Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
24. nov 2012

@anicka87 29 asi nezozenies, skor 28 alebo 30.alebo ako pise @jakelina, tak rafik

jper
24. nov 2012

Včerejší tvorba,
manžel mi začal pomáhat s postavičkama - přeci jen mám ležet - jsem na rizikovém a chvilkama to fakt nedávám, hlavně když naši dva experti mi chcou postavičky pojídat :D U zámku mi dělal draka a rytíře, McQueen a Buráka jsem dělala sama, ale nelíbí se mi - burák je nízký a u McQueena mi ujel štětec. Co už i takové jsou dny :D

anicka87
24. nov 2012

@jakelina to aj taka forma nastavitelna existuje? lebo som pozerala a bolo tam pisane ze rafik, som myslela ze to je obyc forma 😕

mariann2
24. nov 2012

ahojte, pridávam moje tohtotýždňové, tá s trezorom bola 11kg, bola to požiadavka, ktorú som riešila asi 2 mesiace, tie diamanty mi dali zabrať, mala byť bombastická 🙂 na živo vyzerala lepšie

anicka87
24. nov 2012

@aduskatt este posledna otazka a uz neotravujem. nasla som napr. toto, celkom sa mi to paci http://www.cukrarskepotrebybb.sk/eshop/formy-na... ale nema to dno, cize to na plech dat tento rafik a tak upiect?

dm1
24. nov 2012

@mariann2 ten trezor je bombasticky a aj ostatne 🙂. a to meno na tej trezorovej je ake??? ci prezyvka?

dm1
24. nov 2012

@mariann2 a ako si nakoniec robila tie diamanty? v nejakej forme? z isomaltu?

aduskatt
24. nov 2012

@anicka87 ano, ja robim tak, ze dam alobal na plech, na to rafik, kraje alobalu este vyhnem dohora, keby chcelo nahodou cesto spodom tiect🙂

mariann2
24. nov 2012

@dm1 meno je prezývka pre Joža 🙂 a diamanty som robila v silikonovej fome na ľad z isomaltu, veru som sa natrápila, kým som to dopracovala do použiteľnej podoby, aj moje popálené ruky mali na svedomí tieto diamanty 😝

anicka87
24. nov 2012

@aduskatt super, dakujem. to sa mi teda viac oplati kupit toto ako formy s dnom, dakujem za radu 😉

dm1
24. nov 2012

@mariann2 ale stalo to trapenie za to 🙂. som si aj myslela ze pri tom si sa popalila 😝

jakelina
24. nov 2012

@mariann2 krása 😉

lucula73
24. nov 2012

baby pomoooooc,že ružovú tortu v štýle monster high?čo to je prosím vas?

a ďakujem za páčitká 🙂 🙂

jenie123
24. nov 2012

@lucula73 ja tu rozpravku nepoznam, ale malo by to byt nieco taketo:

rapunzel1
24. nov 2012

@nika222 dík moje, hodím večer, keď drobcov uložím,práve som konečne spratala dom, deti sa momentálne chvíľu hrajú, tak pár minútový mier a kľud, len to je taký môj výmysel na tie laskonky, tak snáď bude chutiť, lebo originál recept nám tak nechutil ako toto

rapunzel1
24. nov 2012

@vecernicci asi tak nejak....som zvedavá aká bude odozva po tej oslave a ešte v ten večer mi došli objednať iní ľudkovia ďalších 120 zákuskov, našťastie len 2 druhy, tak to bude hádam lepšie... keď človek potrebuje financie, tak pracuje ako sa dá a manžel mi robí samostatnú kuchynku len na torty, tak všetko ide tam, ale hrooozne sa na ňu teším, už sú obkladačky, dnes bude dávať omietku 🙂 🙂 🙂

adul67
24. nov 2012

ahojte kto mi poradí, či môžem dat do pribináčikoveho kremu rastlinnu šlahačku:?

levandulka3
24. nov 2012

Iba rýchlo pridávam moje z tohto víkendu a utekám vyrábať adventné vence 😝 popis netreba vy ste odborníčky vy to poznáte 😉

zklimekova
24. nov 2012

moja práve dokončená ...

nika222
24. nov 2012

@levandulka3 no wau, a s pravdou von. ako dlho si to robila nech mam mať prečo depku :D A kolko prosim ta vazil ten mcquenn? Ja som minule robila a mal skoro 4 kila, tak ma zaujima ci sa da spravit aj v menšej podobe aby vyzeral pekne 🙂 A tie oblaciky to je hmota ?
@rapunzel1 oki, v pohode to vobec neponáhla 🙂 a dakujem

79zuzana
24. nov 2012

@anicka87 aspon tych 7-8 cm rozdiel treba, aby to vyzeralo pekne 😉

jakelina
24. nov 2012

@zklimekova je to nádhera
@levandulka3 krása

anibas
24. nov 2012

@mariann2 nádherné !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

janula.h
24. nov 2012

hello ženy moja prvá víkendovka akože Spiderman 😀

mimcak
24. nov 2012

@levandulka3 nádherné tortičky 😵

1zaza
24. nov 2012

Nádherné tortičky ste napiekli 🙂. Moja víkendovka, váha 3,2 kg

jakelina
24. nov 2012

Moje poslední, fotila jsem až večer, tak fotky nic moc. 😢

vlada111
24. nov 2012

@jakelina to je milé, chutná tortička

aduskatt
24. nov 2012

@adul67 dat mozes, ale co to urobi s chutou netusim.......resp, podla mojej chuti to dobre nebude, ja rastlinnu z duse neznasam☹

ajka82
24. nov 2012

nooo, krstinova dokoncena (4,9kg) ...dufam ze sa bude pacit, nezostala som len pri modrobielej verzii 😅 co poviete?