Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
5. nov 2012

@lamps oki , to idem s pubertakom na krv , pak ho hodim do skoly a pobezim hned ku tebe , len sa este pojdem kuk do toho Kik 😀 😀
jaaaj , a urob si tie kuzele na ruzicky ak ich chces ukazat .-)

alenv
5. nov 2012

prosím prosím o pomooc, holky korpus bez vajec??? Máte zkušenost? Dá se to, aby to bylo jedlé a ne jak podrážka tvrdé? Díky za každou pomoc

ajka82
5. nov 2012

@alenv chces orechovy alebo kakaovy? tie mam odskusane a kakaovy som robila naposledy s tymi tucniakmi s tvarohovou plnkou, dost mi ho rodinka vychvalila ;)

ajka82
5. nov 2012

@alenv tu mas oba
s orechami:
3 pohare kyslého mlieka (acidka), 3 pohare hrubej múky, 3 pohare kr.cukru, 2dcl oleja, 1polievkova lyzica kakaa, 1 káv.lyžička sody bikarbony, 15dkg mletých orechov alebo je mozne dat kokosovú múčku. Všetko spolu zmiešame a pečieme
kakaovy: 3 pohare acidka, 3 pohare poloh. muky, 3 pohare cukru, 1dcl olej, 2 kopcom lyzice kakao(ja davam holandske), 1 lyž. soda bikarbona, vsetko riadne vymiesat, upiect...
ja peciem na 140° v teplovzdusnej dlzka podla potreby-ale trvalo mi to dlhsie ako vajecny korpus

alenv
5. nov 2012

@ajka82 prosím tě a jakou má v závěru chut.. je nadýchanější nebo je suchý?? díky moc

ajka82
5. nov 2012

@alenv ten kakaovy je ako mramorak v iba kakaovej verzii 😉 aj chutovo aj vzhladom vyzera

ajka82
5. nov 2012

a orechovy som nemala moznost chutnat ale tiez chvalili, ze bol mnam, ale je to dost podobne tomu kakaovemu, co sa tyka surovin, len chut do orechova ;)

alenv
5. nov 2012

@ajka82 já zkusím ten kakaový🙂 šlo mi jen o to, aby to nebylo něco suchého a na kolikrát jsi ho přeřízla v jak velké formě prosím. A opravdu moc děkuju

alenv
5. nov 2012

@ajka82 a ještě prosím acidko je acidofilní mléko, že🙂) bez příchutě a ty tři poháry to je tak 2 mléka, že jedno nestačí

ajka82
5. nov 2012

@alenv piekla som v 24cm a 2x prerezala... ano je to acidofilne mlieko(alebo kysle mlieko) u nas predavaju aj litrove flase s acidkom a hej, bez prichute... pohare som davala take 2dcl

alenv
5. nov 2012

tak děkuju tisíckrát... vyzkouším

lamps
5. nov 2012

@pristela dobre, ja budem o 9-tej určite doma, ale o pól dvanástej bežím do školy a škôlky pre baby. Ak máš toho dosť tak môžeš prísť aj vo štvrtok doobeda, aby si sa nenaháňala kvôli mne

pipka
5. nov 2012

@ajka82 ano tak jasne ze moja dovca..ale tak mam 8tt...iní maju max 6 😉 mne aj toto staci k radosti 😀

anibas
5. nov 2012

@vlada111 Vladi - čítam po poriadku - tak sa držte a možno už je po tom !! 😀 😀 😀 😀

anibas
5. nov 2012

@jakelina Majka - traktor úžasný !!!!!!! Človeče - ty poslednú dobu válíš !!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pipka
5. nov 2012

Vladka je este asi 2v1 lebo mi povedala, ze mi hned pisne sms, aby som vam dala vediet...a zatial nist 😉
a teda vcera mi pisala, ze dnes ide do poradne a odtial do nemocky..ale ak sa same nerozbehne, tak az v utorok rano daju vyvolavacku 😉

jakelina
5. nov 2012

@anibas děkuji, já myslím, že mě chválíš až moc. 😀 😀 😀 Já si pořád ve srovnání s vámi ostatními připadám jak břídil 😝 a snažím se vám vyrovnat. 😢

aduskatt
5. nov 2012

@jakelina Micka, to ja si tu pripadam ako o dve poschodia nizsie........

pralinka25
5. nov 2012

@jakelina ona pisala ze si pomohla tusim stamprlikom ci cim. tam dolu je diskusia k tomu

levandulka3
5. nov 2012

@ajka82 ked ti to pomôže ja som sa nechala prehovoriť na ten dátum na 3 torty ved v sobotu a v nedelu všetko upracem a vyzdobím 😝 snád

lucula73
5. nov 2012

@dm1 vďaka moc,som zvedavá,čo vykúzlim,ale je načase si dačo vyskúšať 😉

rapunzel1
5. nov 2012

baby prosím vás kde máte overený eschop, že dodajú do dvoch dní určite, potrebujem sprej PME PEARL, išla som si dnes ako na hotové do TO do pečiacich a že až tak za týždeň, reku díky, to mi už nepomôže... 😒

zuzanakosmelova
5. nov 2012

nedam dopustit na T-fornax pecenie hrou....skus tam...

awooojky
5. nov 2012

no dievcata velmi peken vam dakujem za rady. tak buduca nevesta sa najprv ani neozvala a teraz mi napísala ze jej je to luto ale ze teraz volala so svokrou a ta uz niekde tortu objednala.. takze ju nechcu ako viem dobre ze je to hlupost.. ale nech si trhnu ako ste tu povedali a radili mi zadarmo robit nebudem. kazdý ma vymial kto pocul kolko chcem len pýtat za taku velku tortu.. a kazdy mi povedal ze som sprostá. ale tak niektorí ludia asi fakt nemaju rozum a myslia si ze im niekto bude nieco robit zadarmo

lamps
5. nov 2012

@rapunzel1 Pečenie hrou 😅

jakelina
5. nov 2012

@pralinka25 já jsem to pak pročítala, děkuji. 😉

nika1985
5. nov 2012

@rapunzel1 na bojnu si nevolala to nemas blizsko

lamps
5. nov 2012

@awooojky ale tí ľudia majú dosť rozumu, ale len pre seba a používajú ho len na to, aby mali z toho výhody a na druhých nehľadia. Dobre si urobila, je lepšie nepiecť ako piecť sprostému 😉 . Ja som si tiež povedala, že radšej budem mať len pár ľudí, ktorí moju robotu aj odcenia a tešia sa z torty, ako sa zožierať s ľuďmi, ktorí myslia len na svoje výhody

awooojky
5. nov 2012

@lamps veru tak piekla som kruh necelých 30 cm 30 eur som pýtala a velmi sa tesili 50 km isli po tortu dalsí len taku maličku za 20 eur.. a oni chtu obra 35 x35 a na to 30 x30 a vysoku 30 cm minimálne a do 60 eur sa im zdalo vela.. ako ja sa tesim kazdej korunke no z toho sa kazdý zo mna smial niekolko dní sa neozvali a teraz taka výhovorka.. ale kaslem na to, ako vravís.. sprostí nevedia nic ocenit radsej by druhých zodrali..

lamps
5. nov 2012

@awooojky takú, akú chceli od teba nech si upečú sami a aj sa im hlava zatočí len keď uvidia bločik z obchodu za suroviny