Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
6. nov 2012

@aduskatt akože kto sa venuje ??? si videla nejakú tortu od Katky ???

bambula1307
6. nov 2012

@pipka jaj Baby ja som kusok od Malacek 😀 ..len to moje dite bezomna nechce byt ..a tak rada by som vas videla..och...musite to zopakovat neskor. 😎
@vlada111 velke gratulacie k miminku sladkemu krasnemu, vela radosti a zdravicka 😎

dadka212
6. nov 2012

@aduskatt tak vidíš že to nemusí byť pravidlo 😅 akože viem, že lalií je viac druhov ale 5 lupenovú som ešte nevidela....a nevidela som, že by ona piekla

bambula1307
6. nov 2012

@aduskatt dievcence ja som v lete okukovala zive lalie ..oni maju ako Danka pise 3 sirsie lupene a 3 uzsie..ale tiez som robila len jednu velkost, ked som nemala formicku...a 5lupenova je orchidea a nie lalia

dm1
6. nov 2012

@aduskatt Katka nepecie ved ona si torty objednava aj zo stretka uz si niesla 😉 . ked tak mozno len skusa ale normal nepecie

aduskatt
6. nov 2012

@anibas zlatko, nejde o tortu, ale o to, co predava, ak nieco predavam, mam o tom vediet vsetko, nie?🙂

anibas
6. nov 2012

@aduskatt tak určite 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anibas
6. nov 2012

Podľa mňa ak nepečie - tak nemá ako zistiť - čo a ako !! - na to má ľudí 😀 😀 😀

aduskatt
6. nov 2012

....babyyyy......este raz..........ak niekto nieco predava, ma o tom tovare vediet vsetko.to akoby ste prisli do obchodu s farbami a lakmi a predavac vam nevie poradit, ktore riedidlo na aku farbu, lebo on nie je maliar........
takze mne je sumafuk ci pecie......predava to? ano.ma to v alternativach vypichovaciek, tak by mala vediet, ako sa to pouziva........

aduskatt
6. nov 2012

@anibas tak sa po mojej otazke mala spytat niekho z tych ludi....ja som polozila regulernu otazku a cakala som odbornu odpoved🙂

dadka212
6. nov 2012

@aduskatt ja to chápem, ale nie je to tak ako vidíš 😅 ona ti môže zodpovedať či má piestik pružinu ale nie kolko akých lupeňov

anibas
6. nov 2012

@aduskatt si optimistka 😀 😀 ja som realista !!! je veľmi málo odborníkov medzi predajcami - každý deň sa o tom presviedčam !!!!!

pristela
6. nov 2012

@evvina z coho to je mam napisane na Fb 😅 tu pisat z coho je zbytocne , ja modelujem z toho co vzdy mam , toto je zo smartflexu, ale modelovala som kvety v pohode aj z MMF aj z praveho marcipanu a aj z mliecneho, takze skoda tu pisat ked sa to da urobit zo vsetkeho , a hej nedavala som ani viazanie ani ten stredovy , tu skor slo o tie slzicky co robim dnu, bo neviem ci ma vtedy holky pochopili ked si mysleli ze kvoli slzickam musi byt ten lupen hruby 😉
ale budem jednu abo kolko este viazat na konci tyzdna mozem odfotit, i ked neviem ci to je potrebne, kedze to je len o motani páskou 😀

aduskatt
6. nov 2012

@dadka212 ja som sa jej nepytala na lupene.moja otazka znela, preco to ma dva rozne vykrajovace? tak som ocakavala odpoved.......a evidentne som sa nedockala odpovede, len tipovacky🙂 no a ze to tak nie je, to vidim a dost ma to prekvapuje

aduskatt
6. nov 2012

@anibas mozno nie optimista, ale naivny idealista🙂

aduskatt
6. nov 2012

ale aspon viem, ze zbytocne oslovovat ludi, ktori by mali byt odbornici, staci vysadnut na modru kobylu a poriesi sa secko🙂

dadka212
6. nov 2012

@aduskatt mňa to neprekvapuje, mňa by ani nenapadlo pýtať sa jej 😀 súhlasím s tým čo povedala @anibas že to niekto predáva nemusí byť odborník, stačí mi ísť do obchodu hociktorého a tam sa presvečím 😝 je to smutné ale je to tak....

anibas
6. nov 2012

ámen ...

aduskatt
6. nov 2012

@dadka212 tak som potom asi blba ja, ked si myslim, ze by mal byt odbornik........skoda, ze to tak nie je.......
predstavim si, ze v lekarni to tak funguje, tak mi je zle

eliska22
6. nov 2012

hlavne, že už v tom máme jasno 😀

dadka212
6. nov 2012

záhada 2 vypichovačov na laliu vyriešená 😀 😀

dada2007
6. nov 2012

@miciatko mica je to CROQUEMBOUCHE, tuším sa to vyslovuje Krokanbúš
recept napr. tu
http://www.barrandov.tv/63408-vetrnicky-v-karam...
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=47441

miciatko
6. nov 2012

@daducha anooooo je to onoooo, moooc dakujem

miciatko
6. nov 2012

@dada2007 jee tak aj takto sa daju urobit, mooooc dakujem

pipka
6. nov 2012

babyyy..ale sak logicky...dve vypichovacky su preto...KEBY SA VAM JEDNA ZLOMILA 😝 alebo stratila 😀 😀 😀 😀 😀 😀

desmodka
6. nov 2012

baby mohla by som poprosit o trosku inspiracie na tortu pre 60-rocneho vasniveho bezca??? DAKUJEM

florentina
6. nov 2012

@dadka212 @pipka holky děkuji, já jsem si to myslela, že to tak bude, že smartflex čokoládu neviděl ani z rychlíku, takže aspoň vím co nekupovat. Zkusím koupit na zkoušku tu čokohmotu a dám pak vědět jaké to s ní je....

lubi22
6. nov 2012

@vlada111 - gratulujem k dcérke 😵

K pomockam na pecenie, nezvyknete si objednavat cez e-bay? Ja peciem iba tak pre nas, tak uz viackrat som si objednala cez e-bay pomocky, shipping je zadarmo alebo sa uplne smiesnu sumu a doma som to mala maximalne do 2 tyzdnov. Napr.

http://www.ebay.com/sch/Kitchen-Dining-Bar-/206...

http://www.ebay.com/sch/Cake-Candy-Pastry-Tools...

zuul
6. nov 2012

dievcata a pod cokoladu dat aj krem na tortu? ci? d.

lukika
6. nov 2012

@pristela jééj tá torta čoko k 30 tke je krásna. To ako si prosím ťa obalila do tej čoko?

aduskatt
6. nov 2012

@lubi22 to ako vazne je doprava zadara?..............ja mam tu stranku napozeranu, len postovne som myslela, ze je okolo 15 EUR