Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
2. nov 2012

@dadka212 no nesmies davat vela plnky a kedby chceli maslove tym lepšie bo tej sa vela nedava a bude to lahsie , napr. tieto moje mali okolo 7kg ale isto nie dole 40cm !!! to je nemozné, aaalebo nedat plnku ako americania 😀
ta biela mala 7kg /spodne bola tusin 28cm/, fialova 7,5kg, tie krabice mali len 6,5kg ale bola v nich sama slahacka co je lahke - spodny čoko korpus/šlahačka/višne, stred čoko korpus šlahacka s bielou čokoladou/maliny, vrch čoko korpus zkaramelizovane čoko salko so šlahačkou a spodna krabica bola pecena v 25x25 cm

zdenallicka
2. nov 2012

@dajna11 Děkuji..🙂

pristela
2. nov 2012

@zdenallicka tak ja netusim v com to je 😕 , mne sa to stane vzdy len ak moc "vysusim " korpus v rure , cize sa dlho pecie

zuul
2. nov 2012

moja dnesna, 3,2kg cokokorpus+varena s bielej coko+jahody

ajka82
2. nov 2012

@dadka212 ked mala taku vahu, tak jedine tym, ze korpus plnila len raz 😕
ja som mala dvojposchodovu svadobu 7,8kg...spodny 28cm, vrchny teraz neviem ci 20 alebo 18cm) 3x plnene

jakelina
2. nov 2012

@zdenallicka
@pristela a není to receptem??? Já peču ty větší korpusy i přes hodinu a jak vytáhnu, dám na mřížku i s formou, za pět minut obřežu obvod a vyklopím na pečící papír, ze spodu sundám papír na pečení a dám na mžížku i s tím pečícím papírem a jsou krásně rovné. Ale když jsem jednou zkoušela recept na korpus, kam šly jenom vajíčka, cukr a mouka, tak v troubě krásný a pak se mi to to uprostřed propadlo a bylo to upečené, já tady ty korpusy neumím péct ve formě, jenom na plechu, když peču pláty. 😝 😝

jakelina
2. nov 2012

Holky nevíte jestli je v postupech návod na traktor?? Budu poctivě listovat, jenom aby tam vůbec byl. Děkuji.

zdenallicka
2. nov 2012

@jakelina Peču ořechový a mramorovaný.. jiné ne..

jakelina
2. nov 2012

@zdenallicka jééééééé děkuji jsi hodná, já jsem našla na dortománii a ještě jsem chtěla najít nějaký jiný.

jakelina
2. nov 2012

@zdenallicka já taky mramorovaný a pak mám ještě jeden trochu jiné poměry a je na pět vajec a ten se mi povede fakt vždycky.

blcha
2. nov 2012

@jakelina niekto ten traktor tusim pridaval sem tak ja som to skopirovala a pridala do fotopostupov tu je postup na traktor http://www.aldoska.estranky.cz/fotoalbum/jak-na...

micikatka
2. nov 2012

@lukika dakujem si velmi zlata, asi ten druhy som hladala :o)))))

rachel36a
2. nov 2012

@vlada111 ďakujem....

ajka82
2. nov 2012

@pristela zanetka prosim ta ty ako intenzivne hladkas korpusy plnene slahackou, ked mas z nich nejak tvarovat? 😕 😅 som myslela, ze bota sak jednoducho to pojde a sa mi to akosi rozchadza aj po dllllhoooom zachladeni 😅 🤐

jakelina
2. nov 2012

@blcha děkuju, už jsem si to uložila, ještě nevím jak to budu dělat, nemám doma takové oplatky, tak to asi udělám z horalek. Já jsem se tomu bránila, takové ty auta atd. to mě nebaví a došlo i na mě. 😀 😀 😝 😝 😝

pipka
2. nov 2012

krasny prazdninovy dnik zelam...moja dnesna krstinova 😉
3,9 kg, mramorak, lesna zmes, pribinak.

dadka212
2. nov 2012

@pristela no ja viem, len spodok 35x35 alebo nedajbože 40x40 nemôžem mať celú tortu do 7,5kg aj keby som dala samotný korpus 😝
@ajka82 veď to....ja neviem asi si vypýtam recept od zhotovitelky.... 😝

jakelina
2. nov 2012

@pipka je krásná 😉

pipka
2. nov 2012

@jakelina dakujem 😉

pipka
2. nov 2012

a tymto dakujem mojej polovicke @pristela za miminkovske vykrajovacky 😵 😵 😵 tu pokutu mas stale u mna 😀

pipka
2. nov 2012

ozaj babulky, stale je v ponuke vikend u nas na chalupe, 24.-25.11. kto ma zaujem...nech sa vieme zariadit 😎
zatial na isto ideme pristelka a ja...tak sa pridajte 😉 lebo my dve by sme si inuuu romantiku spravili 😝 😀 😀 😀

saminka
2. nov 2012

holky pomooc, proc se mi na mmf delaji pri vyvalovani bubliny a taky strasne lepi? ☹ jsem uz z toho zoufala, pouzila jsem nove marshmallow co jsem nemela overene a takhle to dopada 😖

vlada111
2. nov 2012

@dadka212 uf, ty dokážeš krajšie torty, toto ako predloha by ma zabilo 😒

pristela
2. nov 2012

@jakelina ja peciem stale len mramorak na vsetky sposoby aj s orechami 😉
@ajka82 andelicka ked mam slahackovy tak plnim tak ze 1-2cm od kraja necham prazdne a tam pak ked potieram zatlacim tu maslovu plnku co ide pod potahy , tu mi to je vidieť na foto dole, vlastne si tym spravís mantinel a ked das obmazanu tortu schladit vyberies ju pak pevnu , teda relatívne pevnu 😀 , ja uz robila aj 3D slahackovu, no des , ale dá sa.

@dadka212 veru vypýtaj aj ja som zvedaváááá na ten recept, ale neviem ci by si skor tu jej váhu nemala preveriť 😝

@pipka pokutu prejeme a prepijeme 😀 😀 😀 aspon , ze padli k úžitku 😵

pristela
2. nov 2012

@ajka82 tento kvietok bol plneny tvarohovou so zelatinovym stuzovacom , skusala som prv krat- hroza , vytekalo mi to spod ruk ☹ ☹ ☹ pri plnení , tak moc nepozeraj na rovnost atd. 😀 som myslela , ze ked ju rozkrojim nebude v nej uz ani milimeter plnky 😀 co to vytekalo 😝

vlada111
2. nov 2012

@pipka rozkošná

majjat
2. nov 2012

@aduskatt asi som zle napisala, ale skor som myslela na to, ci je to zdraviu skodlive ked pridam farby do marcipanu viac, napr. ked robim malu figurku na ziskanie intenzivnej farby?

lussy23
2. nov 2012

@pristela krásne
@pipka jej krásna
@zuul krásna

aduskatt
2. nov 2012

@majjat myslim, ze to je v pohode, vek liter jej tam nenalejes a tie farby su potravinarske, netoxicke..............samozrejme musis pozerat, ake praskove kupujes, lebo v kalsickych obchodoch maju jedle, ale trebars aj praskove na vajicka, ktore sa jest nesmu...........