• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

Baby minule som robila tortu potiahla K2 a ked som tam chcela na vrch prilepit napis tiez z K2 tak som to chcela prilepit vodou aj som prilepila ale ta K2 mi po tej vode zostala taka leskla a lepkava ako som tu lepkavost a lesk mala odstranit? Kde som urobila chybu? S cim potahujete najcastejsie vy?
16. nov 2012 o 07:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv to je perfektne aka si sikulka :slight_smile:
16. nov 2012 o 07:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@iwulka23 mozem si tipnut preco si dala na rohy to cervene? Ze ti to na tych rohoch neslo zahladit a potom ti stale niekde ten marcipan alebo potahovacia hnota prebyvala? Ja som robila minule kocku a tak som sa s tym najedovala, ze som tu hmotu na bokoch vyhladila a na rohoch odstrihla a dala som tam taky akoze okrasny pasik :wink:
16. nov 2012 o 07:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
babyneviete ci v okoli BA nieje aj nejaky kurz na pecenie a ozdobovanie toty? Bola by som vdacna ak o nejakom viete a napisali by ste mi ho. Dakujem :slight_smile:
16. nov 2012 o 07:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bakajka kurz aký ty chceš neviem či býva...ako robí sa cukrársky kurz tam dostaneš aj papier stojí 600eur ale neviem či naučia zdobiť a hlavne tak pekne....občas bývajú stretnutia cukrárok a tam ti ukážu ako čo to robiť, ale nie je to o tom, že by sa ti dlho venovali a učili ťa, poťahovať, zdobiť atď....
16. nov 2012 o 08:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak ked sme pri tom kurze, aj vám už písali ludia, či neurobíte nejaký kurz na pečenie a zdobenie? v poslednom čase mám také požiadavky :grinning:
16. nov 2012 o 08:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
@glee, @dadka212, @79zuzana, @denisak77, @katika901, @ajka82, @dida38, @vecernicci, @anda1980, @njonja, @rapunzel1, @lokalistin dakujem vsetkym moooc za pacitkovanie, vazim si to :slight_smile: .. Buduci tyzden robim Kitty, tak snad Vas dalsou tortou nesklamem :sweat_smile: ..
@pristelka, ja Ta ani nedobehnem a uz vobec neprebehnem - do Tvojich ornamentovych torticiek a postaviciek som zamilovana :confused: :grinning:
16. nov 2012 o 08:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dadka212 a vies poradit kde taky kurz za 600 sa robi?
16. nov 2012 o 08:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela to ideš ku nám? Prosíme si marlenku :grinning:
16. nov 2012 o 08:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bakajka no neviem pekne hranatu tortu uhladit :grinning: no nemožem za to :grinning: ale tak myslim že sa to tam aj celkom hodí :grinning:
16. nov 2012 o 08:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 1x som sa nechala nahovoriť - dopadlo to dobre, ale za 3 hodiny ťažko niekoho naučiť "VŠETKO" !!! :grinning: :grinning: :grinning:
16. nov 2012 o 08:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anibas oni práve sami hovorili,že vieme, že sa to nedá naučiť všetko naraz, aspoň základy a potom další kurz pre pokročilých :grinning: no neviem, ešte nemám kuchyňu tak to nie je reálne

@bakajka daj si do googlu cukrársky kurz :wink:
16. nov 2012 o 08:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 tak to hej - ked na viackrát prídu, tak aj niečo pochytia.
mne vadilo, že som musela aj rozprávať čo robím, a ja pri pečení nerada nerozprávam, ale rozmýšľam aby som sa nepomýlila :sweat_smile:
16. nov 2012 o 08:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A vás pozdravujem dievčatá - a mám dovolenku a Filipa chorého :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. nov 2012 o 08:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas - jej, ty už robis??
16. nov 2012 o 09:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no od septembra a plačem ako bolo doma dobre - v práci máme blázinec !!!!!
