Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
27. nov 2012

@pristela už som ušuľkala nové telíčko, nohy a hlava neboli popraskané, tie som mu amputovala a použila na nové telo 😀

lamps
27. nov 2012

@pristela Žanetka inak o takú nááááádhernú zásterku, ako si urobila Danke, mám záujem aj ja. By som aj tri rada, hneď aj mojim babuľkám 😅 😅 😅 len neviem, či je to možné z tvojej strany, mne by stačili až po vianociach, teraz máš toho určite veľa

lokalistin
27. nov 2012

@dm1 a ako zarabas sugarveil

lokalistin
27. nov 2012

@dm1ja som myslela,ci na stretku nehovorili? a ked chcem z tej formy dva tie siroke pasy kolko asi budem potrebovat prasku?

dm1
27. nov 2012

@lamps ty brdo to co????? to sa mi nikdy nestalo to musi byt len chybnou varkou hmoty to nie je mozne 😲

daducha
27. nov 2012

@lamps myslim ze citron a zaruka niekedy 2013.Ja to presne nesledujem, mam jedno vedro na tyzden 😝 .Inak mne sa chova inak ceresnovy,je ovela mäksi ako ostatne.

daducha
27. nov 2012

@dm1 no mne sa to deje zhruba od septembra a je jedno ci je to ceresna, pomaranc alebo citron.Pouzivam tieto tri.

dm1
27. nov 2012

@lokalistin netusim lebo na stretku to tam nikdo nemal vtedy to ani kamka nemala este v ponuke. Treba skusit pride mi taka trosku hlbsia ako ta na sugarveil tak sa asi viac minie. tam som zarabala 10g tusim a stacilo v pohode. Ten zarabam ako je v navode na na 100g prasku 65g vody a prepocitam si to v tom pomere http://eshop.timidekor.cz/sugarveil-jedla-krajk...

lokalistin
27. nov 2012

@dm1 dakujem ja som s tym nikdy nerobila ani so sugarveilom a nic mi k tomu nedoslo kukam na youtube,ale tam nepisu kolko len, ze voda ma mat 45 stupnov alebo som blb a nevidela som to tam

lamps
27. nov 2012

@dm1 Danka, ani mne sa to ešte nestalo, toto je prvýkrát ☹

pristela
27. nov 2012

@lamps zlatino , po vianociach kludne napis, do isto nestiham 😝 inak keby si bola zufala ja mam doma mandlovy 7kg tak ti mozem odobrat a dakedy doniest aj tak je u mna jedna objednavka co mam vraj tebe doniest a ty posunies dalej 😕

lokalistin
27. nov 2012

@dm1 tak este raz diky skusila som to zadat po slovensky do googla ahned mi naslo navod u kamky sorry,ze som otravovala, ja som zvyknuta hladat vsetko v nemcine 😝

dm1
27. nov 2012
lamps
27. nov 2012

@pristela ale zúfalá nie som, len ma štve, že akurát som si kúpila 4 kg vedro a bločik od neho som zahodila, že však na čo by mi bol 😖 😖 😖. Uvidím, čo urobí tento nový jednorožec, dám vedieť 🙂, po vianociach sa ti ohlásim a áno Janka mi niečo spomínala, že to môžeš nechať u mňa, ale ak nebudeš mať cestu do PE, tak to pošli poštou, buď mne alebo jej.

dm1
27. nov 2012

@lokalistin si ma predbehla 😉

kvietocek7
27. nov 2012

@luciahromadkova lucka, vies mi poradit preco stred korpusu splaskne? po stranach je to vsetko pekne upecene a stred splasknuty a tenky v com to moze byt? vdaka

lamps
27. nov 2012

@daducha a praská ti každá postavička?

lokalistin
27. nov 2012

@dm1 no a ja som ine tela teraz som otvorila tu nadobku s praskom a tam navod na pouzitie 😕 no salena co ti poviem, ale tam pisu na 100gr prasku 80gr vody tak trochu ine ako pise kamka no a ja nemam vahu na gramy tak ale skusim nieco zamiesat 😀 uvidime co z toho vyjde chcem len trosku na skusku

aduskatt
27. nov 2012

zeny, mam tortu na podlozke 36x36 a vyjadrenie, ze snad je hygienicky normalne, ze ja tortu zabalim, lebo sak bude v chladnicke a aby nenapachla a ze do cukrarne si predsa nikto nenosi krabice.............ze tortu ide darovat a nemoze len tak na podlozke.premyslam to este teda dat do celofanu.....kks, najnarocnejsi su ti, ktorym peces len za suroviny a za päť dvanásť.............a ze ja to mam pomylene, ked nebalim torty............jak ma vytocil.......akurat, ze netusim, ako mam zabalit tu tortu.......

pristela
27. nov 2012

@aduskatt 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 že to más pomýlené 😀 😀 😀 😀 😀 ach toto somdn es potrebovala 😀 😀 😀 😀 😀 mu záučtoj tu tortu ako v cukrarni a pak aj krabicu das 😵

dada2007
27. nov 2012

@aduskatt tak mu povedz, že ty nie si curkááááááááren!!!!!!!!

angela1
27. nov 2012

dievčatá neviete dajaký dobrý overený recept na koláčiky ktoré majú trvanlivosť aspoň 4 týždne?, chcem poslať dcére balík do zahraničia aby mali na vianoce dajaké dobré domáce dobroty ale len doručenie je cca 15 dní 😒 tak neviem čo by to mohlo byť aby sa to nepokazilo.....ďakujem 🙂

lifinka
27. nov 2012

@aduskatt to už se mi také stalo, že jaktože nemám krabici na dorty! 😒

holky nemůžu najít nikde k objednání na perníčky ty kulaté baňky, abych mohla upéci?nevíte?

vecernicci
27. nov 2012

@sisix naučíš 😉 chce to fakt zkoušet znova a znova a ono se to jednou povede 🙂

aduskatt
27. nov 2012

@dada2007 povedala som................akle ma nasral, v nedelu rano o stvrt na dve posle SMS, ze chce tortu, v utorok musi byt hotova a ja mu mam ist este krabicu zhanat? .......ja mu to zabalim, ale neviem ako, lebo sa mi ta podlozka do nicoho nezmesti......

vecernicci
27. nov 2012

@lifinka mají je všude, třeba já je kupovala tady http://www.ceske-formicky.cz/?enLANGUAGE_SEPARA...

dada2007
27. nov 2012

@angela1 ak si dobre pamätám, tak všetky také suchéé......ako vanilkové rohlíky, linecké, medovníky, medvedie labky, kokosky, šlahačkové kekse, orechy....atd... 😉

vecernicci
27. nov 2012

@aduskatt když je tak pinktlich, tak ať si krabici koupí, mamlas 😝

aduskatt
27. nov 2012

@vecernicci lenze 36x36 tortovu nekupi☹

pristela
27. nov 2012

@aduskatt tak nech donese z práčky 😝 😀 😀 😀