Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

rapunzel1
5. nov 2012

@nika1985 nevolala, mám to takmer 20 km, ale aj to bude možnosť, ešte PE, len tam sa dovolať je umenie a moja záloha, ktorú vždy používam: pravá čokoláda, má vypredané, z tade si objednávam vždy, a za 1,50 pri ich poštovnom sa neopaltí nikam jazdiť, ale majú vypredané 😠 jáj

pralinka25
5. nov 2012

@awooojky neboj sa toriet este bude uvidis. sama sebe by si si usila na seba bic. ludia by ta len zneuzivali

dadka212
5. nov 2012

@awooojky aj u mňa majú niektorí také výhovorky 😀 mne je to pritom šuma fuk, ich smola 😀 ja som tiež mala takú nevestu ako som spomínala, bože aká som zvedavá čo nakoniec bude mať za tortu 😀

nika1985
5. nov 2012

@rapunzel1 tak to ti asi neporadim mam na plane ist do TO len neviem kedy ze by som aspon tam doviezla u mna zalezi podla auta.

rapunzel1
5. nov 2012

@nika1985 ďakujem v pohode, nejak doriešim práve prezerám jeden eschop za druhým a ich dodacie podmienky a poštovné

jakelina
5. nov 2012

@awooojky lidi vymýšlejí strašně, já jsem jedné paní poslala asi dvacet fotek dortů klobouků. Pořád si něco vymýšlela a chtěla něco zvláštního, tady holky mi poslaly inspirace, ani ty se jí nelíbily. No tak nakonec z toho nebylo nic, paní mi napasala, že se jí nic nelíbilo. Já jsem to hledala hodiny na netu, to je chování hnus. Napsala jsem jí, ať mi sama pošle inspiraci a neodpověděla vůbec nic.
I jsem nakonec ráda, za ty nervy by mi to nestálo. Asi chtěla nějaký super americký dort, ale sama nevěděla jaký. 😀 ☹

awooojky
5. nov 2012

@lamps ta sak ale veru nech si pecu alebo nech si daju niekde upiect uvidia aké to je drahé inde

awooojky
5. nov 2012

@pralinka25 veru kazdí mi to vravel a ja vzdy ze joj ale aspon nieco zarobim ale proste niektorým ludom sa clovek nezavdací a nema to význam.. lebo aj to málo im príde vela

awooojky
5. nov 2012

@dadka212 ja som tiez zvedavá velmi..🙂

awooojky
5. nov 2012

@jakelina sak to ze si to tolko hladala sak aj to je tvoj cas, no vidís to ludia su fakt strasní niektorí

dadka212
5. nov 2012

@jakelina ja som takých tiež mala niekolko, tolko vymýšlali ja som hladala, otravovala baby tu na inšpirácie a nakoniec nič niektorí sa ani nezvali,že sorry nechcem....ja to proste nechápem, sme dospelí to mi nemôžu normálne povedať, že si to rozmysleli? ach

pralinka25
5. nov 2012

@awooojky lenze tu by si nielen ze nezarobila ale este by si im asi aj cast surovin musela preplatit o to ide. lebo to co si si vypytala nepokryje ani naklady.
nech si trhnu. neboj ludia pridu uvidis
kazdopadne vyroba toriet nikdy nebude o zarobku ale len o tom ze je to konicek. lebo na tortach sa bohuzial zarabat neda. ked to preratas na suroviny a hodiny co do toho das nezarobis ani ako obycajny brigadnik niekde. das do toho svoj cas svoju dusu a jednoducho nemozes sa podkladat zadarmo. ja chapem ze kazdy cent do rodiny dobry ale toto je na ukor casu ktory mozes stravit s rodinkou a pokial ti to naozaj nema zarobit aspon nieco tak o ten cas rodinku neokradaj 😉

lamps
5. nov 2012

@dadka212
@awooojky
@pralinka25 mne teraz veľa ľudí hovorí, že videla si tie torty na JOJ-ke? to sú torty .... a ja im hovorím a videli ste tú sumu, čo za ne tí ľudia zaplatili? Tak rýchlo stíchnu

pristela
5. nov 2012

žienky, som veeelmo rada, že vás tu znám a mám , strasne moc som sa od vas naucila a stale na nieco nové u vas zíram 😀 a pak aj robím 😀

@jakelina Majuška , milujem ťa 😵 , zbožňujem 😵 a pusinkujem 😵 za čajík , už mám hotový svoj a mooooc dakujem za receptík a hlavne možnost ochutnať 😵 😵 😵 sa ti aj štikutat musí 😀