16. nov 2012 o 09:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@iwulka23 na hranatej musis najskor uhladit tie rohy, potom ostatok:slight_smile:
16. nov 2012 o 09:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 ja si myslim, ze na tom kurze skor naucia piect korpus, krem a tie zakladne zakusky. Podla mna sa tam nikto nebude hrajkat s modelovanim kvietkov z hmoty a podobne:frowning2:.ale mozno sa mylim
16. nov 2012 o 09:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anibas ovolenka je fajn, ta choroba uz menej.sa liecte
16. nov 2012 o 09:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anibas - to moja mama stale tvrdi, že jej nikdy nebolo tak dobre, ako na rodicaku :wink: :wink:
podla mna by bolo idealne, keby tak som mohla na 2-3 mesiace nastupit do prace a potom sa vratit na rodicak :grinning: :grinning: :grinning:
16. nov 2012 o 09:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@anibas Sabinečko som sa minule v robote pristihla ako myslím na tretie dieťa :grinning:
16. nov 2012 o 09:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@iwulka23 nic si z toho nerob,ja som pouzila rovnaku fintu :grinning: sak nie som vyucena cukrarka aby som to ovladala :slight_smile: ale hodilo sa to tam a je super
16. nov 2012 o 09:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas juj, ti poviem, ja si to teraz tak užívam, ale už sa mi to pomaličky kráti :frowning2: Filipkovi prajem skoré uzdravenie
16. nov 2012 o 09:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rapunzel1 a kedy spis potom? ja ak nezalahnem do postele do jednej v noci, tak potom som strasne unavena. cez den spat nemozem kvoli starsiemu. Zatial som piekla len tri torty odkedy sa drobcek narodil a to som vzdy robila cez den ked on spal a starsi bol v skole. Keby som ho mala doma, tak neurobim nic a zjedol by mi vsetky ozdobky na torty. najradsej ich robim cez vikend, ked je manzel doma alebo vecer ked zaspia obaja o deviatej vecer a do tej jednej mozem piect. Len to nie je pravidlo, ze o deviatej uz spia obaja :grinning:
16. nov 2012 o 09:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 to poznam, ked chyba kusok z ozdobky. horsie je ked otvorim dozu s ozdobkami a tam nie je to co ma byt :confused: pozrem na drobca a on ma spokojny vyraz v tvari, ze tento raz zvitazil on.
16. nov 2012 o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte kočky,
potrebovala by som poradiť.............mám robiť srdce okolo 4 kg,akú veľkú formu si mám kupiť?robili ste niekto?
mám len silikonku srdiečko,ale to je malé..........
Má to byť na 80ku,čiže dáke kvetinky,len netuším aký veľký korpus upiecť..........
ďakujeeeeeeeeem. :slight_smile:
16. nov 2012 o 10:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 ja mám tri srdcové formy, z najväčšej mám 5kg tortu, zo strednej 3-3,5 a z najmenšej do 2 kg
16. nov 2012 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pridávam moje prvé dve tohtotýždňové, na tej štvorcovej som skúšala nový stencils, čo mi priniesla @jakelina na stretko, ale robila som ho len prachovkou :slight_smile: a tá druhá, že pre zamestnankyňu čerpacej stanice :stuck_out_tongue_closed_eyes: ..hm zaujímavé objednávky
16. nov 2012 o 10:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (50)
@mariann2 prosím ťa a koľko majú asi šírku?ak by si bola taká dobrá..nech sa rozhodnem či tú strednú či veľkú :confused: :confused:
16. nov 2012 o 11:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kacenika neboj, určitě nezklameš, máš nádherný dortíky :wink:
jinak holky, jsem doma, prcek lehnul, včera i manža a do rána i starší a já jsem po tý operaci ,tak jsme doma jako lazaret :grinning: :grinning: vzala jsem si ošetřování na prcka, protože to je aspoň placený od prvního dne a ne jako nemocenská od třetího, je to síla :stuck_out_tongue_closed_eyes: :unamused:
tak právě perníčkuju, aspoň mám na to trochu času, havěť leží, nebo jsou v klidu a hrají si spolu, jak jim není dobře, tak se ani neperou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. nov 2012 o 11:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok