Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzka7512
20. nov 2012

@blcha ja si vyvalkám natenko hmotu,ktorú nechám trošku obschnúť a potom vykrajujem písmenka.Keď nechce vypadnúť,tak s tou lištou buchnem o stôl a ona vypadne...neviem,či som ti to dobre napísala... 😉

dm1
20. nov 2012

@luciahromadkova ja mam ulozene tieto inspiracie z netu. Este som nerobila tak neporadim co sa prevozu tyka

mahu74
20. nov 2012

@lamps Ďakujem pekne🙂)

luciahromadkova
20. nov 2012

@larah treba tam celofan, akurat farby papiera su take syte, tak myslim, ze na tom torta pekne vynikne

luciahromadkova
20. nov 2012

@dm1 dakujem

zuzana_1
20. nov 2012

Baby,mate nejaky dobry osvedceny recept na maslovy krem? Recepty typu : maslo+cukor,prip + kusky korpusu mi nechutia ,su "tvrde"...nieco vlacne,ine...?! Dakujeeeeem 🙂

jakelina
20. nov 2012

@zuzana_1 ten recept co tu píšeš, je na potření dortu po povrchu, dovnitř dortu můžeš dát jakýkoliv jiný krém.

maya30
20. nov 2012

ahojte...baby prosim vas nemate ulozeny postup na zvieratka z levieho krala ? Presla som snad cely net a nenasla som ani jeden... ☹

zuzana_1
20. nov 2012

@jakelina no ja prave hladam nieco "normalnejsie" pod potah.. :-/

dm1
20. nov 2012

@zuzana_1 tak pod potah moze ist napr. slahany krem nad parou, klasicky pudingovy len pomer mlieka a masla 1:1, salkovy, falosny parizsky, besamelovy....

jakelina
20. nov 2012

@zuzana_1 aha, tak jakýkoliv máslový, kde je víc másla než toho ostatního. Já používám máslo s karamelovým Salkem a jinak jenom klasiku máslo + cukr+ drobečky. Holky dávají i třeba moučnou kaši, kakao, nugetu.

luciahromadkova
20. nov 2012

laptop- nasla som toto http://homoktorta.blogspot.sk/2011/09/apple-mac..., len cumim ci to je potiahnuty karton, ta zadna otvaratelna cast ? lebo ak je to karton, ak to bude vyschnute, na prevoz by mohlo byt ok.
dala som preklad /kedze madarsky neviem/, ale su tam vacsinou v popise same somariny, vedel by niekto poradit?dakujem.

anibas
20. nov 2012

@luciahromadkova robila som otvorený NB, z 2 oplátok, medzi to nutela a 3 špilky, v pohode držal, spodok sa prilepil o poťah

anibas
20. nov 2012

@dadka212 tak to je sila !!!!!!!!! a ešte nápis: moja práca

anibas
20. nov 2012

žienky - kto hľadá inšpirácie na vianočné pečenie dávam odkaz : koláčiky fantastické !!!!!!!!!!!!!!
http://www.cukrovi.kvalitne.cz/ukazka_mych_vyro...

jakelina
20. nov 2012

@anibas a co ty po operaci, je ti dobře??

anibas
20. nov 2012

@jakelina jééj ďakujem - je mi zle od žalúdka 😝 ako keby som bola tehotná a výsledky až o 10 dní

jakelina
20. nov 2012

@anibas tak to je mi líto, ať je líp a určitě budou dobré výsledky. 😉

dm1
20. nov 2012

@anibas rychle zotavenie prajem 🙂. Aj ja budem mat az o 10 dni vysledky 😝

dadka212
20. nov 2012

@dm1 presne tak....aj moje torty majú ale je tam uvedené inšpirácia alebo že sa im páčia atď....to mi nevadí
@aduskatt už to vymazala 😉

aduskatt
20. nov 2012

@dadka212 ona to vymazala uz pred tym, uz ked som zacala rypat do nej, to bolo vymazane🙂

dada2007
20. nov 2012

@anibas ja zbožnujem ten odkaz na vianočné pečivo 😵 😵 .....každému ho posielam.....a čerpám z neho......vždy nové a nové.........

dadka212
20. nov 2012

@anibas veĎ to, keby mala inšpirácia ani ma netrkne ešte sa poteším, že z tolkých toriet na nete si vyberie moje

mishulle
20. nov 2012

holky, kolik potahovky na čtverec 25x25? a dá se při nejhoršim potahovat smartflex flowerem?

luciahromadkova
20. nov 2012

@anibas dakujem pekne 😵

ferinka
20. nov 2012

Ahoj holky,jsem tu zas pro radu 😀
Koupila jsem si čokotransfer, že vyzkouším 😅 Kdo jste s ním dělaly, jak to jde nejlépe,jen rozpustit čoko,natřít na pečící papír??? Jak má být nejlépe ztuhlá aby se přenesl???

sisix
20. nov 2012

@zuzana_1 ja davam nutelu s trohou masla a trochou cukru, to vysleham.

sisix
20. nov 2012

@anibas uper stranky. Pri prvnich trech fotkam mi tekli sliny, pri dalsich desete jsem se citila prejedena, a pri poslednich uz mi bylo spatne 😀 Pani se asi nenudi 😀 vybrala jsem si par receptu. Dekuji ti 🙂

sisix
20. nov 2012

@mishulle no nebude to dobry, bude to tvrdy. JA to zkusila a ten kus sem vyhodila ani krajet si mi nedal.

pipka
20. nov 2012

@vecernicci mojka...kedy len chces...my mame ten dom volny celu zimu...nasi tam vzdy "odlietaju" az po Velkej Noci, takze dovtedy kedykolvek...a potom odtial zas idu koncom septembra..alebo tak v polovici septembra...takze take to nase septembrove ako sme teraz mali...by kludne mohlo byt tam...je to sice mensie..ale sak zas zadarmo...takze ak by boli karimatky a spacaky...tak sa nas tam vojde dost 😉 v izbach su koberce, tak nie je problem 😉

kuchyna je pomerne velka, vybavena bohato..ako riady, konvica, mixery, slahace, mikrotrtka, sporak s rurou...no skratka ako doma...sak mama tam vari pecie, cele leto 😎