Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
7. nov 2012

@jakelina skusim este raz http://www.viorica-torturi.ro/search/label/Cum ... neviem mne to ide...

je tam postup na trpaslikov, postavicky, princezny.... a vela ineho super a vidiet ze ma formicky na vsetky ksichty isto hracky otlacene

aduskatt
7. nov 2012

@jakelina tie nove sablony som vytiahla, co som kupovala nedavno🙂 ale nerobila som s cerou ako obvykle, teraz som malovala

jakelina
7. nov 2012

@dm1 klikla jsem na to viorica a objevily se mi dorty, tak to zkusím ještě projet a třeba najdu i ty postupy. Děkuji.

lucka_o
7. nov 2012

baby potrebujem surne obrazok , neviem ho najst na nete a torta je zadocek babätka...nemate nahodou ulozeny ? pomohol by mi dakujeeeeeeeeeeeem

alca123
7. nov 2012

@aduskatt
@dadenka1
@dm1 baby dakujem pekne za rady... a viete mi este odporucit nejaký konkretny recept na tu "cukríkovú" poťahovku? na nete som ich nasla plno tak sa neviem rozhodnu... 😀

ajka82
7. nov 2012

@rapunzel1 @dm1 baby posta pise, ze zasielky dorucene, dufam ze vsetko v poriadku 🙂

rapunzel1
7. nov 2012

Baby moje idem vám ukázať môj nový výtvor, ako nič svetoborné, ale má z tých kvetiniek hroznú radosť.Niečo podobné som videla na nete s origoš vykrajovačkami, tak ma napadlo, že niečo odskúšam, čo z toho vznikne 🙂 🙂 🙂 A veľmi ďakujem ajke82 za kúpu a zaslanie perleťového spreja, ďakujeeeeem

lukika
7. nov 2012

@vlada111 tak tá sa vám vydarila. Je prekráááásna

jakelina
7. nov 2012

@rapunzel1 to je z vykrajovačky na tulipán ne?? 😉

jaja555
7. nov 2012

@mamina1978 super nápad, nádherné stromčeky 🙂

lukika
7. nov 2012

@dada2007 ten lukopren sa kupuje v obchode farby laky? Myslela som si že v nejakom potravinárskom obchode. A môže sa tam potom dávať ten marcoš? Nie je to škodlivé?

bzucinka2
7. nov 2012

@lamps vsak to som pisala aj ja ze prekrajujem na 3 platy, ty na 4? 😉

lamps
7. nov 2012

@bzucinka2 na 3 a zvrchu zrežem taký malý kopček, ktorý sa mi urobí a ten dám do masla a obmažem ním tortu

salonka1981
7. nov 2012

@vlada111 gratulujem,kráááásnučká bábika 🙂 🙂 🙂

dadenka1
7. nov 2012

@alca123 ja robím takto... do misky si dáš cukríky, postriekaš ich citr. šťavou, dáš 1-2 PL vody a kusok Cery (asi 1cm plátok) a šupneš na pár sekund do mikrovlnky... nie na dlho, len aby sa stopili.. dosku si natrieš Cerou, ruky si natrieš cerou, varešku si natrieš Cerou a s vareškou miešaš rozpustené cukríky do ktorých striedavo prisypávaš práš. cukor a sušené mlieko a postupne miesiš.. potom také polodorobené ešte riedke cesto hodíš na dosku a pokračuješ.. lyžica cukru, lyžica mlieka, miesiš a takto postupne až kým nemáš plastelínovú konzistenciu.. počas miesenia si sem tam natieraš ruky a dosku cerou, nech sa ti to nelepí...
keď s tou hmotou potom modelujem a poťahujem a začne mi po čase stvrdnúť, len ju šupnem na chvíľku do mikrovlnky a zmäkne.. v sáčku a chladničke mi vydrží niekoľko dní, na suchu a teple samozrejme stuhne..

alenv
7. nov 2012

@ajka82 Ahoj prosím já ted peču ten korpus☹(( vytekl mi ve formě 24 cm ☹ ☹ ☹ a ještě není a je zvrchu uplně tvrdý☹(( co je špatně..

paja999
7. nov 2012

tie torty su krasne ja mam len 12 ale su nadherne prave s mamkou hladame bud cukraren alebo dakoho kdo roby torty a tak 😅 😀 lebo sesterka bude mat v sobotu krst 😀 😀 denisak77 krasne torty 😲

1katuska73
7. nov 2012

@vlada111 gratulujem k malej pincezne.

paja999
7. nov 2012

pardon @denisak77 pekna torta

pipka
7. nov 2012

@vlada111 torticka najkrajsiaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵

pipka
7. nov 2012

a moja dnešná meninova s McQueenom 😉

daducha
7. nov 2012

@mayka ja som robila ale normalne z hmoty.sulkala som hadikov a skladala priamo na keramickom kvetinaci.Najprv som to ze preventivne posypala Solamylom aby sa to neprilepilo,no potom som zistila ze je to blbost a prave ze potrebujem aby sa to tam trochu prichytilo.Prva sa mi pri davani dole rozpraskla,ale zrejme preto zesom ju tam nechala schnut 4 dni.Tak nova na to mala dva dni a super vydrzala.Tu je
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=53195662...

daducha
7. nov 2012

@pipka je krásna 😵 😵 😵

rapunzel1
7. nov 2012

@jakelina uhádla 🙂 🙂 🙂 presne tak, jedna holka sa pýtala na tortách snov na jednu vykrajovačku ako sa s ňou pracuje z eschopu Bohuša L. a dali jej ako odpoveď fotku niečoho podobného, tak ma to napadlo odskúšať s týmto 😉

rapunzel1
7. nov 2012

@vlada111 gratulujem k malinkej, nech ste obe zdravunké a šťastnučké 🙂

daducha
7. nov 2012

@vlada111 najkrajsia torticka na celom modrom konikovi ,je nádhernááááááá 😵 😵 😵 😵

1katuska73
7. nov 2012

@vlada111 krasna.

katulkaaaaaa
7. nov 2012

@vlada111 kráááááásna!!!!

mia1111
7. nov 2012

@vlada111 - no musím priznať, že som ostala v šoku, keď som dnes konečne otvorila MK a začala čítať od konca príspevky a vidím, že všetci Ti píšu, že aká krásna tortička, tak normálne nechápačky, rýchlo som hľadala tortičku a teeeeeda, musím povedať, že krajšiu tortičku som v živote nevidela 😵 😵 😵 😵 😵 . Ešte raz srdečne gratulujem ♥ 😵