Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

elienka
11. nov 2012

@lamps no vymodelovať postavičky- všetko je len otázka ceny, ale keby si jej to na hodiny vyrátala, tak sa stavím, že by ani tie postavičky nechcela

lamps
11. nov 2012

@daducha krásne torty a ženích má bombový účes 😀

lamps
11. nov 2012

@elienka ja som si povedala, že postavičky samotné robiť nebudem. Lebo ich urobím jednej a budú chcieť všetky, s odvo vodnením, že tortu si upečú sami

aduskatt
11. nov 2012

@lamps ahaa, takze dalsia, co chce 10 kg tortu za 15 eur..........

aduskatt
11. nov 2012

no, idem ja k tejto teme najst jeden prispevok a hodim sem, chvilecku, dievcence.som sa skoro pocikala, ked som to citala

aduskatt
11. nov 2012

taaaaaaaaak, perlicka.sak akoze co by sme este nechceli, ze?
mozno ste to uz citali na TOM:
Ja som mala požiadavku na tortu keďže pani bola od nás z dediny tak jej vravím nech sa zastaví a dohodneme sa. Prišla cca o 17:00,uvarila som kávu sadli sme si a pýtam sa jej čo by si želala za tortu. A z jej úst to začalo perliť tak že nakoniec som si šupla štamperlík vodky lebo ma skoro j...o!!! Takže: Torta 3D plameniak v životnej veľkosti nemusí stáť môže sedieť (to by sa dalo v pohode),Ale tak do 15eur(to už bolo horšie)A vrchol bol:Ona počká má čas. Ja že na čo chce čakať??? A že veď do takej 19:00 bude torta hotová!

lamps
11. nov 2012

@aduskatt 😀 😀 😀 😀 😀 teta asi v živote nepiekla ani len bublaninu, tak mala odhad 😀 😀 😀 my tortárky, sme asi nejaké pomalé, toľko šikovných žien chodí okolo nás

janula.h
11. nov 2012

@aduskatt kokooooooooooooos pošli ju ke mne a tak ju kopnem že je zase u Teba 😀

aduskatt
11. nov 2012

@janula.h ja bych ju odkopla zasa inde, no ktovie, kde chudera skonci🙂

mimoza13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jakelina
11. nov 2012

@lamps ani mi nemluv, už víc maminek co mi psalo na FB, by chtělo vymodelovat traktor a farmu na dort, že si upečou sami. Jedna mi napsala, že nemusí být tak velký, ten traktor, stačí menší, 😀 ať s tím mám míň práce a jestli se vejde do stovky. Asi šest zvířátek a traktor. 😝 Normálně jsem nevěděla jestli se mám smát a nebo brečet. 😀 😀 😀

jakelina
11. nov 2012

Holky byla jsem v sobotu na malém srazu, tady ty dva dorty jsme tam dělaly. A takhle jsme tam mlsaly. 😀 😀 😀

aduskatt
11. nov 2012

@jakelina uz aj ja som mala, ze phineas a ferb a Perry a poslat kdesi na Stredne Slovensko a tortu si upecie. tak som jej vysvetlila, ze keby som len modelovala, tak bude cena taka ako za celu tortu🙂 a bolo poriesene

aduskatt
11. nov 2012

@jakelina ta torta vlavo je uzasna🙂

lamps
11. nov 2012

@jakelina ľudia sú strašne divní, vôbec si nevážia prácu druhého. Veď keď si niečo neviem urobiť sama, tak ak mi to urobí niekto iný musím si zaplatiť. Keď idem ku kaderníčke - platím, na manikúru - platím, .... a nie malé peniaze. Ale ja si vždy poviem, že neviem si niečo neviem urobiť sama, tak musím platiť. A ak na niečo nemám, tak sa musím uskromniť a zriecť sa toho, alebo byť spokojná s tým, že si to urobím sama aj keď možno nie tak pekne

elienka
11. nov 2012

@jakelina tá osoba asi nepochopila prečo aj detské topánky stoja tak veľa - síce sa minie menej materiálu ale prácnosť je tá istá

bambula1307
11. nov 2012

@aduskatt tak som sa pobavila na tete..jezis ja by som si dala aj dva frtany za taku tetu sikovnu 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
11. nov 2012

@elienka no právě, dělá se to možná i hůř, všechno takové pidi. Světla kola, okýnka atd.

jenkka
11. nov 2012

Ahoj baby, ja k vam obcas nakuknem ale take krasne torticky pridavate a tolko toho popisete, ze vas nemam sancu sledovat denne ☹ Mala by som na vas otazocku 😉 KEd chcem upiect poschodovu okruhlu torticku, a spodok by mal priemer 28cm, kolko by mal mat priemer druhe poschodie, aby sa tam dalo spravit ako cesta a aj auticka aby tam mohli byt ...chapete ma?

jakelina
11. nov 2012

@jenkka kolem těch 20 cm bych řekla nebo 18

njonja
11. nov 2012

@aduskatt mi az zabehlo, ako som sa zasmiala🙂 🙂 No teta je dobra! 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
11. nov 2012

@njonja Příště bude chtít toho ptáka v letu ne a ještě aby i vajíčka snášel 😀 😀 😀

lamps
11. nov 2012

@jakelina tak aj píše @jakelina 18 - 20 cm priemer

aduskatt
11. nov 2012

@jakelina no a z vajicka sa do hodiny vyliahne dalsi tortoplameniak🙂

mariann2
11. nov 2012

baby, sa tu rehlím až mi slzy tečú 🙂

jakelina
11. nov 2012

@mariann2 😀 😀 😀

njonja
11. nov 2012

@jakelina pockaj a da este expresnu prirazku 10 centov🙂 🙂

jakelina
11. nov 2012

@njonja tak moc??? 😀 😀 😀 Pět stači ne??

lokalistin
11. nov 2012

@1zaza wau ten pes je perfektny

lokalistin
11. nov 2012

@zuzulina11 ja to tlacim cez extruder pouzivam tiez WI a ide to super