Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
yamahafazer
5. nov 2012
@vlada111 drz sa nech vsetko dobre dopadne x-) a zelam malo bolestivy a rychly porod 🙂
ajka82
5. nov 2012
@pipka "prazdniny"- cize tvoja dovolenka :-p
akoze ja uz sa tesim ake odvody zas bude manzel platit buduci rok :-S 😞 a to plati aj z normal prace odvody 8-(

inak baby...kukam formicky na semifreda, ale sak to aka palka :-o tak teraz moja otazka znie, ak uz ste niektora robila...nemozem urobit normal klasika ako rezy a nakrajat ich nie ako zakusok(rezy), ale na trojuholnicky male napriklad aby som nemala ani velky odpad? =-) co poviete? a mala by som vyriesenu decembrovu dilemu, lebo takto by som to v pohode stihala 😎
pralinka25
5. nov 2012
@ajka82 a keby si to vyriesila nejak takto? http://www.mimibazar.sk/navod.php?id=651
ajka82
5. nov 2012
@pralinka25 x-) dakujem..toto mozem vyskusat, celofan sa tam bude lepsie davat okolo takto ako na hotove kusky odrezane... lebo ja som skusala urobit formicky z plechovky no to mi vooobec neslo podla predstav a skoncilo vsetko v kosi, ked som ju viac zohla tak sa mi zlomila ...uz len odkladat krabice od mlieka a kelimky z jogurtov 😃
pralinka25
5. nov 2012
@ajka82 tak toto snad pojde. mozno nieco by som narezala ako trojuholniky nech si ulahcis a par teda inych tvarov nech je teta spokojna.
jakelina
5. nov 2012
@pralinka25 a jak se to z toho pak vyndá??? Já jsem to nedělala, vím že na ty originál jsou ty vyndávací stejné tvary.
bangie
5. nov 2012
PROSIM O POMOC ! Nemáte někdo recept na nějaký dobrý korpus? 🙂 Nemám ráda takové ty klasické piškotové, vysušené..... :-N
jakelina
5. nov 2012
@bangie mramorový dej do vyhledávače a ten je dobrý. 😉
bangie
5. nov 2012
@jakelina ano, ano, ten je výborný. Ale chci dělat dva dorty. 😃 Jeden právě ten mramorový a pak ještě jeden.... :-N
ajka82
5. nov 2012
@jakelina ja ak ich budem robit, budem musiet vsetky kusky obalit do folie, takze tam potom nevidim problem vo vyberani, ked foliu rovno do toho dam
pristela
5. nov 2012
@lamps andelicka balik uz mam doma , a takuuuuu radost mam zo zilkovacov a z @dm1 este vacsiu x-) x-) tak ked sa uvolnim dobehnem ti to dat, na kedy potrebojes to co mas u mna ? =-)

@jakelina tak idem ted na ten caj , bo maly mi tu uz zas beha s ananásmi ]-( vcera mi vejedli vsetky slivky ]-( a snad 15kusov mandariniek ]-( ]-( ja zas odlievala z rumu 😃 😃 som skusila medvedie mlieko proti prechladnutiu a chrípke a vsak to ako vaječny koňacik chuti :-N tak musim rychlo zaliat ovocie ,bo my cela rodinka úúžasných ako tak kukám a o chvilu ani jedna surovina na caj nezostane 😃
pristela
5. nov 2012
@bangie ved jeden urobis v mramorovej uprave a ten isty recept v kakaovej , alebo čisto bledej variante a je suprovy aj s orechami x-) x-) x-) on sa vola mramorovy ale nutne ho nemusis stale robit len ako mramor 😃
ajka82
5. nov 2012
pristela si ma predbehla s tymi verziami mramoraku 😎
bangie
5. nov 2012
nojo, to by vlastně taky šlo 😃 to mě nenapadlo 😃 Já mám v hlavě stále představu bílého, vláčného , nadýchaného korpusu... ale jak se jmenuje a jak na něj, netušim 😃
lamps
5. nov 2012
@pristela na 16-teho mám robiť tortu podľa svojho uváženia pre 90-ročnú babičku, tak by som rada urobila nejaké kvietky na drôtikoch, ale ak nebudeš mať cestu, tak kvôli mne sa nemusíš hnať do PE. Urobím nejaké kvietky bez drôtikov =-) . A aké žilkovače si si nakoniec kúpila?
Inak tiež mám nachystané ovocie na pečený čaj a tiež by som ho mala urobiť rýchlo, lebo neskôr nebude z čoho 😃 😃 😃
lamps
5. nov 2012
@bangie aj ja robím mramorák tak ako @pristelka na všetky spôsoby aj orechový aj mandľový som už robila a vždy bol super. Iný korpus už vôbec nepečiem
jakelina
5. nov 2012
@ajka82 aha, já právě dumám jak se to z toho vytahuje. 😃 😃 😃
lussy23
5. nov 2012
@ajaku krásna kittinka
@glee krásna
@jenie123 nádherná @jakelina parádny
@ajka82 krásna @monikapo krásna
@mia114 úžasné postavičky
@artepf krásne
@alenv krásne
jakelina
5. nov 2012
@nika1985 děkuju za video, zase jsem chytřejší 😃 😃 😃
aduskatt
5. nov 2012
chjo, reflex a dieta..................🙂))smejeeeeeeeem
lussy23
5. nov 2012
@zklimekova krásna @1zaza krásne. najviac sa mi páčia tie opičky sú také milé
saminka
5. nov 2012
holky a mate ten recept na mramorak taky na te druhe teme? 😉
lamps
5. nov 2012
@saminka áno je hneď na prvej strane, kuk: http://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipan...
lucula73
5. nov 2012
Dievčatá,prosím vás,ešte som postavičku nerobila,mám robit Pata a Mata........ten nos a uši,to sa ako robí?to mám prilepiť,či sa to v kuse robí? a ruky?teda prsty?
ďakujeeeeeeeeeee, 🙂
dm1
5. nov 2012
@lucula73 ja usi a nos lepim na taketo postavicky. ruky robim takto nejako. len na pata a mata to nemusis tak prepracovat 😃
pristela
5. nov 2012
@lamps ja k tebe zbehnem tento tyzden , len mi napis kedy je ti naj cas, budem rada ze vypadnem , mam strasne vela roboty 😞 😞 😞 furt som strcena v pracovni , najhorsie ze dnes som v meste nechala vsetko co som zarobila krvopotne do noci pol mesiaca 😞 a to este nemam zaplatene hooodne vela 😞 aach jooo, takze teba mam na uvolnenie x-)
muffinka8
5. nov 2012
Ahojte 🙂 Vladka to už má možno za sebou a ja som dnes tiež myslela na svoj pôrod 😃 lebo som sa brutálne porezala na palci ľavej ruky a tóóóľko sĺz som vyronila ... a som premýšľala, že aké je to divné, že dieťa som porodila bez slzy hoc v bolestiach a keď "si poraním palec" tak revem ako malá :-N 😃
lamps
5. nov 2012
@pristela jáááj, tak to príď to poznám také stavy, keď potrebujem na chvíľu vypadnúť z domu a prísť na iné myšlienky. Môžeš aj v stredu, ráno vystrojím deti a okolo 9 -9,30 h som určite doma, môže byť? Vyhovuje ti to? Ak nie tak napíš, kedy to vyhovuje tebe