Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
18. nov 2012

@lamps ake velke su tie biele jogurty kolko gramove?

lamps
18. nov 2012

@lokalistin no ja dávam aké práve mám doma, klasické tie malé tégliky, ja neviem koľko majú gramov

heni79
18. nov 2012

Tak po dlhšej dobe pridávam jednu moju. Výzdoba bola úplne podľa inštrukcií zákazníčky a odozva bola, že torta bola výborná. 😵 Tak sa teším. 😀 😵
Čokoládový korpus, čokoládový krém a višne a aj trošku rumom poliate korpusy (o.i.).

anulicek
18. nov 2012

Dievčatá... moja prvá tortička... a vďaka radám z tejto a ešte jednej Vašej "receptovej" témy..
a a milujem tetu, čo vymyslela smartflex ..(chlap by niečo tak úžasné nevymyslel 🙂 )

gabina275s
18. nov 2012

@darka54 ahoj, počuj na tej torte s tou motorkou si prosím ťa aké písmenká použila? ja čo mám tie moje na šablone tak sa mi zle robia, a nevieš mi poradiť ked vykrajuješ písmenká tak akú fintu používaš aby to šlo dobre dík za odpoved

heni79
18. nov 2012

@denisak77
U nás som ich videla v domácich potrebách. Skús pozrieť u vás, možno na ne narazíš. Ak nebudú mať, spýtaj sa, či nevedia objednať. 😉

lokalistin
18. nov 2012

@lamps no lebo ja mam doma 500gramove 😀

lamps
18. nov 2012

@gabina275s treba hmotu na tenúčko vyvaľkať a nechať ju trochu obschnúť na vzduchu a až potom vykrajovať písmenká. Ak ti ostane písmenko v šablone trochu ňou klepni o stôl 😉

lokalistin
18. nov 2012

@anulicek super

lamps
18. nov 2012

@lokalistin no to by si mala trochu viac plnky. Ale ja som ju robila podľa receptu asi len raz, a teraz ju už robievam len "od oka"

mimoza13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabina275s
18. nov 2012

@lamps ďakujem, ja sa vždy natrápim ,všeliako to obriezam ,no des, skôr som to len odtlačila a potom obrezala, stávila som hodiny nad menom a nervy v čudu, vyskúšam dakujem ešte raz

lamps
18. nov 2012

@gabina275s a ešte som zabudla, keď máš ešte to písmenko s hmotou v šablóne, tak tou šablónou tak pošúchaj po stole, ono sa pekne tá hmota tým, že pošúchaš šablónku orežie a písmenko nebude také "chpaté". Ale ja tiež písmenká nerada robím 😝

darka54
18. nov 2012

@gabina275s sablonu tiez s tortomanie...ja pouzivam foliu a vytlacam to cez foliu

gabina275s
18. nov 2012

@darka54 skúšala som cez foliu ale noc mi to nešlo, neviem či som mala hrubší marcipán, ved skúsim čo sa dá, asi pojdem aj teraz mi to nedá

aduskatt
18. nov 2012

@gabina275s v teme fotopostupy je navod ako robit pismenka cez foliu, skus mrknut..teda mal by tam byt🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-2-fotopostupy-recepty/

mariann2
18. nov 2012

@gabina275s daj si hmotu akoby do obalu z mikrotenoveho vrecka, teda aby bol ten sáčom nad aj pod hmotou, potom zatlač šablónu, pošúchaj ňou o podložku, odstráň spodnú stranu vrecka aby sa ti odkrylo to písmenko zospodu, odstráň zvyšky hmoty a prenes tým vrchným sáčkom písmenko na tortu, vtedy sa ti nezdeformuje 😉 skús, takto to robím ja 🙂

gabina275s
18. nov 2012

@mariann2 dakujem skusim

vera_vila
18. nov 2012

Tak takhle vypadal ten můj "štírový" dort uvnitř 🙂

hankyt
18. nov 2012

@gabina275shttp://www.designmeacake.com/id70.html
ja som skusala na pismenka tento postup

darka54
18. nov 2012

@gabina275s treba rozvalkat co najtensie ako sa da a potom to ide dobre...aky marcipan pouzivas?

darka54
18. nov 2012

@vera_vila mnaammmm

lucula73
18. nov 2012

@ollako ten cukor z torty skús štetcom oprášiť......a ak lepíš vodou,tak musíš opatrne,vodu len tak ,aby bola pod ozdobou....lebo tie mapy už ťažko opraviš 😉

kočky,na to srdce,čo budem piecť,mám robiť slnečnice nakoniec............prosím vás,aké listy,lístky sa k tomu hodia,? na tých tortách,čo som kukla,to moc nevidno,že ako tie listy vyzerajú.. 😕
ide o to,aby to posobilo ako naozaj 🙂
ďakujem 🙂

aduskatt
18. nov 2012

@lucula73 ja som robila take velke vykrojene do tvaru srdca.........

aduskatt
18. nov 2012
janula.h
18. nov 2012
lucula73
18. nov 2012

@janula.h
@aduskatt jej kočky,ďakujem,tak hádam dačo podobné sa aj mne podarí 🙂
a tie kvietky ste mali vykrajovačku či?ja mám len tú margaretkovú,asi tri veľkosti,tak neviem ešte ,zajtra sa chystám skúsiť jednu 😉

aduskatt
18. nov 2012

@lucula73 velkou gerberovou som robila

luciahromadkova
18. nov 2012

dnesna rodinná meninová,
mramorovy korpus, coko plnka so slahacky a coko a 1 smotanoveho kavoveho jogurt holandia, banany, ríbezľový džem