Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
7. nov 2012

@alenv tak to si piekla jak ja...tak naozaj netusim 😕 😖 ja ho mam vazne super jak mramorak kakaova verzia

levandulka3
7. nov 2012

dievčatá potrebujem inšpiráciu torta na 70tku pre muža, ktorý miluje chov hosp. zvierat kačice, husi, sliepky, prasatá atd. chcú velkú tortu kde by bolo toto všetko ☹ hodte mi sem prosím nejaké tapety 😉 ďakujem

pipka
7. nov 2012

baby...tak mi vysvetlite, co som ja komu urobila...ze piratsku lod, ci by som urobila..ale tak kilo a pol...max do dvoch kil 😠 😠 😠 🙄
je mi to kamoska..ale musela som ju zrusit...ako ja fakt nechapem, co si ti ludia myslia...kolko asi tak zarabame na tych tortach 😠 😠 😠

zacinam rozmyslat, ze aj ja si dam nieco do statusu na FB 😠 😠 😀 😀 😀 😀 😀
sak to uz nie je nromalne 🙄

za ine chujoviny..s prepacenim ...ludia vyhadzuju nenormalne peniaze.ale ked ma dat 30€ za tortu...tak to je vela...ze je ich malo, ze to nepojedia 😠 😠 😠 ha ha haaa...sak jasne, ze nenapise..lakoma som...nedam ti 30€ 😠 🙄 🙄

uaaaaa, sorry za vylev..ale musela som 🙄 😝 🙄

lamps
7. nov 2012

@pipka ach, Janka, presne viem, čo prežívaš. A dobre hovoríš napíš riadne štipľavý status na FB, možno, ale len možno niektorým dopne 😝

pipka
7. nov 2012

@lamps no sak odpisala som jej siahodlhy mail s vysvetlenim..ale tak vies ako...ironicky napise, ze ona chape...tak nech sa radsej venujem detom 😝

nuz reku...dakujem za radu...budem 😠 😀
urcite radsej budem s prstom v zadku sediet pri telke ako tri vecery na nohach a zarobok - 8€ nie? 😠 😠 🙄

lamps
7. nov 2012

@pipka presne. Určite je lepšie venovať sa deťom alebo popíjať kávičku alebo nič nerobiť ako robiť charitu niekomu, kto si to aj tak neváži

pralinka25
7. nov 2012

nepojedia 2 kila torty na oslave? 😀 to isto. to co tam budu len dvaja ? blbost. tusim su nejake erupcie na slnku a kazdemu pri objednavani toriet sibe.

lamps
7. nov 2012

@pralinka25 😀 😀 😀 že erupcie na slnku 😀 😀 😀 ja si myslím, že slnko za to nemôže, to ľudská hlúposť prekvitá, lebo vraj hlupákov sú celé zástupy a stále ich pribúda 😝

ajka82
7. nov 2012

@alenv inak vazne nechapem, bo ja mam recept od jednej baby, a ona ho tiez stale robi a vdy jej vysiel...netusim, co by tam mohlo byt zle... ja teraz asi ani nezaspim, co budem nad tym rozmyslat 🙄

alenv
7. nov 2012

@ajka82 dala jsem ho do formy 24 cm a totálně mi přetekl☹( asi jsem používala moc velké hrnky ☹ ☹ ☹ ☹ i když to byl klasický na čaj.. jsem z toho neštastná

alenv
7. nov 2012

@ajka82 no mi vyběhl krásně až moc.. ale právě na povrchu je uplně tvrdý to budu asi muset odříznout:( asi ho zkusím znovu

pralinka25
7. nov 2012

@lamps tak uz neni ani jar ani leto uz by s kvitnutim hlupost mohla skoncit 😀
este by mohol chciet niekto aj 200 g 3D tortu ako ze len pre jedneho konzumenta lebo viac oslavenec nezje 😀

pristela
7. nov 2012

@alenv a nepiekla si ho s ventilátorom ? ked mas horkovzdusnu... ja dala ventilator na korpus len raz 😀 😀 😀

alenv
7. nov 2012

@pristela ano s ventrilátorem ☹ ale takle to peču vždy a u korpusů s vajíčkem nemám nikdy žádný problém jen tento bez vajec já peču pokaždé s ventilátorem 😅

pristela
7. nov 2012

@alenv tak skus bez 😅 teda ja ked mam korpus na normal plechu tak je v pohode aj s ventilatorom, ale v tortovnicke ee

aduskatt
7. nov 2012

@pipka akoze moja, z tej dnesnej torty je uz viac ako polovica prec, sa o nu chlapi porvali a len dvaja, ja som si dala maly kusok, tak nech mi nepovie, ze nezje trojkilovu...a ked ne, nech sa da polku do mrazaku.............boze, fakt nechapem...a to co za kamosku, ked ti ironicky, ze venuj sa detom?.......... 😠

ajka82
7. nov 2012

@pristela aj ja peciem s ventilatorom a uplne v pohode mavam korpusy

ajka82
7. nov 2012

@aduskatt @pipka my dnes "zozrali" 2 dospeli a 1 dieta 1,8kg torty 😅 pri dietati rataj jeden pidikusok

ajka82
7. nov 2012

@alenv tusim som ti aj pisala ze 6dcl acidka som liala, lebo mam 2dcl pohare 😕 ...no u mna klasicky hrncek na caj je 4-5dcl to by bolo velaaaa 😅 ma normalne mrzi ze ti to nevyslo :( bo mne ani tej babe sa to nestalo este :(

lokalistin
7. nov 2012

@vlada111 boze aka je krasna este raz vsetko dobre

lokalistin
7. nov 2012

@pipka no torta uplne perfektne prepracovana, vymakana

rapunzel1
8. nov 2012

@lubi22 prosím ťa budem ťa ešte otravovať, niečo som cvične nahádzala do košíka a keď pôjdem platiť, tak platba je tou kartou, alebo sa to dá aj na dobierku???? Inak strašne zle sa v tom orientuje, hľadám jednu silikonku a dalo mi to 850 strán čo môžem prejsť, šak tu budem do vianoc nad tým sedieť. Inak vecíííí od výmyslu sveta, mať tak plnu kartu jak nemám ajaaaaaaj

woman04
8. nov 2012

@vlada111 Veľká gratulácia,malá je nádherná 😵 ..robíš nádherné diela,ale toto je dokonalé 😉

bzucinka2
8. nov 2012

@lamps super, vsak tak to robim aj ja 🙂

bzucinka2
8. nov 2012

@dm1 neskutocne krasna tapeta, uz som si ju poukladala 🙂

kikina84
8. nov 2012

žienky snad mi tu niekto odpovie..uz sa domaham na MK odpovede dlhsi cas 🙂
idem piect dcerke tortu,,tentokrat nie marcipanovu,ale s jedlym obrazkom a este som s tym nerobila..V shopoch ponukaju oblatky tenke a hrubsie deluxe...mate s nimi niektora skusenost,ktore su lepsie,pripadne ci je medzi nimi nejaky moc velky rozdiel,,teda okrem hrubky?..dakujem pekne za odpoved 🙂

eliska22
8. nov 2012

@kikina84 ja som robila s jedlou oblátkou, ale nepoviem ti rozdiel, ja keĎ som kupovala mali len jeden druh asi tie tenšie a v pohode sa s tým robí 🙂

kikina84
8. nov 2012

@eliska22 a vyzera to pekne? ja mam stale strach ze sa mi to rozmočí,alebo znehodnoti..su take pevnejsie tie oplatky? treba na to kupit aj ten gel na spojenie? alebo sa da aj bez toho robit? dakujem

eliska22
8. nov 2012

@pipka ja mám v poslednom čase objednávky, že tak 2 - 3 kilá ale nie viac ako 3 😠 😠 😠 no dovi dopo 😠
aj včera telefonát, že poľovnícku na 50, reku dobre a aká veľká, že tak 2,5 kila 😠 a ešte že vymodelovať postavičku poľovníka, stromčeky, flintu atď 😠
a už som sa rozhodla na december neberiem objednávky vôbec resp. mám tam jednu na 6 teho ešte, ale potom už neberiem 😝 len som taká trúba ja, že sa mi ťažko hovorí nie 😅
a dnes aj zajtra mám dovolenku, čiastočne aj kvôli tortám a namiesto toho aby som začala makať, tak tu sedím za pc 😀 😀 😀