Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
muffinka8
30. nov 2012
@jakelina jéééj ... tie som aj ja raz chcela skúsiť, ale už ani neviem kde som dala recept :-| je to náročné na prípravu?
daniz
30. nov 2012
@dm1ďakujem si poklad, ja mám niečo napečené, niečo ešte len idem, pretože sme sa s deťmi dohodli, že tento rok budú len oriešky, slamené ozdoby,jabĺčka, medovníčky, sušené ovocie atď. Tak ešte idem zarobiť cesto a upiecť stromček, a domček .... :-p
jakelina
30. nov 2012
@muffinka8 pošlu ti recept do IP 😉
muffinka8
30. nov 2012
@jakelina jééj ďakujem 🙂 doma sme také nikdy nepiekli a ja som to chcela skúsiť minulý rok, ale nepodarilo sa, tak by som sa mohla prekonať tento rok.
jakelina
30. nov 2012
@muffinka8 vyzkoušej, my jsme to taky doma nepekli, ale někde jsem našla v časopise recept a od té doby to už asi dvacet let peču a jsou výborné třeba ke kávě, já si je tam namáčím - mňam. 😉
nika1985
30. nov 2012
@lamps torticka je nadherna a hlasim ze marlenka je upecena trvalo mi to cca hodku len jeden plat mi trosku prihorel ale len trosku 😉 mala plakala ked ju vecer ulozim tak hadam stihnem naplnit.
njonja
30. nov 2012
@lokalistin ak je hera to, co sa pouziva na pecenie kolacov, tak je to Sanella , to na pecenie masa (ako nahrada tuku zivocisneho) je Biskin🙂
njonja
30. nov 2012
@lamps fantasticky je ten traktor!!!!!
pipka
30. nov 2012
no babule...totaaalna rychlovka ..mm mal vcera narodky a reklamacia, ze on nedostal...ze cudzim spravim a jemu nie :-N
tak som sa dnes dokopala a taku mierne odflaknutu mu spravila :-N ale hanka mi pomahala a tak to aj vyzera :-N 😉

je vam jasne, kto bude jest tie kindercokoladky? 😃 😃 😃 😃 😃
woman04
30. nov 2012
@bambula1307 jeeej..zlatá,že kúpená abeceda...hej,isto by sa volala Flinstone 😃 ..a tie mašličky som robila s formičkou na medvedie tlapky ,čo mám po babke x-) x-)
pipka
30. nov 2012
@woman04 presne som na to pozerala..ze jeej medvedie tlapky x-) 😃
vlada111
30. nov 2012
@pipka veď ja krásna, super 🙂
pipka
30. nov 2012
@vlada111 no tak moja...daj si očka vysetrit 😃 😃 😃 este mam trosku sudnosti :-N
ale tak aby rec nestala...ze nevalam sa po gauci, ale s detmi tvorim :-N tak som ju sem z recesie hodila :-p 😃 😃 😃

krasna vyzera inak 😃 dobre pozeraj, ked sem danka @dm1 nejaku coko hodi 😉 tie su krasne...a nie tato :-p 😃

ale ako dakujeeem, hanku aj mna to potesilo x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) ze teta co spravila toho uzasneho zajacika, ju pochvalila 😃 🙂 🙂
aduskatt
30. nov 2012
@pipka ale ta torta je faktisticky peknucka, tak nevymyslaj
aduskatt
30. nov 2012
a ja idem makat, pred hodkou som dostala objednavku na zajtra..........som doma nist nemala, tak s vyplazenym jazykom som sa akurat vratila z nakupu a hybaj ho piect🙂
pipka
30. nov 2012
@aduskatt no jasneeee :-N cokotransfer mi tu dvaja hladkali az ho "vyhladkali " do prazdna 😃 😃 ale zjeme...my šeeecko zjeme 😃 😃 😃
dm1
30. nov 2012
@pipka ved je super co sa ti nepaci x-)
pipka
30. nov 2012
@dm1 dankaaa zacnem tomu verit, neblaaazni 😃 😃 😃 😃
ale dakujeeem 🙂
aduskatt
30. nov 2012
@pipka aaaaaaale noooo:-)) a vyhladkany cokotransfer zasa nenajdes len tak na barsjakej torte🙂 ale fakt je paradna.a ked som citala, ze gastany, juj🙂
pipka
30. nov 2012
@dm1 som si povedala, ze nenecham ten ostatkovy stvorcek cokotransferu zo stretka ladom...tak som ho tu dala, len som netusila, ze deti sa zobudia skor, nez som mala v plane...a tak mi vyydatne pomahali :-N :-p 😃
pipka
30. nov 2012
@aduskatt hej hej adi...co dum dal...otvorila mrazak, chladnicku...a vsetko pouzila...posledne gastanove pyre, smotanu, piskotky, maliny...no skratka vsetko 😃 a cokoladky co tu decka mali uz dlho...nemam obavy ze teraz sa to nepoje 😃 😉
bambula1307
30. nov 2012
@pipka jej zlate deticky pomahali. To je jak u nas. Zuzka..ked ma zbada, hned berie valcek..a potom sa tvari,ze modeluje..dnes to bol stromcek a zrazu sedi pod stolom..s plnou pusou...potvorka 😃

@woman04 ano Katka, aj my ich niekde mame ..tie maslicky 😉

ja som daco usulkala, hadam to vydrzi, este masla musi vytvrdnut, potom ju umiestnim na miesto..
a veterniky tento x mali 90g...akoze mali byt mensie..tak neviem ako ich ocenim =-)
woman04
30. nov 2012
@pipka tiež si myslím,že tá torta je super..ale od odborníčok to má ešte vyššiu váhu,ako odo mňa,amatéra 😉
woman04
30. nov 2012
@bambula1307 krásna..ja už teraz mám brucha bôl,či to na tú nedeľu zvládnem..ale tak,budeme tam len rodina,tak sa v najhoršom zasmejú na mojom výtvore 😃
bambula1307
30. nov 2012
@woman04 Katuskadakujem aaaa neblbni..sak co by sa smiali, ty si sikulka sikovna..iste bude krasna..uz sa na nu tesim 😉 😃
bzucinka2
30. nov 2012
@bambula1307 mnam 🙂
ajaku
30. nov 2012
moja dnešná, strašne sa mi trhal poťah, až mozoľ mám
mizulienka
30. nov 2012
@jakelina krasne su 😉 napises mi prosim recept na zazvorovniky? dakujem 😉
patrikmisko
30. nov 2012
@jakelina môžem poprosiť aj ja receptik na zazvorniky? dakujeeem 😉