Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
29. nov 2012

@dm1 to zamaskuješ 😉 já měla tentokrát těsto v lednici čtyři dny a šlo to úúúúplně krásně, asi fakt je lepší uleželý 🙂

natyi25
29. nov 2012

ahojte žienky, mám otázku ohladom prepočítavania vajec na korpus, v recepte je 10 vajec ....+ 2 vanilky, treba aj tie vanilky + PDP rozdeliť pomerom na gramy, že???
dakujéééém

evala777
29. nov 2012

@natyi25 ja preratávam tak od oka len 😉

sanild
29. nov 2012

ahoje... kde sa daju kupit lacnejsie farbivá?

jenie123
29. nov 2012

@sanild klasicke praskove potravinarske v drogerii..

sanild
29. nov 2012

ale čierna fgarba tam vobec neni :((((

natyi25
29. nov 2012

@evala777 dakujem, skusenosti od oka ja zatial ešte nemám 🙂 ale hádam sa dopracujem aj ja 😉

janula.h
29. nov 2012

hello tak tu je moja "Rapunzel" 😀 nakoniec si to rozmyslel po kúpe bábiky 😠 bola som ju vrátiť a dozvedela som sa že som zbytočne bola hore do pol 2 lebo nakoniec necestujú v piatok ale v sobotu akože no comennt !! 😠

lamps
29. nov 2012

No dievčence bola som u nás v cukr. obchode, kde som kupovala Smartflex - záver je taký, že hmota je v podstate v poriadku a je nedokázateľné, že ja som postavičku nesušila na prudkom teple 😝 😝 😝. Počuli a aj videli to prvýkrát a tiež nechápali, vraj za 5 rokov, čo tetuša robí torty sa jej toto nestalo. Bola som prvá, ktorá sa sťažovala, takže treba sa sťažovať, aj keď tak ako mne, to asi nepomôže nikomu, ale aspoň môže predavačka upozorniť distribútora, ktorý v podstate pozrie do vedra a keď je v poraidku hmota v ňom tak neurobí nič 😝 😝 😝. Som najdeovaná, lebo mákm doma 4 kg hmoty, ktorú budem používať s malou dušičkou, či postavička, ktorú z nej vymodelujem vydrží 😠 😠 😠

dm1
29. nov 2012

@lucula73 juuj veru neratala ono zalezi asi aj od zdobenia. Ale ja mam rovnaky problem ako ty zachvilku pride kolegyna chce kupit maly svietnik a ja netusim po com 😝 . Ja ich totiz nepredavam len pre rodinu a priatelov ako darcek davam 😎 . Mam co robit ked to napocitam aby som to stihla aspon toto a to viem ze by ludia kupili aj 15 svietnikov keby mam ale tolko isto nestiham 😝

dm1
29. nov 2012

@lamps hmmmm no pekne 😝. a tete sa to 5 rokov nestalo preto ze smartflex je na trhu tak rok 🤐. Pamatam si ze na dortomanii kocky rozoberali ale krystaliky cukru v smartflexe a to vtedy predajca v CR menil aj nacate balenia za nove aj bez blocka

dm1
29. nov 2012

@vecernicci no zamaskujem tak mozno 1 😝. viac nehrozi je to skarede. Prosim ta a tie 3D zvonceky s nedaju este doobjednat aj pre mna prosim zeby si mi to potom poslala segre? vobec nevadi ze by to nestihlo do vianoc

lamps
29. nov 2012

@dm1 Danka, ja som si istá tým, že je to hmotou - mala som slona - ten bol zo starého vedra a na jednej skrinke s jednorožcom - ten bol z nového vedra. Sloník je v poriadku a jednorožec je nepoužiteľný. Keby bola chyba u mňa, tak sú popraskaný obaja. Hmotu mám na jednom mieste a obaja boli vedľa seba

dm1
29. nov 2012

@lamps ved jasne ved nerobis prvu postavicku a vies ako ju mas susit predsa 🤐

dm1
29. nov 2012

@lamps pocuj vymodeluj noveho a dones ho tete na druhy den do predajne nech si ho teda ona sama skladuje a za tyzden chod kuk ci prezil. bude mat jasny dokaz ze ty si ho doniesla v poriadku a napriek spravnemu suseniu popraskal.

ajka82
29. nov 2012

vcera som skusila "natlacit" este jednu krajku, teraz som ju skusala vylupnut, no zas som ju pototo ☹ ja to neviem odtial vybrat aby sa mi nepokazila alebo co... ☹
@dm1 dani prosim ta, aku to ma mat konzstenciu, ked davas krajku von? lebo aj sa mi pekne odlupne, ale niekde sa mi zasprajcne a uz je natiahnuta, alebo roztrhnuta... asi to nema byt skoro ako zuvacka, ze? 😕
no tak ma to nasrdilo, ze idem skusat dalej kym sa mi to nepodari dat von asi 😅

lamps
29. nov 2012

@dm1 no ja to viem, ale nedokážem to nikomu, ona mi môže aj nemusí veriť. Pýtala sa ma, či som mala hmotu v sáčku a ešte aj vo vedre, či som ju nemala v chladničke, či nemám prekúrený byt.... a pod. Do kelu ako keby som bola nejaká chybná ja ... nepečiem dlho len dva roky, ale na hlavu nie som padnutá

jenie123
29. nov 2012

@sanild ja mam aj ciernu..

dm1
29. nov 2012

@ajka82 nechaj to dlhsie vo forme ja vzdy skusim kraj a ked sa trosku natahuje zasuniem ho naspat do formy aby neoschol. Ked to davas von tak to nesmies silou tahat bo sa ti natiahne. vyber kusok, formu otoc, poloz si to napr. na papier na pecenie alebo nieco kde sa ti pripadne neprilepi a tesne nad podlozkou pomaly vyberaj. Ked to budes mat tesne nad podlozkou nema sa ti co natiahnut. ja si to niekedy pridrzam tou kartou co to tam aj rozotieram.

lamps
29. nov 2012

@dm1 Danka, ďakujem idem jej to poslať mailom, že nie som sama, lebo som tam vyzerala ako nejaká chybná, keď som im to ukazovala

ajka82
29. nov 2012

@dm1 aha, dakujem... lebo ja to aj vyberam, ze to cele drzim v rukach... skusim ako ty... 😵

aduskatt
29. nov 2012

@sanild ja mam aj ciernu prachovu z drogerie

lucula73
29. nov 2012

@dm1 máš pravdu,ja som totiž z toho cesta čo som robila svietniky aj perníky vykrajovala,tak to spatne neviem vyrátať a netuším koľko si mám vypýtať za taký svietnik,ach jaj,urobila som kamoške a už sú všetky 😝

lucula73
29. nov 2012

@lamps inak mne popraskali nohavice,čo som robila Pata a Mata,som to vtedy neriešila,bo však to ako monterky,reku možu byť dokrčené 😀 ...........ale ktovie čo to tiež nebolo tým smartlfexom. 😝
idem dnes modelovať náradie ,som zvedavá,ako to bude vyzerať 😕

lamps
29. nov 2012

@lucula73 no asi to bolo ním, ja som z toho riadne naštvaná, ušúlala som durhého jednorožca a som zvedavá, čo urobí 😖

dm1
29. nov 2012

tak prve tohtorocne su uz prec. Kocky teraz radte co si mam za ne dodatocne pytat 😝. Som si mohla mysliet ze ked kolegyna zbada ze su hotove 2 bude chciet oba a nie len povodny jeden 😀

florentina
29. nov 2012

@vecernicci ahoj, tak teď nevím, jestli se ty nezlobíš na mě 😉 ? Že jsi mi neodpověděla na tu otázku ohledně toho robota.... 😅

florentina
29. nov 2012

@dm1 těžko říct, já vůbec nemám tušení kolik ti to zabere času, ale jsou nádherné, takže by tomu měla odpovídat i cena...za kvlaitní práci, kvalitní odměna!

blcha
29. nov 2012

@dm1 krasne je to ja by som si to kupila v pohode za 10€ ale ja fakt netusim ze kolko by to malo akoze stat ja skusim upiect cez vikend nico ale ja som nikdy nic take pekne nedokazala urobit len neake chalupky co sa vobec neda porovnat s takouto krasnou pracou 😉