Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisix
15. nov 2012

@kacenika jasne, ze jo. Vsak su krasne a vubec ne jako od zacatecnika. 😉 ani nedelam tak pekne. 😀

aduskatt
15. nov 2012

@pipka aj s káávišškou a obedikom pokurzujeme🙂

sisix
15. nov 2012

@aduskatt Udelej v Praze a dojdu. 😀

aduskatt
15. nov 2012

@sisix no az mi raz Slovensko zacne byt pritesne 😀 😀 😀 😀

pristela
15. nov 2012

teraz je aj v To kurzik za 25€ na kvety , je tam rozpisane co vsetko je v tej cene , len co podstatne tam mne chyba, je ze kto bude skolit je napisane len ze dve sikovne zienky !!!! to by mne nestacilo keby mam ist , neviem aku maju robotu a ci vedia učiť a aj je tam napisane ze 34-5 miest, to je strasne vela na to , aby sa kazda naucila modelovat, to je zas jeden z tych kurzov kde stojis a pozeras sa , pochybujem ze sa tie dve budu stihat venovat kazdej zienke osobitne na cely jeden kvietok a maju sa ucit tri kvietky 🙄

@sisix ja robievala v Prahe/ale nie tortickove/ , jaaaaj tam a v okoli su uzasne zienky 😵 😵 😵 ako aj vsetky češky 😵
Cha, baby ja stále beriem za slovo tusin @florentina 😀 na zrazik u vás cez leto 😉 😉 😉

sisix
15. nov 2012

@aduskatt bych potrebovala skolu na kytky. ☹ budu muset nekam zajit 🙂

sisix
15. nov 2012

@pristela to to by bylo fajn.

pipka
15. nov 2012

@aduskatt si piš 😎 😎 😎

aduskatt
15. nov 2012

@pristela tiez si myslim, ze 30 zien na kurze je vela☹

kacenika
15. nov 2012

@pipka, @mima1311, @1zaza dakujem za pacitka 🙂
@sisx Ty mas krasne torty! Moje su velmi jednoduche a kedze nemam zilkovace a okrem drobnych kvietkov a pismen ani ziadne ine vykrajovacky, tak vsetko robim len s pomockami co najdem v kuchyni 😅 .. No a to trvaaa 😒.. Ale zatial ma to bavi, takze fajn.. Ja Vas ale obdivujem aj preto ze Vy robite tolko torticiek za tyzden a popri malych deturencoch.. To mne jedna trvaaa...

pipka
15. nov 2012

@kacenika neboj, vsetko je len o praxi 😉 mas krasnu robotu a dokazes krasne torticky tvorit aj napriek tomu, ze nemas moc pomocok 😉 ..v Amerike maju aj nemozne a ake odflaknute su neraz 😝 😅
tak drzim palce, nech sa ti dari aj nadalej 😉

kacenika
15. nov 2012

@pipka dakujem si zlata 🙂... Bez pomocok je to vacsi adrenalin, len ja som vzdy taka napata, ked si niekto pride pre tortu ci sa bude pacit 😅.. Tato tema bola moj "rychlokurz" - ja som ju najskor celu precitala a az potom som zacala piect, takze to bola dlha priprava 😀 😀

nika1985
15. nov 2012

@aduskatt aj ja sa hlasim 😉

jitta
15. nov 2012

@kacenika wau smekám, máš nádherné dorty, na to, že tedy začínáš 😉 😉 , já mám za sebou asi 10 dortů a s tebou se to nedá srovnat ani omylem, opravdu nádhera 😉 😉 😉 😉

aduskatt
15. nov 2012

@kacenika aj ja som tak zacinala🙂) tato tema a TOM🙂 poctivo precitane cele🙂ale to tu este nebolo tolko stranok ako teraz🙂

hori
15. nov 2012

babenky, otazocka - poradte, ake ovocie prip. dzem sa hodi do torty s gastanovo-smotanovym kremom? maliny? manzel navrhuje ananas, no neviem... mate nejake skusenosti, co sa chutovo prilis nepobije?

bambula1307
15. nov 2012

@mizulienka jaj Lucka, zase je niekto mimo realitu ..och.

Inak ja som dnes zase piekla veterniky 😀 ..len foto som nerobila

simasa
15. nov 2012

@kacenika Nevadi, ze nemas pomocky, mas ich aj tak velmi pekne a aj pekne farebne zladene.
@aduskatt Neviem, ci Ta niekto v Trnave s tym obchodom s cukrarskymi pomockami nepredbehol - sa mi zda, ze som nieco zazrela...
@hori Myslim si, ze dzem je jedno aky, ale namiesto ovocia by sa mi tam skor hodila cokolada 😀

sisix
15. nov 2012

@kacenika ja nedelam tolik dobricek jako holky ale rada bych aspon jednou tydne 🙂 zatim nemam klientelu. ZAtim jsou to jen sousedky, rodina ci kamaradky. A moje dorty jsou taky jednoduche.

aduskatt
15. nov 2012

@simasa pocula som, ze sa nieco ide diat, ale neva, ja kamenny mat nebudem.......

florentina
15. nov 2012

@pristela jasně, ani nevíš jak bych byla ráda, kdyby jste za mnou holky přijely....jako srazík u vás na Slovensku byl moooc fain, často a ráda vzpomínám a doufám, že si to tedy příští rok zopakujeme....jen vzhledem k tomu, že převaha slovenských koček je tu mnohem výraznější než těch českých, tak mne ani nenapadlo, že by jste opravdu chtěly přijet až do Prahy.....ale pokud bude zájem, velmi ráda vše zorganizuji 😉 ...

hori
15. nov 2012

babenky, ked robite kavovy, orieskovy alebo karamelovy krem do torty a nedavate ziadne ovocie, tak aj niecim tie korpusy napustate, aby neboli suche? cim? ja som robila zatial len jogurtovy a mascarpone krem s ovocim a korpusy som polievala stavou z ovocia, nevyzeralo to sice na reze ktovieako, ale chutilo vyborne... ale tuto pri vyssie spomenutych kremoch sa mi ovocna stava nejako nehodi, alebo hej?

pristela
15. nov 2012

@kacenika hlavne, ze ta to bavíííí 😵 a tiez dolezite ze si naštudovala , to velmi pomaha , aspon mne to tu hooodne pomohlo 😵 ja tiez nemala rok ani len zehlicku 😀 este stale som navyknutá robiť len "rukami" 😀
a teda stále som začiatočník, aj ked baby tu tvrdia ine 😝 ale na akej úrovni už len moze byt človek co sa zas a znova riadne popálil na MMF/ dnes pred chvílkou/ , pri jej zohrievani v mikrotrtke????!!! 😀 😀 😀 😀 no ved zaciatocnik , nééé holky ? 😀 😀 😀

@florentina andelicka ja v rámci "oddychu" nemam problem skocit ku vám 😀 len sama by som nesla 😝 ale verím že @pipka Pipuška, žena moja by ma neopustila 😀 a tiež snad Lusil by som stiahla 😀 ,tak ako výletos juj 😀 ja potrebujem taketo odreagovávacky, bo čo tí ludia niektorí navymýšlajú 😀 prosto práca s ludmi, ved vies 😝 Ja do Prahy chodila kazde leto s detvakmi na prazdniny ale uz druhy rok som sa tomu vyhla 😝 i ked deckam to chybalo,ale teda mne veru nie 😝 i ked za Prahou je mi smutno

jakelina
15. nov 2012

Holky já už jsem totální magor. Dnes jsem si dělala marcipán v tělové barvě na prsa. Došlo i na mě, ještě jsem je nedělala, ale tak co, všechno je jednou poprvé. Dám ho do sáčku a dala jsem to do ložnice, tam netopím a zítra budu potahovat. Pak tam jdu večer malému pro pyžamo a úplně z hrůzou jsem přinesla sáček s tmavě hnědou hmotou, fakt tmavě hnědá jako hlína a říkám manželovi, dívej co to dělají za barvy. Obarvila jsem hmotu na tělovou, takovou světle hnědou gelovkou a dívej co to udělalo, když se to odleželo. Pak to vytáhnu a zjistila jsem, že je to těsto na perníky, které tam mám taky v chladu odložené.
No magor fakt úplný, kdybych sem dlouho nepsala, tak ležím na psychině a léčím se. 😀 😀 😀

simasa
15. nov 2012

@jakelina Nic si z toho nerob 😀 😀 mne tiez uz hrabe 😀 Bola som tu dnes po polnoci - tusim po jednej hodine az a pozeram, ze posledny prispevok bol pridany "vcera" - a hovorim si, je to mozne? Co sa to deje? To tu cely den nikto nic nenapisal? Az potom som si truba uvedomila, ze je po polnoci 😀

bzucinka2
15. nov 2012

@hori ja robim mramorak a ten nepolievam nicim, ale da sa kavou, ci rumom, alebo len sladkym rozvarom...

@pipka baby, stretko mi asi nevyjde, maly isiel teraz na dovcu s nasimi, mali sa vratit v stredu, lae ze si ho asi predlzia do soboty, tak by som bola nerada, ked pride domov a ja tu nebudem... ☹ kurnajs, to zato, ze som sa tak tesila ☹

marci2305
15. nov 2012

@hori Ja dávam rum, alebo keď bez alkoholu, tak normálne dávam aj ovocný džém - višňový, alebo nejaký tmavý 😉

marci2305
15. nov 2012

@kacenika Krásne tortičky Katka 😉

bzucinka2
15. nov 2012

mna asi picne, prave idem dat medveda na tortu a vravim si este mu do tej hornej laby nieco polozim a jak kukam tak kukam, vravim si mi sibe, kde ma medved tu labu a si predstavte maly mi ju asi poobede zjedol 😀

kacka1234
15. nov 2012

Dievcata chcela by som vas velmi pekne poprosit... mam robit tortu bleska Mcqueena ale nie 3D ale male auticko vymodelovat nemate typ na nejaky dobry fotopostup? 😕
dakujem pekne 🙂