Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
8. júl 2009

ahojte, jedine povazsky, minule som skusila neaky UNI cukor. vobec sa s tym poriadne nedalo pracovat, trhalo sa mi to a este to aj skripalo pod zubami 😝

cessy
8. júl 2009

dievcata neviem ktora ste tu davali link na vyrobu figurky slonika.uz som to cele presla 2x a neako to tu nevidim 😒 ☹ ☹ ☹ , alionuska nedavala si ty ten link???

sse
8. júl 2009

cessy aj ja som mala ten UNI cukor, a presne ako píšeš škrípal pod zubami

cessy
8. júl 2009

sisa moc dakujem, presne toto myslim, len niekto tu dal aj link na video, ale toto mi staci... 😉

sse no, presne ani sa s tym poriadne robit nedalo, mne sa to aj velmi trhalo 😠

cessy
10. júl 2009

ahojte, uz minule som sa chcela opytat na klieste na marcipan...na co vobec sluzia???vobec neviem 😕 😕 😕

inak vcera som robila torticku neterke k rociku, sice len taku malicku..... 😒, nie taku paradnu ako vy robite.. 😕ked stiahnem fotky do pc, tak potom aj pridam 🙂

alionuska
10. júl 2009

Cessy tie klieste na marcipan su na zdobenie...nimi sa stlaca ten marcipan,alebo ina hmota,ked je uz torta potiahnuta...hodim ti sem enjake fotky,aby si vedela o com pisem.... 😉
Tesime sa na torticku... 🙂

alionuska
10. júl 2009

Myslim ten vzor na vrchu po okraji...to je robene tymi kliestami! 😉

sisa.b
10. júl 2009

cessy, tymi kliestami som robila vlnky na poslednej torte, co mam v albume 😉 to som len cvakala jemne s nimi do potahu, velmi dobre sa s tym robi 😉

som zvedava na fotecky 🙂

alionuska
10. júl 2009

Sisa,no vidis a ja hladam fotky s okliestikovanymi okrajmi a ty mas taku v albumiku...krasna!!!! 😉

sisa.b
10. júl 2009

ali, dakujem 🙂 a ja som si zas nedala refresh, tak som si nevsimla, ze si tu uz dala linky na tie fotky 😀

basado
10. júl 2009

sisa super tortičky.
ali ty robievaš tie postavičky z falošneho marcipanu?

cessy
10. júl 2009

dakujem za vysvetlenie 😉 , ale ani netusim ako sa to s tamrobi...ale ved postupom casu hadam aj na topridem....

torticku nemozem pridat,lebo musim pockat na muza aby mi stiahol fotky do pc, lebo akosi mi to nefunguje 😢

cessy
10. júl 2009

a este otazocka
alionuska ten prvy link, tak tam je torticka a po bokoch ma take mriežky s perlickami....to ako robia 😕 moc sa mi to paci.... 😅

alionuska
11. júl 2009

Basado,postavicky si modelujem z MMF ,ale niekedy som robila aj zo suseneho mlieka. Teraz,ked je nejaka vacsia,ako ta Kitty,alebo Krtko,tak si urobim z puncoviny iba taku figurku a potom ju obalim do potahovej hmoty.Aby sa to dalo cele spapat! 😀
A cessy,tie mriezky na boku-je na to taka otlacka,ale baby to robia aj normalne nozikom,nie ostrou hranou,a dokonca teraz som citala ze co je ta maliarska sada(valcek a mriezka) za nejakych par korun,ze z tej mriezky odrezala tie okraje,aby to mohla prilozit na hmotu a potom uz len otlacit.Potom sa tam uz iba pridavaju tie perlicky,alebo bodecky s kremom. 🙂 Hadam ste ma pochopili.... 😀 😀

sisa.b
11. júl 2009

ali 😀 to je super tip. ja uz som ju mala v ruke v obchode, ale nie tu maliarsku - normalny patchwork. no da sa povymyslat vselico, aby to vyslo lacnejsie. ja som sa napr. chystala na prsia pre svagra, ale nakoniec som sa rozhodla, ze urobim torzo, lebo nemam srdcovu formu a torzo ide aj bez nej 😅 no som zvedava, ako to dopadne, ci vas tu este niekedy pridem pozdravit, alebo sa budem zbabelo skryvat 😀 😀 😀

