Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
lokalistin
10. nov 2012
BABY velka poklona uzasne torty pridavate
pristela
10. nov 2012
@lokalistin och, och , ty na mna myslíííííš :-N :-N :-N :-N :-N to je taaak mileee, sa tešíím, dufam , ze to vyjde =-) teraz myslim z mojej strany, musim zatial vyskusat na niecom ten lukopren 8-( moc velka vdaka ti dobra víííla x-)
rapunzel1
10. nov 2012
@janula.h
@lokalistin baby a aké by ste dali ? Ja som vždy dávala zmes lesného, alebo maliny, ale toto ovocie, že nemajú radi, čo z tých troch, alebo kto ste dávali niečo podobné poradte
pralinka25
10. nov 2012
@rapunzel1 ja davam jahody tie su tam podla mna fajn
janulkamartinko
10. nov 2012
Ahojte,po dlhšom čase pridavam svoje vytvory a tento rok už asi aj posledne....nejak už nevladzem 🙂 idem pozrieť tie vaše,pokochať sa 🙂
gabina275s
10. nov 2012
@pipka ano taká
lokalistin
10. nov 2012
@pristela a uz ho mas?ten lukopren?ja reku ked ho pojdes kupit kup aj mne ,ale neva tak pojdem kupit mozno dovtedy bude aj v meste
gabina275s
10. nov 2012
@lokalistin dakujem
lokalistin
10. nov 2012
@rapunzel1 jahody su ok aj ine su ok ale nie kombinovat vsetky tri dokopy,alebo som to zle pochopila?
gabina275s
10. nov 2012
@rapunzel1 ja viem, už som mala na to nervy ,ale už mi tu poradili dakujem baby
maya30
10. nov 2012
@rapunzel1 ja by som tie jahody nedavala, ked tak nejaky tropicky mix alebo domace ovocie ze jahody s niecim...
pristela
10. nov 2012
@lokalistin jaj , co si nekricala? ja som si ho dala kupit Dadke a vcera mi ho jej manzelik doviezol x-) uz len odhodlat sa vyskusat ho =-)
lokalistin
10. nov 2012
@pristela neni problem ja zbehnem
janulkamartinko
10. nov 2012
@dm1 krasna,vesela užastna ukladam pre inspiraciu,mozem? 🙂
monikad1
10. nov 2012
Môjmu bratovi na 50
maya30
10. nov 2012
baby ja idem v stredu robit rodostrom co som tu davnejsie spominala chcem robit marlenku na klasicky velky plech s vyskou asi 10cm....aku davku mam spravit ? Neviem ci dvojnasobna bude dost... @pristela myslim ze ty si raz robila marlenku do velkej poschodovej, nevies prosim ? 🙂
pipka
10. nov 2012
@pristela uz som sa medzicasom na FB docitala :-p 😃
levandulka3
10. nov 2012
@adrianai ďakujem ja som niekde vyčítala že sa robia 7x7 tak ešte uvidím ako mi to bude vychádzať na plechu , písmená začínam vytláčať už od zajtra ked sa mi nepodarí prehovoriť ich na jedlú fixu :-p no ale ja ich mám 33 ks :-p :-p
vecernicci
10. nov 2012
tak jsem holky zpátky, živá a snad už zdravá 😉 všechno dopadlo dobře, celý den polehávám, odpočívám, děcka jsou u naich, takže takhle klidný týden jsem dloooooouho nezažila, manža uklízel, no co víc si můžu přát 😃 😃 😃
a tady jsou moje tohtotýdenní dortíky, ještě jsem dělala jednu roládku a pařížské rohlíčky, ale ty jsem nefotila x-)
levandulka3
10. nov 2012
@pristela wááááááu nádherné kvety
levandulka3
10. nov 2012
@pristela wáááu aj po druhý krát si majsterka 🙂
halienka
10. nov 2012
Babky, vysvetlite mi, ako to stíhate urobiť aj 3-4 torty na jeden víkend, ja to proste nechápem 😃 ja robím jednu 3 dni 😃 😃 aj to muž hundre, že mu zavesím na krk malú aby som sa mohla venovať torte 😃 😃 je pravda, že ja som zatiaľ za svoj život robila len 4 torty 😃 ale aj tak 😃
cabalkova
10. nov 2012
@pristela A cim dortik pred potahovanim rovnas? Ja mam takovou tu cukrarskou kartu, ale asi to neni ono. A MMF se dela v mikrovlnce, ze? To jsem druha, tu nemam a ani mit nechci. 😞
monikapo
10. nov 2012
Huraaa ideme oslavovat konecne aj my s takouto tortou....
pristela
10. nov 2012
@pipka mozem ja za to , ze si rychlejsia nez ja ????????? ]-(

@maya30 jo ja robila do velkej az z troch davok na 32cm tortovnicu a vysoke naplnene to bolo nad 12cm =-) kolko presne uz nepamatam 😞

@halienka ja akurat mojmu vravela, ze ked mam viac tak ich mam rychlejsie hotove ako ked robim jednu 😃 tieto tri mi sli strasne rychlo , bo ma bavili a kvety si urobis dopredu, ja vo stvrtok upiekla korpusy, v piatok este jeden dopiekla, urobila plnky atd.. zacinala som o 10hodke a skoncila o 1 v noci a vsetko hotové z toho jedna bola poschodova tak vlastne 4torty a to som nebola ani unavena, som este zostala hore a šila babulu 😃 ale to bolo tym ze tieto ma bavili, inak to trvááááá 😞

@cabalkova cukriky mozes roztapat aj nad parou, nemusis v mikrotrtke 😃 ani @dm1 Danka tusin nemam mikro 😉 a robi MMF 😉 aa , nooo , ono ja moc origos pomocok nemám a ani niektore nepotrebujem 😃 zarovnavam obyčajným priborovým nožíkom :-N
lucirella
10. nov 2012
Ahojte. V prvom rade vam vsetkym sikulkam moj velky obdiv. tie torty su nadherne!!! skoda ich zjest. Velmi ste ma inspirovali 🙂. Moj drobcek bude mat coskoro rok a ja som mu (alebo skor gratulantom🙂 ) chcela upiect tortu a takto marcipanovo ju ozdobit . V zivote som nic taketo nerobila a chcem sa preto opytat: mozem marcipanom potiahnut akukolvek tortu? myslim, ci zalezi aka je plnka alebo je nieco ine doleziite? Popripade mate nejake tipy pre uuuuplneho zaciatocnika? 😉
mozno sa to tu niekde aj pise, ale ozaj nemozem precitat vsetkych 4049 stranok 😎
Dakujem vopred.
lokalistin
10. nov 2012
@lucirella mozes potiahnut akukolvek tortu len musi koncit korpusom a potriet maslom s cukrom-celu dookola
anibas
10. nov 2012
@lucirella popozeraj si aj tému Marcipánove torty - recepty a korpusy http://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipan...
nie je dlhá
pri marcipánových tortách platí : dovnútra môže ísť čokoľvek - ak kyslé rybičky 😃 😃 - len celú tortu treba omazať rozmiešaným maslom a cukrom, aby sa ten marcipán prilepil a nepovolil 😉 😉
anibas
10. nov 2012
@vecernicci Super, že si už doma - prajem len samé dobré výsledky, mňa čaká skalpel o týždeň :-S :-S
anibas
10. nov 2012
@rapunzel1 vynechala by som ananás 😉 😉