Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

verunkah
24. nov 2012

@vecernicci když já bych je chtěla mít tak krásné jako Vy 😅 😀 😀. Příští týden koupím Smartflex a zkusím něco z něho. Kuba bude mít narozeniny, tak mu budu dělat dortík. 🙂 Už se na to moc těším a zároveň se bojím, aby mi zase netekly nervy, až se něco nebude dařit... 😀 😀 😀

marci2305
24. nov 2012

Tak moje včerajšie utrpenie 😉
Inač nádherné tortičky pridávate, máte môj obdiv 🙂 Ja budem musieť už iba pozvoľna piecť, nakoľko sa musím už šetriť kvôli babätku 🙂

opica89
24. nov 2012

možem sa opytat ako prilepite marcipan na marcipan?

lamps
24. nov 2012

@opica89 čistou vodou alebo bielym alkoholom, jedlým lepidlom 🙂

jper
24. nov 2012

Tak jsem dělala hmotu z marshmallow, je normální, že se dost lepí? Docela by mě zajímalo jakou hmotu kdo má nejraději. Mě doteď vyhovovala hmota smartflex, je hlaďoučká, dobrá a nelepí skoro vůbec, ale řeším i finance, takže marshmallow vyjde rozhodně levněji. Co máte rádi vy?

jper
24. nov 2012

@jankaferancova Děkuju za receptík - tohle jsem potřebovala, přesné gramy u všeho, protože dnes je tolik druhů balení, že recept napsaný jen s počtem balíčků mi nepříjde vůbec přesný. Děkuju

ferinka
24. nov 2012

Holky tak děkuju za rady a za chvíli jdu na ten čokotransfer,jako nerva z toho mám :D Byla jsem v Ikee a tam měli nějakou jejich čoko 70% tak jsem jí koupila,chutná skvěle 😵

jakelina
24. nov 2012

@jper musíš mazat ruce tukem a pak nelepí vůbec.

lamps
24. nov 2012

@jper mne na poťahovanie určite najviac vyhovuje MMF 🙂

jper
24. nov 2012

@jakelina já se bála, že tam budu mít mastné fleky

@lamps a ta hmota jen marsh., cukr nebo dáváš i suš.mléko?

jakelina
24. nov 2012

@jper nebudeš neboj, ono to krásně spojí tu hmotu, ne dát moc, jenom potřít ruce jako když si je nakrémuješ a propracovat.

lamps
24. nov 2012

@jper ja dávam len cukríky, pr. cukor a trochu vody a na koniec, keď je hmota takmer hotová pridám trochu Solamylu a tak ako píše @jekelinka mastím si ruky. Lepšie sa s ňou robí, keď si ju nechám odležať 😅

lawli
24. nov 2012

dnešná....tento týždeň iba jedna...idem polajkovať a prajem krásny víkend cukrárečky 🙂

jper
24. nov 2012

@jakelina a je jedno jaký - já používala 100% je bílý

lucula73
24. nov 2012

moje slnečnicové srdiečko na želanie 😉
dakujem za rady ohľadom formy ,mala mať do 4kg a má 3,7 🙂

jakelina
24. nov 2012

@jper ano 100% bílý tug. Omega třeba

jakelina
24. nov 2012

@lawli kravata je super

jakelina
24. nov 2012

@lucula73 moc hezké srdíčko

lucula73
24. nov 2012

@rapunzel1 Lenka ja ťa obdivujem,toto urobiť s dvomi chorými detičkami.........ja mám chorého iba krpčeka a aj to mi stačilo 😒 🙂 🙂
@jakelina ďakujem ti 🙂

neskor popozerám vaše nádhery,musím aspoň trošku byt upratať 🙂

simasa
24. nov 2012

Ach baby, ja tie futbalove torty tak neznasam 😝 ja chcem robit len "damske verzie" 😀 Ani sa mi do toho nechce 🙄

simasa
24. nov 2012

A aby som nezabudla: @pipka @pristela a neviem teda, kto vsetko este isiel ale uziteeee si toooo! (aj za mna 😢 )

vecernicci
24. nov 2012

@jakelina no vidis, to me nenapadlo

anicka87
24. nov 2012

Kocky prosim vas, ked robite poschodove torty, ake priemery mate foriem?chcem spravit len dvoj

79zuzana
24. nov 2012

@anicka87 tak podla toho aku velku potrebujem, bud davam 30 cm a 23 cm alebo 23 cm a 15 cm

anicka87
24. nov 2012

@79zuzana ja mam doma 21cm a neviem aku velkost dokupit. pozerala som 24 ale to by asi neukazalo pekne, ze? cize tych 7cm je ideal rozdiel?

aduskatt
24. nov 2012

@anicka87 podla toho, aka velka ma byt komplet torta, ale snazim sa mat medzi poschodiami 8 cm odstup

anicka87
24. nov 2012

@aduskatt super, dakujem, tak objednam 29cm 😉

jper
24. nov 2012

@jakelina moc děkuju
@lamps moc děkuju :D

Chlap nakoupil různé druhy marshmallow, tak budu zkoušet :D

jakelina
24. nov 2012

@anicka87 nebo si můžeš koupit nějakou nastavitelnou formu, ráfek a pak si to podle potřeby nastavíš. 😉