cessy
11. júl 2009

alionuska ano pochopila som, moc sa mi to ram paci 😅 hadam aj to nikredy dokázem 😕 🤐

a este otazocka, alionuska ked robim figurky z MMF, tak mi tam zostavaju take vrasky, co robim zle??nedaju sa mi tak vyhladit, K2 sa mi to da 😒

foto uz mam v pc, idem ich pozensovat a pridam 🙂

cessy
11. júl 2009

uz su v albume 😕 😕 😕

dala som dve fotky, na kazdej je ina farba....v skutocnosti bola takej farby ako je na prvej fotke s malym, tak jasna, pekna ruzova. ta druha to som fotila vecer po dokonceni v kuchyni 😕

alionuska
11. júl 2009

Sisa,len sa ty naskryvaj a ukaz nam vsetko,co dokazes!!! 😀
Cessy,ta totra sa ti vydarila a ten slonik je nadherny!!! A aj malinky je zlaty... si sikulka! 😉 Ja tiez mam niekedy tie farby na tortach ine ako su v skutocnosti. Fotim len mobilom,asi preto.... 😀 😀
A k tym vraskam na figurkach...aj mne sa to robi...niekedy...ked nadpajam nejake casti..naposledy na zenichovi v auticku..ten mal ruky take vraskave...ale vyzeralo to ako pokrcene sako... 😀 😀

cessy
11. júl 2009

dakujem alionuska 😅 este ze ta tu mam, inak by som to veru nedokazala 😉

no mne sa tie vrasky robia vzdy, tebe asi nie, lebo ani na fotkach ti to nieje vidiet 😒 mozno ten zenich bola vinimka 😨

cessy
11. júl 2009

sis

cessy
11. júl 2009

sisa popridavaj fotky, urcite si ich robila viac...ked mas aj patchwork aj noznice na marcipan ako vidim na fotke....inspiruj nas....radi si porieme nove napady

sisa.b
11. júl 2009

cessy, nadherna torticka 😵 😵 😵

ja som si tie klieste a patchwork kupila pred nedavnom v aprili, ked som chcela skusit prvu potahovanu tortu 😉 dovtedy som robila len pre deti a take obycajne 3-poschodove obliate cokoladou a dozdobene kremom.

cessy
11. júl 2009

sisa no ja za neake este mas ☹ ☹ ☹ ☹lebo tato tvoja sa mi naozaj paci
dakujem som tesim sa ze sa vam paci 😅 😵

sofi07
11. júl 2009

uffff, niekolko vecerov mi trvalo, kym som sa prehryzla az sem 🙂 a som z tych vasich diel uplne nadsena. fakt krasne torticky vytvarate. som taka nabudena, ze mam chut si objednat celu vybavu na vyrobu marcipanovych tort 😀 a skusat a skusat. ja teda nie som nejako zdatna v tomto, chyba mi navyse aj tvoriva fantazia, ale peciem rada. no a o dva tyzdne bude moja mala oslavovat spolocne so svojou babkou meniny, tak hladam nejaku inspiraciu, by som im nejaku tortu spolocnu upiekla.

alionuska
11. júl 2009

Sofi,ved to,ze ta pecenie bavi je najdolezitejsie zo vsetkeho...neboj,fantazia tvoriva pride a casom mozno budes zo seba sama prekvapena,co vsetko si dokazala vlastnymi rukami...len sa neboj zacat a pohlti ta to mozno ako mna! 😀

sofi07
11. júl 2009

dakujem za povzbudenie, alionuska 🙂 . Tvoje torty su umelecke diela! mohla by si mi poradit, co by som si tak pre zaciatok mala zaobstarat, taku nejaku zakladnu vybavu. asi nejake to radielko, vypichovacky,formicky,..

cessy
12. júl 2009

sofi ja ked som isla robit svoju prvu tortu tak moja vybava bola MMF cukriky a potr. farby, nic viac, asi aj tak by som to na prvy krat nevedela pouzit 😉