• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

22. augusta 2017 
@rapunzel1 ďakujem moooc, v sobotu vyskušam :wink:
1. nov 2012 o 23:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulky prosíím aké ovocie a džem sa hodí k orechovému korpusu a čoko nutelovej plnke? Babány, či?
orechovy korpus:
6 vajec
350 g práškového cukru
250 g polohrubej múky
150 g mletých orechov
1 vanilkový cukor
1 prášok do pečiva
10 polievkových lyžíc studenej vody
1 PL rumu
2 PL oleja
Cukor vymiešame so žĺtkami do penista, pridáme vodu, rum a olej. Potom pridáme orechy a múku zmiešanú s práškom do pečiva. Nakoniec zľahka vmiešame do tuha vyšľahaný sneh.

Vynikající čokoládový krém s nuttelou :o)
2 čokoládové pudingy, 0,5 litru mléka, 2 lžíce cukru-z toho uvaříme puding Ještě horký puding smícháme se 4 vrchovatými lžícemi nuttely (dávám dvoubarevnou-čokobílou,v kauflandu nebo tescu kolem 30 korun)k tomu přihodíme 3 kostičky hořké čokolády.Toto necháme vychladnout,občas promícháme,aby se neutvořil škraloup.Mezi tím vyšleháme 350g másla(může být i 400g)se 4 lžíce i moučkového cukru.Nakonec vše smícháme s vystydlým pudingem,krém je výtečný. Dělám ho i pod potahované dorty. V kombinaci s oříškovým korpusem jé luxusní.
2. nov 2012 o 01:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobry pane bože to čo bol včera za den??? den nedareniu sa pečeniu tôrt? :P Jeden korpus piškota sa mi total zgrcol po vybratí z trúby asi o 2 cm po obvode tak som musela piect další vo vačšej forme pre istotu. Vám sa to nestáva? Mne teda skoro vždy, neznašam klasiku piškétu fuj.. A další mramorák mi zhorel lebo som studovala krémy... Jáj tak som to o 11 vecer nestastna zabalila... Chladi sa mi punčový výtvor v chladničke zo včera tak dufam ze sa to nerozpadne ked to otvorím... Dufam, že dnes bude lepší den.. A to ma cakaju este asi 4 torty do nedele :D
2. nov 2012 o 07:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lukika ja mela domaci angrestovou(srstky) marmeladu, tak sem ji tam bala a bylo to uzasne. A korpus jsem zvlhcila domaci stavou z rybizu s citronem a cukrem.
2. nov 2012 o 07:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nika222 Mně se smrskne skoro každý korpus po obvodě.. :confused:
2. nov 2012 o 08:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@levandulka3 pánečku, geniálna
2. nov 2012 o 08:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@rachel36a veď je super, len tak ďalej.
2. nov 2012 o 08:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka torta krásna ale tá ruka to je prečo?kto si to tak želal?
2. nov 2012 o 08:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@njonja juj videla som ju aj v súťaži a aj vo vyhodnotení a moc gratulujem lebo jer to prekrásne dielko a moc sa ti vydarilo....
2. nov 2012 o 09:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@njonja a rozprávku poznám a velmi ale úplne velmi sa ti vydaril až sa úplne podobá
2. nov 2012 o 09:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dajna11 dakujem dakujem :slight_smile: Je to moja oblubena rozpravka :slight_smile: :grinning:
2. nov 2012 o 09:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zdenallicka @nika222 baby vymazavate aj boky formy ked pecete? ak hej, tak skuste len spodok, potom vam po okrajoch bude drzat a nescvrkne sa...okraje totom obrezete od kraju :wink:
2. nov 2012 o 09:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@njonja dcéra ju velmi pozerávala :grinning: :grinning: :grinning: preto vidím tu velkú podobu na tortičke,.
2. nov 2012 o 09:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
baby neviete mi poradit plnku s nutelou? viem ze tam ide cele balenie nutely (400g), len neviem co viac este k tomu ide :o(((( a neviem to najst.
2. nov 2012 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisix díky za odpoved ale to nemám. Poradí ešte niekto?
2. nov 2012 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@micikatka myslíš tento? kopírujem :nutelový krém - 1 pudinkový práše (vanilka nebo čoko), 250 ml mléka, 3 PL moučkového cukru, 125 g másla, asi 200 g mutely nebo nugety (podle chuti). Uvaříme hustý pudink, necháme vychladnout. Pak vyšleháme změklé máslo a střídavě přidáme vychladlý pudink(stejná teplota s máslem) a s nutelou. Dávala jsem pod potah mmf a dobrý.
Pudinkový krém - pudinkový prášek (jakákoli příchut), 250-300 ml mléka, 3 PL lžíce m. cukru - uvaříme hustý pudink a necháme vyhladnout. Pak vyšleháme 250 g másla a po lžících přidáváme pudink- vše by mělo mít pokojovou teplotu, aby se nesrazilo. Krém prý může pod potah, ale pád holkám už to teklo, tak raději pod potah jen máslo s cukrem
2. nov 2012 o 10:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@micikatka a kúsok vyššie som písala tiež nutelový . A aký korpus a džem k tomu dávaš?
2. nov 2012 o 10:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lukika k takej plnke by som dala aj banany, ale neviem ako s kombinaciou orechovy korpus... a dzem nejaky ribezlovy alebo malinovy :wink:
2. nov 2012 o 10:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ajka82 tak mám zmeniť korpus?
2. nov 2012 o 10:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 Ahoj, ano vymyslela som si to. Aromu pridavam az ked parizsku slaham. Robila som ju aj teraz Sabinke do meninovej torty a na 700 ml slahacky som dala polovicu tej aromy.
2. nov 2012 o 10:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dufam, ze ta odpoved neprisla neskoro. Musim Vas docitat, ale 15 stran :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. nov 2012 o 10:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aby ste si nemysleli, ze Vas celkom zanedbavam, ale mam malu choru - zacinajúca laryngitida, tak sa liecime, vetrame, zvlhcujeme vzduch, dopujem ju kortikoidami a antibiotikami a tak... vsetko na hov...
2. nov 2012 o 10:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@simasa ďakujem :slight_smile: budem pomaly pridávať a ochutnávať :sweat_smile:
2. nov 2012 o 10:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@simasa náš Matyáš na to taky trpěl, furt jsem v noci spala na půl oka, aby se nedusil. Pak z toho vyrostl a už asi pět let nic, tak držím malé palce, ať je brzo fit. :wink:
2. nov 2012 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lukika a musis tam mat ovocie? pisem preto ze neviem ako s tou kombinaciou, lebo som este nerobila taku nikomu ani nechutnala...

moje dnesne pomocnicky :grinning:
2. nov 2012 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (34)
@ajka82 jsou sladké :grinning: :grinning: :grinning:
2. nov 2012 o 10:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@simasa chjo, aj my to mame zazite, tak drzim palce, nech ste skoro fit..................aspon, ze je teraz chladno, to je na to lepsie
2. nov 2012 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nika222 ak vymazavas form u az po vrch, tak sa ti na bokoch vzdy zdrcne
2. nov 2012 o 10:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lukika ako ovocie mne banany k nutelovej a orechovemu, ak teda tam ovocie ist musi
2. nov 2012 o 10:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Moja nočná a prvá kabelka,robila sa mi hrozne už nikdy nechcem kabelku ani vidieť :wink: Celkovo sa mi akosi nedarilo.Každá má 4,9kg.Ešte ma dnes čaká jedna.
2. nov 2012 o 11:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (42)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok