Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

natyi25
21. nov 2012

ešte mám otázočku na Vás. Kde okrem netu by som mohla kúpiť fontánu na tortu??? v sobotu ideme do Avionu, nájde sa tam nejaký obchod s cukrárenským tovarom? ď.

pipka
21. nov 2012

@lamps @pristela ...a ja tu zas pocuvam "mamíííííí, on mi to zobraaaaaal" , "mamíííííííí on ma buchooool" "mamíííííííí on mi to zbural " ...a taaaakto krasne krasnych cca 12 hodin denne , slastne su len chvile, ked spia 😅 😝 😀 😀 😀 🙄

takze verte mi...ja vypadnem hadam aj skor ako mm dojde z nocnej 😝 😅 😀

ja uz mam take stavy, ze niekedy sa zavrem na balkon a len spoza okna pozorujem, ci sa nezabijaju...inak neriesim 😅 🙄 😀

luciahromadkova
21. nov 2012

dievcata, ze do pondelka torta pre 50 ludi, prosim 2 poschodia stvorec 30x30 a 20x20bude stacit? este som nerobila tortu pre tolko ludi..., dakujem za radu 😉

pipka
21. nov 2012

no dosulala som zajkov...hadam stuhnu do zajtra v chladnicke 😒 😅
bo zatial hlavy nemaju 😀 😝 ani uska zapichnute 😅 mm mi tu hovori, ze vyzeraju jak krtkovia albíni 😀 😀 😀

lucula73
21. nov 2012

baby u nás majú tie silikonky farebné,zelené,oranžové,ružové a modré po 8 eur........dnes som kupovala tu jednej z vás, 🙂 mali ešte na obed všetky farby,aj modré asi dve........musím zajtra do mesta,bo som zabudla kúpiť niečo,tak ak by ste niektorá ešte chceli,možem vám pokúpiť 🙂

verunkah
21. nov 2012

Holky, moc moc Vás prosím jaké používáte potahovací hmoty? Jak chutnají a jak se s nima pracuje?? Za odpovědi moc děkuji. 😅

pipka
21. nov 2012

@lucula73 no ja som napisala jeziskovi..ale veru, ze ruzovu nemaju 😅
tak este to skonzultujem, ze ktore vsetky Jezisko mal a ktore nie a dala by som ti vediet 😉

luciahromadkova
21. nov 2012

@verunkah ja pouzivam smarflex velvet, je super aj pre zaciatocnicky, len vyssia cena, ale dobre a lahko sa farbi a lahko sa s nou potahuje a modeluje, http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho..., maju rozne prichute, mali sme prichut ceresna a mandla, chutovo fajn inak nam ostatne potahovky velmi nechutia, este sme mali pomaranc, ale ceresna a mandla su lepsie podla mna, balenia su 1,4 kg, 4 kg a 7 kg. Ostatne mozno poradia dievcata, inu hmotu som neskusala, kedze s touto som spokojna a
z penovych cukrikov mi zatial nevysla- skusala som dvakrat, raz som mala asi vela cukru a druhy krat sa mi to pokazilo pridanim farby

lokalistin
21. nov 2012

@pristela ty si tapa sa tu rehlim jak salena pri predstave jak to s tym prstom hovoris pubertakovi 😀

verunkah
21. nov 2012

@luciahromadkova děkuju za odpověď 🙂. Právě nad tímto přemýšlím 😅. Peču jenom občas a vždycky jsem si dělala mléčný marcipán. Dneska jsem z něho zkoušela botičky Conversky a myslím, že dopadly katastrofálně ☹ . Takže chci vyzkoušet nějakou jinou hmotu... ještě jsem viděla ten Smartflex 0,7kg, myslíš, že mě to vystačí na potáhnutí dortu + nějaké postavičky??

lokalistin
21. nov 2012

@verunkah ten 0,7 je asi flower ten je lepsi na kvetinky,ale ze sa da s nim aj potahovat a ci staci na tortu?podla toho na aku ja ratam na normalnu 26 vzdy aspom 1kg samozrejme ho neminiem cele,ale lepsie sa mi s tym robi,ked mam toho viac pouzivam WI chutovo odporucam pravy marcipan ale na modelovanie nie

elienka
21. nov 2012

@verunkah ten 0,7 kg smartflex je flower, takže nie je na poťahovanie vhodný, lebo príliš stvrdne. Treba smartflex velvet, ten je balený min. 1,4 kg a to by ti na tortu malo stačiť (záleží od veľkosti torty)

vlada111
21. nov 2012

@lamps podarená slečna

woman04
22. nov 2012

@mima1311 pekné a čím potieraš MMF,že ju máš lesklú?..ďakujem 😉

mima1311
22. nov 2012

@woman04 ahoj , nepotieram nicim , pri spracovavani si akurat ruky potieram cerou a to iste podlozku pri valkani , nepodsypavam cukrom ani solamylom ...

woman04
22. nov 2012

@mima1311 dakujem 🙂

katulkaaaaaa
22. nov 2012

baby nejaka inspiracia nahodou?pre majitela zbernych surovin na 50tku....na nete som nic nenasla....

ajka82
22. nov 2012

@natyi25 s cukrenskymi pomockami priamo tam obchod nenajdes...teda ak sa nieco za tu dobu co som tam bola nezmenilo...ale tortove fontany mavaju niekedy ajv v papiernictvach, alebo skuste pozret v hypernove, pri tych party tanierikoch a slamkach, ked mavaju sviecky na tortu, mozno aj fontana by sa nasla 😉

ferinka
22. nov 2012

@hankyt
@jakelina díky holky a stačí na to obyč čoko na vaření rozpuštěná???

meliska
22. nov 2012

Ahojte, chcem sa len opytat skusenych tortickovych maminiek... ked mame oslavu v sobotu a ja dnes (stvrtok) spravim korpus a naplnim ho kremom mascarpone+biela cokolada+ovocie (maliny, cernice, cucoriedky) a pribinackovy krem. Povedzme ze ju dnes potiahnem aj marcipanom vydrzi mi do soboty krasna? Pod marcipan dam mascarpone s bielou cokoladou.... alebo mam pod marcipan dat maslovy krem(?)
Dakujem za vsetky rady, som len zufaly zaciatocnik 😉

aduskatt
22. nov 2012

@meliska pod marcipan maslo s cukrom a torticka Ti do soboty vydrzi🙂

timonko
22. nov 2012
dadka212
22. nov 2012

@pipka 😀 😀 presne ako u nás

timonko
22. nov 2012
jakelina
22. nov 2012

@ferinka nejlepší je ta z Lídlu ta 200 gramová s větším podílem kakaa.

ajka82
22. nov 2012

ehm...lepsie sa mi uz asi nepodari 😅 hadam ju spoznate 😝 pristela mi hadam odpusti, ze som okukala "jej" vlasy

ajka82
22. nov 2012

musim sa naucit malovat malicke plochy 😅 😒

ferinka
22. nov 2012

@jakelina díky moc 🙂

meliska
22. nov 2012

@aduskatt dakujeeeem.... vyskusam... dam potom vediet ako dopadla tato moja vyzva... xi xi 🙂

lamps
22. nov 2012

@pipka Janka, presne viem ako sa cítiš, mne v takýchto stavoch pomáha jedine vypadnúť na chvíľu z domu. U nás najlepšie zaberajú tresty - koľko rokov, toľko minút musí dieťa sedieť alebo dám zákaz niečoho, na čom mu veľmi záleží. Keď si to Terezka prepískne, tak nejde na tanečnú a pod. A mali sme a aj máme stále pravidlo, že si jeden druhému nesmú vytrhnúť hračku z ruky, kto sa s ňou prvý začne hrať, ten sa s ňou hrá a ten druhý musí počkať, kým sa prvý dohrá a mám pocit, že to celkom funguje.