Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
26. júl 2010

@tinkerbell ved je krásna tá prvotinka.Fakt sa ti zadarila. 😉 Ani by som nepovedala,že toto je prvotina 😕 Si si istá,že to bola prvá? 😀 😀

anibas
26. júl 2010

@tinkerbell krááásna je 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

tinkerbell
26. júl 2010

@vinka Fakt prvá - doterz som robievala len parížsku - bez polevy, len s nastrúhanou čokoládou 🙂

tinkerbell
26. júl 2010

Len musim vymysliet nejaku lepsiu plnku - dala som tam karamelovu - salkovu, ale mazel frfle, ze mu moc nechuti.

benjik
26. júl 2010

@tinkerbell nádhera,jednoduchá,ale nádherná. Na prvotinu dokonalá.

benjik
26. júl 2010

@tinkerbell já také válím na igelitu, jen jeho rohy zatížím a v je to ok.

tinkerbell
26. júl 2010

@benjik konkrétne aký igelit používaš? nejaký hrubší alebo potravinársku fóliu?

sisa.b
26. júl 2010

ahojte 🙂
uz sme doma z dovolenky, tak ma cakaju podobne starosti ako vas 😅 na stvrtok 2 torty a nejake zakusky k tomu.

chvalim vsetky sikovnice 😵

sisa.b
26. júl 2010

@deni_v22 torticka uzasna 😵 a mne to trva aj dlhsie nez jeden den. to si dobra, ked si ju zmakla za nedelu. ako si robila tie rovne ryhy? ja by som na to potrebovala sablonu, ruky sa mi trasu ako zidovi 😀
ty robis z mliecneho marcipanu? chcela by som vyskusat

cervena_ciapocka
26. júl 2010

@tinkerbell treba dať len toľko, koľko príjme 🙂 a ináč krásna tortička 😵 ako si uhladila tie boky?nerobili sa ti tam záhyby?
A ešte som minule čítala o fondane na tortu, ktorý sa robí zo želatíny, medu a cukru a je taká lesklá a dobre sa uhládza. Robili ste s ňou niekto?

reruna
26. júl 2010

@tinkerbell no tak toto je úžasné, na první dortík, to je super, já se na svůj první teprve chystám, zkusím ten marcipán z haribo bonbonu taky, takže uvidím, kolik cukru tam vrazím já 🙂 a tu růžičku jsi jak dělala, máš nějaký postup?
A já se chystám válet na dřevěném vále asi, takže někdo říká podsypávat solamylem, někdo cukrem, někdo tukem - tak co je nejlepší?

bianca
26. júl 2010

ahojte decka

@anibas ani som nevedela ze aj v PO daco predavaju.Ja sa stale chystam do Zeelandie do KE ale akosi mi to nevychadza

hejdita
26. júl 2010

podle mne je nejlepsi to valet na skorbu a ja valim primo na kuchynsek lince.....

tinkerbell torta pekna jemna ako prvotina je bez chybicky 😉 pekne ti to ide o chvilku dubes medzi spickou s takouto sikovnostou 🙂

benjik
26. júl 2010

@tinkerbell pytle do košů nebo igelitku,oboje roztříhnuté

benjik
26. júl 2010
zdenallicka
26. júl 2010

@cervena_ciapocka já jsem s ní dělala a už nikdy více dělat nechci... 😝 Pracovalo se mi s tím fakt blbě.. 🙄 🙄 🙄

vinka
26. júl 2010

@reruna No tukom neviem ale solamyl isto.To tak aj spevní 😉

reruna
26. júl 2010

@vinka tak zkusím ten solamyl 🙂

deni_v22
26. júl 2010

@sisa.b vdaka 🙂, ano vsetky mam z mliecneho, akosi mi pri prvom pokuse mmf nesadlo a druhy som mu zatial nedala 😉

a na tie ryhy som samozrejme mala sablonu aj ja 😉, ved som pisala, ze som gramblava 😀 potahovala som totiz osobitne boky a potom vrch torty, takze sa to dalo v pohode nalezato naryhovat (na mm papier som si nakreslila kosostvorce, potom ihlou niekolko rohov prepichla na marcipan a tak radielkom +pravitkom pospajala 😉 ) a uz hotove som to prilepila na bok...

reruna
26. júl 2010

@benjik díky, to je super postup, dokonce i já to chápu 😀 a jde to i z MMF?

benjik
26. júl 2010

@reruna mělo by,ale já dělám z varny

reruna
26. júl 2010

@benjik varna je co?

benjik
26. júl 2010

@reruna 150ml vody, 70g másla, 150g hladké mouky, asi 500g mletého cukru, mandlové aroma
Postup:
Vodu s máslem vložíme do kastůlku a přivedeme k varu. Přidáme mouku a mícháme tak dlouho, dokud se hmota nezačne oddělovat od stěny. Necháme vychladit a přimícháme cukr a mandlové aroma. Cukr dále přidáváme podle konzistence

vinka
26. júl 2010

@reruna kludne aj gustin čo budeš mať doma.To je to isté 😉

reruna
27. júl 2010

@benjik díky, to se dá taky použít na potahování nebo je to právě na ty růžičky, lístečky atd. ?

benjik
27. júl 2010

@reruna na oboje,lepší je udělat ji den předem.

tinkerbell
27. júl 2010

ja som pocula, ze s tou varnou sa robi este lepsie ako s MMF
@cervena_ciapocka tie boky sa mi uhladili akosi same - len som postupovala velmi pomalicky a uhladzala rukami a ta hmota sa akosi sama prisposobila - zahyb sa mi neurobil ani jeden

reruna
27. júl 2010

@tinkerbell chci vyzkoušet postupně MMF, salkový marcipán a zkusím i tu varnu a uvidím, s čím se mi bude nejlíp dělat.

anibas
27. júl 2010

@reruna ahoj - ty nemáš spania ? 😅 😀
skúšaj, skúšaj ... nech sa ti darí 😵 😵 😉

daniz
27. júl 2010

Ahojte, kočeny toľko toho napíšete, normálne román krásnych tort a rád, postupov, myšlienok... Krásne torty ste napiekli. Vôbec nestíham čítať, omrknem len umelecké dielka a idem makať. Vinka, ja som ten jedlý papier predsa len
zaliala želatínou, a vôbec sa to nerozpilo. Aj ty si mala ten obrázok s takými nevýraznými farbami ako ja? Pravdu poviem,moc sa mi nepáčil... A zákazníčka horor. Už vôbec nemám chuť piecť. Že vraj sa to nedalo krájať ani jesť /ten obrázok/, deťom nechutil kakaový korpus / ešteže bolo iné napečené/ a hlavne bola rozčarovaná, že si to úplne ináč predstavila ako normálne ma to rozhodilo na celý deň. Mm povedal že nech si ide kúpiť ten blivajz v supermarkete.
Akože mám dosť....Asi naozaj kašlem na to. Ináč Kittiny mali stráááášne veˇlký úspech.