
@dm1 ved im pokrop kazdy plat vodou s cukrom, neprijdu na to a kropus bude ovela lepsi:slight_smile: Takych zakaznikov nemam rada :angry: ja svojich vzdy dako pritlacim a takmer vzdy si spravim podla seba, lebo mi daju volnu ruku:slight_smile:
1. nov 2012 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
môj prvý pokus o poťahovanú tortu... s vami dievčence sa nemôžem porovnávať, ale časom možno...
1. nov 2012 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (40)
@dm1 moja ja mám jeden super, chuťovo sa dosť podobá dokonca pribináčiku: 0,5 litra mlieka,1 vanilkový cukor, 2-3 žĺtky, viac ako polovica šálky kryštálového cukru,2 lyžice hladkej múky,2 lyžice zemiakového škrobu, uvariť ako klasika puding, potom po lyžiciach vmiešať do zmäknutého a rozmiešaného masla 250 g, je fakt dobrý, aj keď sa na prvý pohľad nezdá. Ja robím aj jeho obmenu a dávam na miesto zemiakového škrobu eštra burvon vanilka puding, ale ten základný naším veľmi chutí
1. nov 2012 o 22:16  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dievčatá dakujem pekne za vaše komentáre a lajky :slight_smile:
1. nov 2012 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuul ja som ju robila, ale nepoťahovala som s ňou, celkom čerstvá je super, ale keď som ju nechala zatuhnúť a znovu chcela spracovať, bol s tým trochu problém, najskôr to bolo tuhé, potom, mi z toho začala vyťekať tekutina a až po hooodnom prepracovaní, už som myslela, že to niekam hodím, sa to umúdrilo a dalo modelovť, som s ňou robila čoko kvety na penovú tortu, ale dobrá je aj čoko MMF, s tou som aj poťahovala, ale najlepšie tiež robiť s čerstvou a hneď dávať na tortu
1. nov 2012 o 22:19  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt no keby to bolo pre cudzich tak cuvnem ale je to pre znamu a to je na spolocnu oslavu jej dcerky a svagrininho syna a to prave ta svagrina si vsetko do bodky nadiktovala..... este ze pismo biele, tlacene :zipper_mouth:
1. nov 2012 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 jeejdanenky...........si "vychutnas"
1. nov 2012 o 22:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janula.h - ups, Jani, ale na FB si sa pýtala na White Icing, to je niečo iné, ako White decor icing. Ten druhý je lacnejší, teda ak myslíš "Biely Decor Icing" - tento: http://www.natortu.sk/potahove-hmoty/decor-icing/. Ja robím s klasickým White Icing-om.
1. nov 2012 o 22:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt dakujem aj som si myslela len som nevedela či to tam ešte funguje
1. nov 2012 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
...ahojte šikovné dievčence...smiem sa spýtať na overený recept korpusu (ja ho mám vždy moc nízky takže ho prekrojím len na dva pláty). ďakujem moooc a véééélky obdiv vašim dielam :slight_smile:
1. nov 2012 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia1111 diky moja ja neviem aký je v tom rozdiel a preto sa pýtam jedna baba mi totiž doniesla vedierko aby som jej potiahla s ním a ja vôbec neviem čo robiť :frowning2: ako by ste to poriešili? odrátali by ste cenu poťahu?
1. nov 2012 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dovolila som si na dobru noc trosku tapety:slight_smile:
1. nov 2012 o 23:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janula.h - aha. No vyrátaj si štandartnú cenu, koľko by si zobrala za tortu, keby si poťahovala ako zvyčajne a pri účtovaní jej povedz sumu zníženú o cenu tej poťahovky. Len si dobre pozri cenu, lebo WI stojí kilo cca 7,50€, biely decor icing vychádza kilo nejakých 4-5€, podľa toho, v akom balení ho máš. Tu som našla KG za 4,90€: http://www.cukrarskysvet.sk/cukrarskysvet/eshop/7-1-Hmoty-a-pripravky/56-2-Potahove-a-modelovacie-hmoty/5/1106-Biely-Decor-Icing-1-kg
1. nov 2012 o 23:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 tu je tiez pudingovy krem, ale je bez masla je so slahackou a creme ole,ja som dala normalnu slahacku zivocisnu, mne celkom chutil a je dost husty
1. nov 2012 o 23:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby tak inac to co tu vy pridavate to je fakt na profesionalnej urovni ja normalne ziram s otvorenou pusou :astonished:
1. nov 2012 o 23:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janula.h veď odváž tortu pred poťahovaním a máš cenu !!!!!
1. nov 2012 o 23:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina tak takéto hnusné vrchnáky na PDT robia asi 8 mesiacov a ja nadávam pri nich jak Turek - úplne mám prsty modré a pricvaknuté - najhoršia vec - nové vedro :angry: :angry: :angry: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
1. nov 2012 o 23:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
1. nov 2012 o 23:40  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok