• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

20. októbra 2017 
@maya30 aha, tak to jsou jiné, já jsem právě tam viděla ty a nevěděla jsem jak bych to vykrojila a proto jsem to nevzala.
23. nov 2012 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina prekraasna je Amalka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: podla mna krajsia a jemnejsia ako ten vzor...taka nepreplacana :wink:
23. nov 2012 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@rachel36a pooprasuj suchym stetcom alebo jemne potri ruky cerou a tak zlahka prejdi prstami po torte :wink:

inak ja odkedy pouzivam tu silikonovu podlozku na valkanie, kraasne sa vyvalka a nelepi a nepotrebujem ani zrnko solamylu :wink:
23. nov 2012 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pipka ďakujem, aj ja sa chystám kúpiť, tak dúfam, že potom to už pôjde jedna radosť...
23. nov 2012 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina - krasna torticka s Amalkou :dizzy_face: Mozno ta pani chcela viac kvietkov kvoli detom, u nas teda cim viac doplnkov co sa daju "odrypnut" tym lepsie, deti sa hned na ne vrhnu este pred krajanim torty (im o tortu ako taku nejde) a kazdy si vybera kvietok, lienku. Mne sa tiez pacia jednoduchsie torty, ale ked si davam robit a nepeciem, tak kvoli detom (na detskej oslave ich byva cca 10) tam musi byt vela takych odlupnutelnych detailov :sweat_smile:
23. nov 2012 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lubi22 asi ano :wink:
23. nov 2012 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha ano, nohy so zadkom, ruky, telo s krkom a hlavu, potom som to pospajala, ale dratikom(resp. spajdlou alebo sparatkom by sa tiez dalo) som si to istila, som sa bala, ze sa to rozpadne... no a baby mi tu radili dat kornutok alebo oplatku pod suknu...kedze ja som kornut nemala a oplatku len taky maly zbytok, stocila som do kornuta vykres, ktory som dala ako suknu a suknu cez to... a tak to drzi :sweat_smile:
23. nov 2012 o 14:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dievcence, tak mam hotovu pre to moje dieta. Uf ,ale som znicena, jak keby som dva dni zemiaky kopala.
Nakoniec to ma 10kg :grinning:
Spodna je cokoladovobananova..pudingovomaslova. Slahackovych sme sa uz objedli. Stred je prazsky maslovy krem a vrch orechova.
kedze nemam v pc fotoshop..podpisala som sa rovno na tortu :grinning: . Vlacik a stromceky , slnko su z burizonky, prazce a kmene stromov z cokohmoty .
23. nov 2012 o 14:55  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (41)
@vlada111 kujem:slight_smile: som mala malu dusicku, ci mi vyjde 4 kg smartflex som ti skoro isla volat vecer, ci nahodou nemas navyse :grinning:
23. nov 2012 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, vkladám moje dve posledné :sunglasses:
23. nov 2012 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (31)
jedna dalsia iba som zdobila kamoska si upiekla
23. nov 2012 o 15:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (31)
Ahojte,
nadherne torticky ste napiekli, radost pozerat :dizzy_face: .. @jakelina ta amalka je dokonala, ovela krajsia ako original :wink: ..
@aduskatt klobuk dole s tymi mini tortickami, ja sa trapim hodiny s jednou, toto by mi trvalo aspon mesiac :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...

Dievcence, chcela by som sa Vas opytat, torty potahujete uz na podnose, alebo najskor potiahnete a potom prekladate? Ja s tym vzdy bojujem a cakam kedy sa mi torta zruti alebo rozpadne :confused:.. Tuto tortu som prvy-krat potiahla az na podnose, ale zas som sa bala aby som si neporezala foliu :confused:.. Tato posledna moja torta bola od zaciatku katastrofa - nic sa mi nedarilo.. Pismena otrasne, cela je akasi nedorobena ci co.. :rolling_eyes: V skutocnosti ma trosku krajsie farby ale aj tak nie som moc spokojna :unamused:..
No a tu je moja dobojovana Kitty..
23. nov 2012 o 16:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (43)
@kacenika ved ja som to robila 23 hodin...........od vcera rana do dnes.akurat teda som si dovolila od pol tretej do siestej pospat:slight_smile: skoncila som hodinu pred odovzdanim
23. nov 2012 o 16:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kacenika ja potahujem na podlozke
23. nov 2012 o 16:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kacenika vsak je nadherna ta torticka co sa ti na nej nepaci
23. nov 2012 o 16:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambula1307 ahoj, stromky jsou krasny jak si e presne delala? Myslim tu cast z burizinu. Dekuji a s dovolenim si ukladam do inspiraci :wink:
23. nov 2012 o 16:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kacenika vždyť je krásná, já taky krémuju i potahuju na podložce. Dám si kolem dortu papíry nastříhané na tenké pásky, tak celý dort obložím a pak pomažu krémem. Až to ztuhne, tak to sundám, důkladně očistím celou podložku a potahuju. Obřezávám kolem plastovým nožem a nic se nepořeže.
23. nov 2012 o 16:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt nabudúce kľudne volaj, u mňa sa vždy nájde :wink:
23. nov 2012 o 16:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pipka zvládne to, neboj. Oni si vždy bez nás poradia. Len Keď nás majú po ruke tak sú nemtaví :grinning:
23. nov 2012 o 16:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt waw aj tak klobuk dolu, si sikovna :wink: .. Tak sup oddychovat :slight_smile:
@aduskatt, @jakelina ja som vsetky predchadzajuce torty najskor potiahla a taku prelozila na podlozku.. len sa mi vzdy v jednom mieste na spodu narusila podobratim na noz.. uz aspon viem ako na to :wink: A s tym papierom okolo je super napad, urcite vyskusam. Dakujem..
@pralinka25 ja neviem, nieco mi na nej skratka nereze.. ja mam rada minimalisticke torty ale tu mi bud nieco chyba alebo je niecoho vela :confused: nevadi. V pondelok robim dalsiu Kitty, tak uvidime ako dopadne ta :grinning:

A dakujem vsetkym za pacitka :dizzy_face: !!!
23. nov 2012 o 16:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vlada111 uz bolo osem vecer:slight_smile: som stachala do kaufu cukriky kupovat:slight_smile: nakoniec mi ostalo asi 150g Smartflexu:slight_smile:
23. nov 2012 o 17:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky jsem nějaká mrtvá, v noci jsem nemohla spát a dneska jsem si ani nemohla lehnout, protože jsem musela udělat pět dortů :stuck_out_tongue_closed_eyes: už se těším do pelechu :wink: a už aby šly spát děcka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a na perníčky jsem dneska ani nešáhla a to jich mám naobjednaných hafo :stuck_out_tongue_closed_eyes: chjooo
23. nov 2012 o 17:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
můj dnešní na společnou oslavu švagrové, a tchánovců, dle inspirace z netu, ořech korpus, čoko krém, pod potah máslo+ cukr, jednou prokroj
23. nov 2012 o 17:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (20)
ahojte krásne tortičky ste zas napiekli. :dizzy_face: Mám na Vás otázočku. ked si urobíte napr. postavičky na tortu dávate ich tam tesne pred odovzdávkou,alebo hned na tortu? Lebo napríklad ja keď som teraz robila tu kuchárku s tým hrncom bola krásne vytvrdnutá. Nechávam schnúť kvety a postavičky vo vytrínke za sklom ,lebo tam je najsuchšie,rýchlo to schne a nesadá tam prach. No keď ich vyberiem a niečo dokončujem,tak zmäknú. Tu kuchárku som postavila k tomu hrncu už tesne pred odovzdávaním torty.Dúfam,že im vydržala a nesplasla. Čím to je aj vy to máte tak? Máme dosť vlhký dom tak asi tým.Ale zas keď to dám na tortu a do chladničky tak po vytiahnutí by asi tiež zmäkla.Vždy mám strach či to vydrží.
23. nov 2012 o 18:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisix jej tesim sa,ze sa ti pacia. :wink: stromceky su na spajdlach, kmene som modelovala z plastickej cokolady a korunky. su z burizonovej hmoty,..co su marschmelow cukriky..ja som mlala jojo...tie rozptopis v mw alebo v hrnci a do toho pridas burizony..dala som od oka..zamiesala a tvarovala..len take nepravidelne tvary..nechala stuhnut a potom sme s malou malovali gelovkami rozpustenymi vo vode. Rozmyslala som aj nad praskovymi. :sunglasses: kedze je jesen..tak som im dala jesenne farby..najskor zelenu, potom zltu, cervenu a nakoniec kakao :slight_smile:..tak je to take mis mas. Povodne som rozmyslala,ze to obalim do hmoty,ale potom si vravim,ze to vyzera ako listocky :grinning: , tak som to nechala tak.
23. nov 2012 o 18:14  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kocky. pridavam moju dalsiu tortu, a vsetky vas obdivujem ktore popri praci stihate robit torticky. ja som spravila jednu, a bola som uplne znicena!
23. nov 2012 o 18:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (42)
@vlada111 no preesne si to trafila...ked musi, poradi si...len ked som doma, tak za polhodinku milion otazok typu ...maminkaaa, kde mame...maminkaaa, ako to mam urobit...maminkaaa, a na co je toto...a kam sa to dava...

takze som sfinka, ale ja rada vypadnem, nech si to tu uzije aj on... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
teraz sa krpci zobudili a jak duracelky keby vypili...plni energie, horucka prec....taaaak az take zle to zase nie je :sweat_smile: :wink:
23. nov 2012 o 18:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jeeej ake krasne torticky :wink: Baby ako to robite, ze niesu vase torty take uchytane, ci ako to mam napisat??? Este ich niecim potom natierate? alebo iba ja som taka nesikovna, ze moja je upackana? :confused: Tak pridavam aj ja svoj prvu torticku na zakazku :grinning:
23. nov 2012 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (26)
a moje sladulky ,prva zjedena v rekordnom case, to som este nevidela, teraz som bola pri tom :slight_smile: kebyze nevidim, tak neverim :sweat_smile: ako kobylky, zlati boli prvackovia nasi :grinning:
23. nov 2012 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (38)
@vecernicci ja som vcera nejake pernicky zdobila som si to uzivala ake som mala plany ze vsetko na PN stihnem tak odvcera poobedia je mi na figu dnes rano v bolestiach vstala a isla si po 2 antibiotika :cry: . Ak sa mi vratil zapal a cele to bolo zbytocne tak ma asi slahne :pensive: . Buduci tyzden mam jednu tortu ale ak sa to nezlepsi zial to budem musiet zrusit snad to pochopia :zipper_mouth:
23. nov 2012 o 19:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok