• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

24. septembra 2017 
@pipka ja ich nenechávam tvrdnúť :grinning: ja ich urobím a hneď spojím a šupnem na tortu :grinning:
30. nov 2012 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte babky, prosím vás dá sa vôbec zafarbiť smartflex čiernou gelovkou na čierno? Bo len pridávam a pridávam a furt je to len tmavošedé... :frowning2:
30. nov 2012 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka da da len jej minies vela :stuck_out_tongue_closed_eyes:. mohla si dat predtym kakao aby to bolo tamvsie alebo zmiesat vsetky kusky hmoty farebne co doma mas
30. nov 2012 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 ďakujem, vidíš, to ma nenapadlo, nabudúce budem múdrejšia :grinning: našťastie jej nepotrebujem veľa, iba lienkam na hlavy a tykadlá, ale miesim už 15 minút a furt nie je čierna. tak idem pridať brutálne veľa :grinning: :grinning:
30. nov 2012 o 20:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka ked pridas, zamies a nechaj chvilu odstat , stmavne sama , niektore farby sa v hmotach prosto len musia rozloziť-rozpustit :wink: i ked robit ciernu a cervenu to je vzdy des :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. nov 2012 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 no dooobre dooobre dakujeem :grinning: :wink:
30. nov 2012 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka sksute zmiešať fialovu, zelenú a hnedú. Mne to vždy krásne zafarbí
30. nov 2012 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela no presne, s červenou som sa poobede tiež dosť natrápila :grinning: to nechápem, že to nerobia nejaké silnejšie, ale asi sa to už nedá :grinning: tak uvidím, skúsim nechať postáť a snáď to bude ok :slight_smile: najlepšia je tuším žltá, tri kvapky na celý poťah a je hotovo :grinning:
30. nov 2012 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 fíha, to je tiež dobrý nápad, no že som sa ja vás kočky nespýtala skôr :grinning: ja som taký testovač a zisťujem až vtedy keď dačo nejde. :grinning: zapisujem si aj tento spôsob a moc ďakujem @lussy23 :slight_smile:
30. nov 2012 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@halienka mam odskusane, ked farbim den dopredu , tak na druhy den je farba vzdy tmavsia a sytejsia :wink: teda cervena a cierna urcite :wink:
30. nov 2012 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby, prisla som si k vam po radu...mam.robit bezlepkovu tortu.. chcem sa va opytat ked vymenim.normalnu muku.za.bezlepkovu bude to v pohode? Alebo treba upravit cely recept na korpus? dakujem vam za odpovede
30. nov 2012 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka me se povel vzdy a krasne.Sezrala mi hooodne barvicky. A jednou jsem delala cernou s modrou=hnusna fialova mi znikla a do toho cernou
30. nov 2012 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka čiže zafarbíš, necháš v mikrotén. sáčku v chladničke do druhého dňa a potom vyberieš, premiesiš a až tak formuješ? A nepuká to?
30. nov 2012 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulky joooj no dakujem vam zlate moje :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: tolko chvaly :slight_smile:

torticka sa uz skoro cela zjedla...kobylkam som musela schovat polovicu tych cokoladiek...sak tí by sa mi nevykakali aj mesiac :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: a mm zjedol prvy kusok a ze hmmmmm, nieco je tam ine..a ja ze , sak tie gastany...a ze jaaaaaaj, no zdalo sa mi, ze taka povedoma chut :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: no chlap, co vam poviem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
30. nov 2012 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@luci79 ja som uz robila bezlepkovu, len som vymenila normalnu muku za bezlepkovu a bolo to ok :slight_smile: Akurat bolo napisane na tom obale, ze treba pridat viac tekutiny do cesta, lebo vraj ta bezlepkova muka velmi navsiakuje tekutiny, tak som do cesta pridala par lyzic vody :slight_smile: inak sa to upieklo aj chutilo ako bezny korpus :wink:
30. nov 2012 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@79zuzana jeeej, velmi si ma potesila, ani neveis aka som tera stastna, lebo nerada experimentujem s niecim novym pre niekoho ineho....dakujeeeeeem, som rada... :wink:
30. nov 2012 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@halienka ani do chladnicky nedavam, potom je moc tuha...ja zafarbim, necham dobre zatocenu v sacku a este zavrem vickom do vedra od smartflexu a na druhy den je vzdy tmavsia :slight_smile:
30. nov 2012 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luci79 za malo, prvykrat som teda experimentovala aj ja, najprv som vsak na skusku upiekla jednu malu torticku len tak pre nas, aby som zistila ako to vyjde a hlavne ci to bude chutit :slight_smile: teraz som uz za mudru ... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
30. nov 2012 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pipka ďakujem moc za radu, tak idem aj ja tak urobiť :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face:
30. nov 2012 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci nádhenré tortičky
@cestovatelkaandrea krásna
@nika1985 nádherný domček
@reruna nádhera @lamps dokonalý je ten traktor
@symoona krásne @muffinka8 krásnučká je @bambula1307 nádhera
@pipka je krásnučká @ajaku nádhera @dajna11 krásne
@kacka1234 krásna
@mia114 nádherné
@woman04 waw nádherné, je dokonale potiahnutá, závidím vám ten obrovský talent. aj ja by som taký chcela. tie psímenká sú dokonalé ako vykrajované
30. nov 2012 o 21:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@halienka nemáte začo. vlastne ono to vzniklo tiež testovaním. Potrebovala som na niečo čiernu a farbu som nemala, tak som zmiešala viacero farieb... neskôr som zistila, že stačí zmiešať fialovú a zelenú. A hnedú. ale tej fialovej musí byť najviac.
30. nov 2012 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lussy23 ďakujem za kompliment...má od dokonalosti ďaleko, je to v podstate moja druhá torta,prvú som robila z K2 v apríli,len klasickú bielu s futbalovým znakom :slight_smile:...ak nepočítam dve z mmf ,čo som robila pred 3 rokmi,ale to som ešte nevedela,že nesmiem dávať plnku pod potah a ine finty :slight_smile:..aspoň takto tie písmenká sa dajú čítať,ja totiž strašne píšem perom :slight_smile: :grinning: :grinning:
30. nov 2012 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Šikulky,ešte poprosím poradiť...uvarila som 3xšľahačku a 3x ľadové gaštany,je to super chuťovo,len sa bojím,aby to nebolo málo tuhé do torty,keď chcem na to dať také mini- pidi poschodie..nemôžem tam ešte teraz dodatočne vmiešať Creme Ole čokoládové??? Ďakujem :wink:
30. nov 2012 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, nemala som velmi cas citat to tu poriadne, ale aj tak ste ma dost naucili a tu je moj prvy pokus o tortu vobec...torta pre narodky mojho rocaka, nie je dokonala, ale som rada, ze sa ako tak podarila :slight_smile:
30. nov 2012 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (55)
@woman04 keď to necháš poriadne vychladnúť a hneď ako vytiahneš z chladničky vyšľaháš so stužovačmi šľahačky, myslím, že netreba pridávam créme olé. Len treba šľahať Hneď po vytiahnutí z chladničky
30. nov 2012 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zvedava17p je super :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
30. nov 2012 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps ďakujem,len ja som to vyšľahala bez stužovačov,keď som to vytiahla z chladničky :slight_smile:..nedá sa?
30. nov 2012 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps dakujem :slight_smile:
30. nov 2012 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zvedava17p už som síce chválila ,ale ešte raz nezaškodí...krásna,si šikulka... :wink:
30. nov 2012 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@woman04 ja davam na jednu slahacku jeden ztuzovac a je dost tuhe..ale ved uvidis..ako ti @lamps pise, slahaj hned po vytiahnuti z chladnicky a mala by byt dost tuhaaa a ak by nebola, kludne daj coko ole, tym nic nepokazis :wink:
30. nov 2012 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok