• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

ahojte chcela by som sa len opytat ake cesto pouzivate na torty? a marcipan,resp.potahovaciu hmotu kde kupujete?
chytila ma šaľka ze by som malej chcela urobit torticku ja sama:slight_smile:
dakujeeeem
3. nov 2012 o 11:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tremonti cesta su rozne kazda ma to svoje odskusane :slight_smile:. skus pozriet tu do druhej temy tu su recepty ktore pouzivame http://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/?page=last&post=last&lastref=it aj na kremy.

Co sa tyka potahoviek je ich tiez vela ak chces kupit hotovu tak odporucam univerzalnu Smartflex velvet s nou nie je co pokazit kupi sa napr. tu http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/eshop/1-1-POTAHOVE-HMOTY
3. nov 2012 o 11:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 nevis jestli je ten smartflex podobny tomu white icingu?
3. nov 2012 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@saminka white icing je mäkší ako smartflex, mne sa lepšie robí so smartflexom a je aj lacnejší
3. nov 2012 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kvietocek7 ahoj,nerobila som podľa žiadneho postupu,už som ich niekoľko spravila,len ich tu nemám.Ja pečiem suňu od najväčšej po najmenšiu piškótu a potom orezávam a váha je 5,5 kg,spodná časť 23 cm.
3. nov 2012 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@saminka presne ako dadka pise WI je drahsi a podla mna rychlejsie a lepsie schne SV
3. nov 2012 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
posledná
3. nov 2012 o 12:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (58)
@eliska22 ako sme sa na tej traktorovej zhodli na motíve, že ? ako keby sme odpisovali :grinning:
3. nov 2012 o 12:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@dm1
@dadka212 diky holky, ono u nas se ten smartflex neda sehnat a zase wi je v kazdem supermarketu a ani ne tak drahy, pul kg 1.79 no ale je fakt mekky, ted jsem mela silene trable s mmf tak uz se mi ani s ni nechce delat, nakonec jsem smichala wi s mmf a dalo se s tim delat :sweat_smile:
3. nov 2012 o 12:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 traktor mám dělat na pátek, holky mi daly už dva postupy, ten tvůj je krásný, podle čeho ho děláš a co dáváš dovnitř, nějaké oplatky???
3. nov 2012 o 12:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisak77 wow to je super, jak jsi udelala ten krasny lesk na dorticce a celkove ten dreveny effekt?
3. nov 2012 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adrianai mám ho na drevenej špajli, ta je dlhá cez celé poschodie ,až k podložke.... :wink:
3. nov 2012 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahoj, ja neviem takto piect, ale chcem syncekovy spravit radost a spravit torticku. Prosim Vas kde by sa dal kupit marcipan ale len na jednu tortu, neviete mi poradit? Som z Martina
3. nov 2012 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina http://www.aldoska.estranky.cz/fotoalbum/jak-na-to_-_obrazove-navody_/jak-na-traktor/
robila som ho podľa tohoto postupu, nakoniec som tam dala tiež tie BB kekse, ale som ich riadne natrela - tú kabínu krém + odrezky aby to bolo pekné hladké :wink: len tú spodnú časť - na čom ten traktor stojí, som robila z horalky, som si ju zrezala :wink: inak som použila kekse ako je v postupe
3. nov 2012 o 12:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
3. nov 2012 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (12)
este jedna...praca mojich deti...teda hlavne starsej :grinning: (hviezdicky zostali z tucniakov, korpus obrezany z topanky :sweat_smile: )
jedna povedala ze je to husenica a druha ze slimak bez ulity :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. nov 2012 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (39)
moja dnešná...
3. nov 2012 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (57)
3. nov 2012 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte. Chcem sa opýtať ešte k tej kráľovskej glazúre - zišla by sa mi k tomu aj nejaká špička, ale zatiaľ s tým skúsenosti nemám a neviem, či to stačí kúpiť len špičku, alebo na to potrebujem ešte niečo, na čo by sa tá špička nasadila. Doteraz som zdobievala s takou tubou, čo v nej bola farba na sklo. Poraďte, prosím, kto tieto veci používate. Ja to vlastne ani nechcem na zdobenie torty, ale na zdobenie medovníkov.
3. nov 2012 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina Tá bielo-hnedá tortička s kvietkami je marcipánová, či čokoládová?
3. nov 2012 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli žienka sím ťa odkial mas tie papiere? :dizzy_face: :grinning: :grinning: :grinning: uz som mrkala aj na ten v ciernom a tento zeleny je bombovyyyy, jasne ze aj torticky :dizzy_face: :dizzy_face:
3. nov 2012 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
baby, uvazujem o tom, ze do toho shopu zavediem nielen potahovky, farby, sablony a tak, ale aj take veci ako ozdobny baliaci papier, celofan, proste , aby sa dalo nakupit vsetko zakladne na tortu na jeden sup..........co si o tom myslite?
3. nov 2012 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
holky, ta krstinova :rolling_eyes: nemohla som nic :confounded: všetko nadiktované , ale nevadííí , a Rapunzel to bola super zienka co objednavala, dala mi vela tem co malu bavi , ze si mozem vybrat :grinning: aku chcem a urobit ako chcem a aj chut som mohla dat akukolvek /okrem puncovej a kokosovej / len vahu bolo treba dodržať :sweat_smile: a dostala som aj tringelt , aaach sa budem dnes cely den usmievat :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ale po pravde, inak som nadavala , že som si nevybrala radsej macka Pu :rolling_eyes:

dufam ze mi tu nenatiahne obrovitanske tioe foto bo ma porance :confused:
3. nov 2012 o 13:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (65)
@pristela krasne su obe:slight_smile:
3. nov 2012 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt schvalujem !!!!!! vsetkymi desiatimi , len tie rolky baliaceho su dost velke tak s balenim a postou nezavidim , ale napad uuuzasnyyy !
3. nov 2012 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela moja, to sa poriesi nejako, sak existuju aj dllllhe krabice, a v ramci trnavy bude rozvoz alebo osobny odber :slight_smile:
3. nov 2012 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela ale čo maco pu, to by bol trapas pre teba :stuck_out_tongue_closed_eyes: Rapunzel je geniálna :slight_smile:
3. nov 2012 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@jakelina krásne kvietky, aj ten bok dobre k tomu ide.
3. nov 2012 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer !!!
3. nov 2012 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela wau, uzasna, krasna.
3. nov 2012 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok