Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
8. nov 2012

@blcha kludne zamraz

sisix
8. nov 2012

@rapunzel1 mala k svatku ze ovecku, pak teda prasatko Peppu a pak ze kittynu. TAk sem ji tam dala vse 😀

sisix
8. nov 2012

a jeste klucik an svatek 30,12 a bude mit dort stejne jako ho mela mala. Prece nemuze za to, ze mama je tak hloupa a dala mu krasne jmeno David 😀

blcha
8. nov 2012

@aduskatt dik uz to idem aj naladovat do mrazaku lebo mam plnu chladnicku torty dnes som ani nevarila nech mam kde tortu uskladnit 😉 😉 😉 😉
inak baby bol tu bracho so svagrinkou im robim tu tortu svadobnu no a mala som vytiahnutu stred a vrch uz na sebe a akurat som sulala tie gulicky po krajoch a nevesticka ze aka krasna torta to uz je hotovo a ja ze no jasne uz len kvetinka jedna a ona mi uverila ze len dvojposchodovka bude a s jednym kvietkom no tak esteze je nenarocna bude to odomna pre nich len darcek snad sa to nakoniec podari 😉

idem sulat gulky z korpusu a plnky co mi zostalo mam na hodku co robit 😉

pristela
8. nov 2012

@blcha a nedda sa ti este to vrchne poschodie posunut dozadu ? vlastne aby nebolo presne na stred ale jednu stranu das skoro ku kraju spodneho , ja tak niekedy musim davat .

alenv
8. nov 2012

@ajka82 tak poznatky z nového korpusu 😀 hurá je to lepší napovrchu vubec tvrdý, ale dala jsem 200g mouky, cukru, 200ml acidofila, 1 lžičku sody, 100ml oleje, 2 lžíce kakaa a bylo toho zase málo 😀 asi příště dám 250. No a ještě jeden poznatek přijde mi to, že je to prostě moc mokrý možná příště na 250g mouky cukru dám 200ml acidof. a trošku méně oleje apak myslím, že už to bude super 😀

blcha
8. nov 2012

@pristela neviem sak sa bojim s tym pohnut ze ma to skor nenapadlo idem to asi skusit no a ked sa mi to podri dat tak ku kraju mam potom aj tieto dat ku kraju ked ich budem davat na spodny korpus? ze by to bolo tak nakraji vsetko?

blcha
8. nov 2012

@pristela ola som to omrknut v chladnicke a neojde to a vobec by mi to nepomohlo lebo som tam usulala gule ako z dela a mam uz miesto len tak centimeter takze to necham ako to je bude to taka jednoducha tortcka no co uz prcnem tam neake male kvietky co mam nachystane a chcem to ozdobit este bielkom tak uvidime mozno tie moja mega kaly dam niekde naspodok a to som si spravila aj krabicku na prstienky tak ani tu tam asi nedam hlavne ze tam budem avat tie mini kvietky co som sa snazila zafarbit na fialovo a vyzeraju teraz ako spinave nie fialkove 😀 😀 😀

jakelina
8. nov 2012

@blcha ty kaly můžeš dolů položit v kytici jako ve svazku, mně se to líbí, takové jednoduché elegantní, když to leží vedle dortu.

micmo
8. nov 2012

Ahoj holky, prosim vas moc o radu, ted jsem dodelala botky..Co myslite daji se pouzit??? Jeste bych se chtela zeptat,co si myslite,nalepit na ne z boku znacku convers nebo ne?? DIKY MOC!!!

simasa
8. nov 2012

@florentina Bol tam parizsky krem - ale v nom naozaj len troska masla. Treba len urobit tu puncovinu taku - nie moc mokru, ani riedku a ked sa to potiahne v kuse (aspon s tou hlavou), tak ta potahovka to bez problemov udrzi. Ja som tam ani spajdlu nedavala, ale tak pre istotu mozes. Nech sa dari 🙂

simasa
8. nov 2012

@jakelina To je nadherna, milucka torticka 😵

blcha
8. nov 2012

@jakelina to je celkom fajn napad esteze sa vam tu stazujem hned mate neake dobre napady poradit mi uvidim co s tym dotvorim zajtra 😉
no a ja by som asi na zakazky torty robit nemohla sak by som prerobila mne zostalo vsetkeho neako vela tolko som toho minula ze ma ta torta vyde na riadne prachy akoze sikula som co uz ale co sa da odkladam na buduci vikend svokra ma narodky tak jej upeciem torticku 😀 😀 😀

jakelina
8. nov 2012

@micmo jsou krásné, nemáš na ty šňůrky extrudér, já jsem je dělala minulý týden a ty šňůrky s tím šly super.

simasa
8. nov 2012

@sisix To je tiez perfektne aj to na tie stvorceky 😵

micmo
8. nov 2012

@jakelina nemam ☹ Ty kanicky me strasne potrapily, jeste k tomu mi ten marcipan strasne lepi... Asi je nejak predelat vid??

jakelina
8. nov 2012

@micmo jsou takové tlustější, ale to nevadí. Jenom se tě ptám, protože tím extrudérem to je za minutu hotové a vypadá to líp.

micmo
8. nov 2012

@jakelina Jsou no, delala jsem je asi tri krat a pak uz jsem na to nemela nervy...☹ Ty tvoje vypadaji fakt hezky, jsou takove realnejsi.. No tak snad to neva a na dortu se to ztrati.. 😉 Dekuji za rady..

micmo
8. nov 2012

@jakelina Tak jsi me nakopla a pouzila asem takovy ten valecek u ktereho si muzes nastavit sirku pasku. Co myslis je to lepsi?

jakelina
8. nov 2012

@micmo super, jsou lepší. 😉

micmo
8. nov 2012

@jakelina Dekuji, jsi zlata!!! 🙂

abriela
8. nov 2012

@micmo jeee, ake su roztomile a krajsie ako tie prve s kratkymi snurkami

pipka
8. nov 2012

@dm1 to je skooda dani ☹ tak sa drz, nech ti to dobre dopadne 😉
dame na jar repete 😎

micmo
8. nov 2012

@abriela Dekuji 🙂

dm1
8. nov 2012

@pipka @pristela kocky dakujem musime potom zopakovat 😉

inak neskutocne dobre to vyslo nemusim rusit ziadnu torticku 2 tyzdne mam volno. nerada by som veru rusila niekomu hlavnu svadobku 😝

dm1
8. nov 2012

@daniz myslis ze idem do nemocnice? ale mam patalie s prsnikom uz 3 mesiace tak snad konecne vyberu to co tam nema byt a bude pokoj 😝

blcha
8. nov 2012

@muffinka8 paradny pomocnik ja by som ale moju malu za mrezami uz neudrzala uz je to velka slecna ona sa inak pekne zahra aj sama ale musi mi aj pomoct 😀

ajka82
8. nov 2012

@alenv ale mas nejaky iny pomer...lebo 100ml oleja davam na 6dcl acida, 6dcl muky a 6dcl cukru 😕 mozno aj preto
a preco to preratavas na gramy? lebo 100ml muky nie je 100g muky 😕 to ma len tak zaujima

blcha
8. nov 2012

@simasa az teraz citam tvoju odpoved na to mlieko no ale ked robim ten pribinak tak nedavam tam dva ole pudingy? ja som spravila normal ole puding s mliekom a k tomu pridala teda az na to ze na jeden ole ide 3deci mlieka a ja som dala tri na obidva takze ako mam teda nabuduce robit ten pribinak? ten ole pudink len prasok primiesta do toho vsetkeho bez mlieka????sak co som truba ?? 😝 😀 😀 😀

pralinka25
8. nov 2012

@blcha ano len prasok ole primiesat do tej masy. nerobit s mliekom