Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
30. nov 2012

@lamps a akú máš príchuť toho smartflexu?

pipka
30. nov 2012

@dadka212 pisala, ze jahodovu

jakelina
30. nov 2012

@zabka88 já nechávám jeden den a víc odležet.

marci2305
30. nov 2012

@vecernicci TIe sú nádherné.... 😉 Dokonalé!

marci2305
30. nov 2012

@cestovatelkaandrea Je božská 😉 😲

cestovatelkaandrea
30. nov 2012

@marci2305 dakujem

symoona
30. nov 2012

Moja včerajšia...Volaniky mohli byt aj lepsie, ale tak snazila som sa 😅

jankaferancova
30. nov 2012

@symoona je nádherná!!!

dadka212
30. nov 2012

@pipka aha...mne to robila pomarančová príchuť....s vanilkovou a čerešňovou mám zas problém, že sú nejaké moc mäkké tak mi trocha sadnú postavičky....ale nič hrozné....

zabka88
30. nov 2012

@jakelina díky moc 🙂 normálne v chladničke, v potravinovej fólii?

lamps
30. nov 2012

@dadka212 Danka jahodovú príchuť mám

Dievčence som tu len na skok, pirdávam foto práve dokončenej tortuše

woman04
30. nov 2012

..ahojte šikulky,idem vám tu trošku pokaziť stránku mojim pokusom a zároveň poďakovať za skvelé rady...musím vás ešte veľa čítať a skúšať 😀 😀 ..syn mal 1 rok ,tak som "musela" 😀 ..a v nedeľu oslavujeme druhú várku,tak ma ešte jedna neminie..snáď budem mať šťastie začiatočníka..toto je z MMF,na nedeľu sa chystám na smartflex..ešte som nemala odvahu ani kýblik otvoriť,ale snáď sa s tým bude podobne robiť,ako pred týždňom s cukríkov 😎 ..písmenká robené ručne stručne,tak sú také ála Flinstnonovci 😀

woman04
30. nov 2012

@bambula1307 nestraš....ja mám v chladničke uvarenú šľahačku s ľadovými gaštanmi...hádam sa vyšľahá,lebo prúser 😉

aduskatt
30. nov 2012

@woman04 so smartflexom sa ti bude robit isto lepsie ako s MMF 🙂 takze bez obav

dm1
30. nov 2012

@vecernicci 3 mi stacia dakujeeeeeeeeeeeem. Isto by som vzala aj kopu ineho ale ked clovek nevidi tazko sa nakupuje. mozno bude zajtra nieco na trhoch v klobukoch

eliska22
30. nov 2012

@lamps krásne si zvládla ten traktor, pekná tortuša 😵

daniz
30. nov 2012

@dm1 Danka, a komu a z čoho si dávaš robiť vykrajovačky? Inak tie medovníčky máš perfektné, a chcem sa Ťa opýtať, ty vyriezaš do medovníka dierku na sviečku?Lebo Ja dávam na vrch, lepím bielkom a potom maskujem 😀 😀 😀 .
Tento rok už mám napečené, len mám neplánovanú tortu, tak nie je kedy zdobiť - cez víkend sa pobavkám. A chcela by som upiecť domček, nemáš nejakú šablónu? ja vyrezávam do cesta z papiera. ☹ 😅 😅

jakelina
30. nov 2012

@zabka88 ano

pipka
30. nov 2012

@dadka212 dani mne sadali z kazdeho...ak som ich hned pospajala 😅 takze ja ich vymodelujem a nechavam v chladnicke asi tak dve hodky az potom ich spojim a necham uplne zatvrdnut...a potom uz ok, nehovorim, ze su dokonale samozrejme 😅 😝

bambula1307
30. nov 2012

@woman04 Kati vies co ja tava, som to nedala do chladnicky,ale do spajzky..tak tam asi bolo malo chladno..preto sa mi nevyslahalo. Inak povascinou si robim slahacku..teda varim aj 2dni dopredu..a teraz som neurobila. Ale tak co som este spravila.. ked som znova prevarala tak mi to prihorelo na dne trocha..potom som to dala chladit von ku dveram..a vliezla mi do toho macka..teda nie doslova. Bola v hrnci vareska a prikryte skridlou. Prisla cica placla po vareske..ta vyletela von...ospliechala barak a poklica prikryla hrniec opacne..cize sa to otocilo, takze do hrnca nemohla..ale varechu oblizala..take cokostopy mam po chodniku. Jaaaj som ju s prazdnou plastovu flasom nahanaala..kotuhuuuuuuuu. 😠 😠 😠
No ,ale som asi malo cakala ..nejake 4 hod.. a aj tak sa mi zdrcla..tak neviem cim to bude..
Lebo sak veterniky som dnes zase robila tie su ok ..joj. Idem obalovat tu mysu.

bambula1307
30. nov 2012

@woman04 inak tie pismenka mas pekne ..som kukala,z e ci mas abecedu..jz vzdy sulkam hadika a tak ppisem..alebo kremom..

mia114
30. nov 2012

ahojte, po strasne dlhom case pisem. nejak som mala posledne dni vela prace, a aj som torsku sila. torticky som robila len 3, a este buduci tyzden ma caka jedna a potom si davam volno do konca roka.
obcas mam pocit, ze mam uz skoncit s pecenim, ze sa malo potom venujem detom, aj minule som to mala v horoskope, ze mam pretat peict kolace a venovat sa robine 😅
la eked men to neda nepiect, tak aspon malicko budem, nebudem uz brat tpolko objednavok.

mia114
30. nov 2012

este jedna minulotyzdnova

kacka1234
30. nov 2012

moja cudno kolajnico nekolajnicova 😅

muffinka8
30. nov 2012
dm1
30. nov 2012

@daniz ja som si dala robit tuto do obchodu s cukrar.potrebami t-fornax ale pan mi odkazal ze to bolo naposledy zle sa mu to robilo 😀 . Teraz som si nejake aj sama spravila ale mam dost hruby plech potrebujem na to silu a to sa mi teraz neda robit tak som to odlozila bokom. Co sa tyka sviecky tusim vcera som to tu niekomu pisala tak znova - vykrajujem ked upeciem hned po vybrati vykrajovackou koleckom ktora je o 1-2mm vacsia ako sviecka. tak sa mi to paci viac lebo aspon je vsetko v rovine. Vcera som piekla tak ze som vykrojila pred pecenim a potom piekla s tym kovovym zo sviecky ale nebolo to pekne rovne som to nakoniec musela ozdobit inak ako som planovala aby som to zakryla

dm1
30. nov 2012

@daniz co sa tyka domceka nemam sablonu zatial som si vzdy urobila tiez z papiera a do dalsich vianoc som ju stratila a robila novu 😝. to este musim stihnut upiect. Teda pockaj nejake ulozene mam mozem ti ich tu hodit ale nerobila som podla nich je tam aj kostol

jakelina
30. nov 2012

Holky já už nemám do vánoc dorty, tak peču cukroví. Jako první jsem dnes dělala zázvorky. Tak můžu přispět jenom takovou fotkou.
Jinak se kochám, spoustu krásných dortů tu přibylo. 😉

marianabila
30. nov 2012

@muffinka8 no kraasna 🙂 ,uplne jemnunka vyzdoba a ako to pekne ukaze!

marianabila
30. nov 2012

🙂 no babulky kraasne ste zas napiekli,obdivujem s otvorenymi ustami 😀 ,dufam,ze aj mne sa podari vytvor do skoly pre dceru na vianocnu besiedku,taky amater ako ja... 😅 hadam sa bude dat na to pozerat,potom dam foto 😕