Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

simasa
26. nov 2012

@dm1 Dani a to sa ti zapalila ta rana po operacii? Dufam, ze uz je lepsie...

simasa
26. nov 2012

@dm1 Jaj, tak uz som sa docitala. Tak skore uzdravenie prajem.

nika222
26. nov 2012

@ajka82 no som strasne zvedava, že ako to dopadne 🙂 dakujem

pipka
26. nov 2012

@pristela no peeekne 😀 😀 😀 😀 😀 inak ma doma napadlo, ze som ti mohla pre stareho toho gulasu nabalit 😅 😉 ale uz je neskoro, uz ho zozral moj stary 😅 😀 😀 😀

stankapk
26. nov 2012

Ahojte kočky. Chcem vyskúšať krém s mascarpone, ale nie s bielou ale s hnedou čokoládou. Na 26cm priemer mám dať 2x šľahačka + 200 g čokolády + 2 stužovače + 500 g mascarpone a pridávate k tomu ešte aj cukor??? Ďakujem.

simasa
26. nov 2012

Baby, prosim Vas, nemate niektora link na nejaku stranku (aj zahranicnu, prip. aj e-bay), kde predavaju stojany na krive torty? Nemyslim tie krivo zrezane, ale tie, kde su jednotlive poschodia rozne naklonene. Vopred vdaka.

dena
26. nov 2012

@dadka212 super, takze natlacim do striekacky a dam do mikrovlnky 🙂 veeelmi pekne dakujem

pristela
26. nov 2012

@pipka no mna napadlo , ze sme tu hlavicku nerobili 😝 😀 😀 😀

vlada111
26. nov 2012

@mia1111 to poznám s tými predstavami 😀 Ale nič si z toho nerob, my nevieme akú si ju chcela. Aj naša má poodkladané všetky figúrky 😉

vlada111
26. nov 2012

@wera.g ten letec je superský 😀

pipka
26. nov 2012

@pristela no ale neva...teraz nemam s figurkou nist, az na januar...tak musis na Vianoce doficat 😀

daducha
26. nov 2012

@jakelina krásna torticka 😵

daducha
26. nov 2012

@jakelina tak to je mi velmi luto,posielam vela pozitivnej energie, nech su uz coskoro spolu .Presla som si tym s prvym synom ☹ ,tak viem presne ako jej je.Silno drzim palceky nech vsetko dobre dopadne ...

dadka212
26. nov 2012

@pristela @pipka to ste boli len vy dve?? šak sa ich hlásilo kopa 🙂

lamps
26. nov 2012

@pristela o tom, že ty si slušná za každých okolností a všade ja vôbec nepochybujem 😀 😀 😀

Babuľky, ktorá z vás tu nedávno písala, že jej praskajú postavičky? Mne popraskal ten môj jednorožec ☹ ☹ ☹ chuderka burško jej puká. Ako ju mám zachrániť? Už som ju potrela vodou no neviem, taká pekná hladučká bola a už sa mi to asi nepodarí, tak pekne vyhladiť ☹ ☹ ☹

jakelina
26. nov 2012

@daducha to je mi líto, že jsi to taky musela prožívat.
Dnes by ji už měli převézt do stejné nemocnice za ním, tak snad to už bude trochu lepší. 😉

nika1985
26. nov 2012

ahojte prosim vas ja zabudlivec teraz ma napadlo ze ved uz bude adventna a mi sme zas bez venca ani ho kvoli malej nebudeme moc mat lebo ho stiahne tam ma napadlo ze si spravim chalupku robi sa z normalneho pernikoveho cesta alebo nejake speci ma to vytvrdnut lebo medovnicky su predsa len makke nepadne mi to potom. dakujem

jakelina
26. nov 2012

@lamps mně praskaly v létě, ale jenom když jsem udělala dlouho dopředu a jakoby moc vyschly, teď už ne.

lamps
26. nov 2012

@jakelina mne sa to stalo prvýkrát, slonica je v pohode a jednorožec praská na brušku 😢

lamps
26. nov 2012

@jakelina maminke s bábetinkom držím veľmi palce a musí veriť, že sa všetko na dobré obráti. Ja viem, že sa to ľahko povie, ale je to tak - ona musí byť silná, aby bola oporou aj pre bábo. Tiež sme mali veľké problémy s najstarším Jurkom, takmer sme o neho prišli 😢 😢 😢

kochanka
26. nov 2012

Babule prosím vás nájde sa tu niekto kto by mi dokázal spraviť takúto tortu za rozumnú cenu z okresu PD prípadne PE na 8. december prosím ozvite sa ak niekoho aj poznáte ďakujeeeeeeeeeem

kochanka
26. nov 2012
anicka87
26. nov 2012

baby mozem si spravit pribinacika v predstihu? vecer chcem plnit, ale nechcem buchotat ked maly bude spat.a ak ano ako uskladnit, v chladnicke? dakujem

aduskatt
26. nov 2012

@anicka87 mozes🙂

anicka87
26. nov 2012

@aduskatt dakujem ty moj zachranca 🙂

bzucinka2
26. nov 2012

@kochanka taku ti urobi kazda sikovnejsia sikulka, skus si pozriet na www.tortyodmamy.sk
🙂
@lamps pristelka vravela ze natriet vodou a triet kosticou tou plochou kym sa to pekne nespoji tusim...

bzucinka2
26. nov 2012

@luciahromadkova staci v pohode 🙂

bzucinka2
26. nov 2012

@jakelina juj, strasny pocit, mne ho brali po 2 dnoch ateda mala som co robit, aby som si vybavila prevoz do ineho mesta aj ja ... a co mu vlastne je? chudatko, nech su co najskor spolu...

jakelina
26. nov 2012

@bzucinka2 měl něco s močovým měchýřem a varlaty, prostě nečural a měl to nějaké uskřinuté. Tak mu tam dělali plastiku bříška, ale fak nevím co přesně. Zatím o tom nechtějí moc mluvit, ale operace dopadla dobře a prospívá.

bzucinka2
26. nov 2012