@lamps , pridem radsej v stredu , nemozem si dovolit behat tolko dni po sebe ☹ a mam este aj tri torticky tak asi sa nie , že naklonujem ale rozklonujem - rozpadnem na časti 😀 😀 😀 ak ti do toho ale nieco pride kludne pis , volaj !!!

awooojky
5. nov 2012

@lamps veru tak aká suma a najlepsie su tie platy hrubé 🙂 a polka torty polystirén niektoré ze

pralinka25
5. nov 2012

ja si myslim ze mat ich podmienky tak vase torty by boli 100x lepsie ako su tie ich pretoze uz teraz sa tu vyrovnate tym tortam a to teda v slovenskych podmienkach je uctihodne. o plnkach a korpusoch sa ani nevyjadrujem. to by som ani nejedla tie ich

awooojky
5. nov 2012

@pralinka25 presne si to vystihal. asi by som aj bola stratová a keby som zarobila 5 eru tal to mi za to nestojí celý den pri torte malického by som zanedbala celý den a za nic

lamps
5. nov 2012

@pristela jáááj ty si Majke ako krásne vyznala lásku 😅 😅 😅, ja sa ti prispôsobim, príď ja sa na teba teším 😅 a keby ti to náhodou neyšlo tak dohodneme iný termín 😉

zdenallicka
5. nov 2012

60% musí být na těch dortech jedlých... 😀 😀 😀 TO je fakt výsměch... 😀 😀 😀

rapunzel1
5. nov 2012

@nika1985 hm bojna preverená, nie je skladom ..... mám ja ale šťastia....kamoška má kontakt na pani, tak sme kuk eschop a je vypredaný aj tam

rapunzel1
5. nov 2012

@lamps moja nevieš či u vás majú v kamennom ten sprej? nebola si tam teraz? by som tam išla, len by som sa nechcela prebehnúť zbytočne, díky

nika1985
5. nov 2012

@rapunzel1 hm to tak byva ja som tak minuly tyzdne zhanala smarflex 1,4 ale nakoniec bol 😉 drzim palce nieco najdes a babule tu ti ist pomozu ja moc z eshopov neberiem vacsinou z bojnej takze nemam prehlad kde je aka dodacia doba

pristela
5. nov 2012

@rapunzel1 musis jej volat !!!! nie kukat e shop, a ona je zlata , aj donesie do TO ked jej das vcas vediet a ma cestu , ja jej volala o sprej , v e shope nemala ale nasla ked som jej volala , je to taka zlata ochotna baba 😵

katy1979
5. nov 2012

baby ako chuti skysnute salko? uvarene je ale neviem ci som ho mohla prevarit lebo vobec nechuti ako inokedy.

1zaza
5. nov 2012

@awooojky presne tak, keď som videla v jednom dieli, že "potrebujeme vyšší korpus, tak si pomôžeme polystyrénom", skoro som odpadla :D a niekedy tá kvalita obalenia korpusov, to radšej ani nekomentujem... a tie postavičky - pristela je unikát, mali by sa k nej ísť učiť tí americkí cukrári

lamps
5. nov 2012

@rapunzel1 jááj, to ti ja neviem. U nás v tom obchode je to také dosť biedne ☹ a dokedy by si potrebovala vedieť, či ho majú? Zajtra asi nebudem stíhať, ale ak by náhodou stíham, mám tvoje tel. č. by som ti zavolala, jo?

rapunzel1
5. nov 2012

@pristela ok, tak zajtra ráno sa volá, dovoz z TO mám zabezpečený, len aby to mala, kamoška ide k nám a nesie mi aj formičku bábätka požičať, tak by mi to vzala, ona si už od nej tiež objednávala a doniesla jej to do mesta, tak zajtra ráno budem múdrejšia.

rapunzel1
5. nov 2012

@lamps oki ste tu hrozne zlaté baby, zajtra budem vedieť či to náhodou nebudú mať na tej Bojnej, aj keď to v eschope má dané ako vypredané, tak uvidím, tortička je na sobotu, čiže v piatok v noci dokončiť, tak pre spokojnosť duše, že to mám tak v stredu. Keby to nevyšlo s tou Bojnou zajtra, tak by som sa ti ozvala a otravovala ťa. Ďakujem

79zuzana
5. nov 2012

ahojte, cely tyzden som vas necitala, lebo som mala daco s pc, tak idem na to, skocim o nejakych 100 stran dozadu 😀 😀 😀 a idem citat. Rada vas citam, lebo stale sa naucim nieco co som nevedela 🙂 A ukladam fotky az do zdivenia 🙂

lamps
5. nov 2012

@rapunzel1 nooo, my sme tu všetky samé zlato 😀 aj sa blyštíme 😀 😀 😀 neďakuj ešte nie je za čo 😉