Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vejinka
31. júl 2010

waw to auto je kraaasne..aj ja by som chcela pre syna k dvom rokom take nejake...ale zatial nemozem najst osobu ktora by mi ho urobila ☹

sisa.b
31. júl 2010

@vejinka dakujem 🙂 je tu vela sikovnych cukrarok. odkial si?

benjik
31. júl 2010

@rybca ne na tom,máš tam napsat nick jaký máš tady.To je divný,mě se to zobrazuje úplně v pohodě.Celé diskuze.

vejinka
31. júl 2010

@sisa.b ja som z LM 😉

benjik
31. júl 2010

@sisa.b nádhera,ale jedna věc by mě zajímala,kde je klika?

sisa.b
31. júl 2010

@benjik neni 😀 ale este by som hadam stihla, kym si pre nu pride 😀 😀 😀
idem hadam naplnit tu nasu nechcenu 😝 nech sa to zje a nemusim vyhadzovat...

vejinka
31. júl 2010

jooj zienky prenadherne torty robite..ja som robila prvu a poslednu synovi na 1. narodky ale je to taka torta na pobavenie trufla som si na poschodovu a aj tak vyzerala keby som vladala asi mu spravim aj auto videla som dokonale postupy na tortypre mamu a verim si..ale v tomto stave a hlavne ked nemozem dlho stat je to nemyslitelne..pri tej prvej som sa nadrela ako kon..kazdemu chutila ale ja som bola ako vygrcnuty rezanec kedze som ju robila presne v den jeho narodenin a nevladala som ani poriadne oslavovat 😅 no hodim ju sem ...co na nu poviete ale prosim moc sa mi nesmejte...boal to prva a asi aj posledna potahovana...ani nejdem pisat ako zle sa mi robila a ja tava som ju polozila a teda aj robila na nerovnom povrchu taniery 😅 a okrem tej poschodovej som so svokrou narobila este par dalsich...ukazem vsetky aj slanu som skusala.. 😅

sisa.b
31. júl 2010

@vejinka ak rozpravas o tej modrej hviezdickovej, tak je krasna 😵 myslim, ze by si auto zvladla aj sama 😉

vejinka
31. júl 2010

@sisa.b dakujem pekne...no ale nemozem dlho stat na nohach a ked si predstavim ten bordel co som mala v kuchyni je mi uz teraz zle...ja viem bola by som na seba velmi hrda..ale necitim sa na to a navyse uz nexcem robit z marssmeloow cukrikov a marcipan som este nerobila...videla som video s tych cukrikov na youtube a reku to je lahke..ale len cesto mi trvalo robit dve hodiny..ruky som si necitila od bolesti a ked sa to aj s klasickym so suseneho mlika takto zle robi..tak to si radsej zaplatim a mam to bez roboty inak ideme robit so svokrou ale len taku obrovsku na plech asi dobosovu a na vrch dame zjavne nejaky obrazok s jedleho papiera ale aby som sa babrila zasa joooj sak o je o nervy 😉

reruna
31. júl 2010

@anibas dík, no tak v tom byl asi problém,. že jsem dort dělala dneska celý, měla jsem si udělat korpus včera a tím krémem jsem to taky špatně natřela, no příště budu chytřejší...
@sisa.b auto je krásné

reruna
31. júl 2010

@vejinka 2 hodiny jsi dělala MMF 😲 ? no teda já to měla hotový snad za 15 minut, a to jsem to dělala poprvé? Ty dorty jsou moc krásné, jak jsi dělala ty s těmi fotkami?

sisa.b
31. júl 2010

@vejinka ten bordel mi ani nespominaj 😝 teraz som kuchynu upratala, tak vaham, ci si tam mam ist vyrobit dalsi 😅
a gratulujem k ocakavanemu potomkovi 😵 ty si tusim bola septembrovka, chodili sme vam fandit z novembroviek 😉

vejinka
31. júl 2010

@reruna klasika..forma naplnila a na vrch dala jedly papier vyhrala som aukciu na mmb a poslala som tej pani fotky a bolo 😉 a potom troska kremom ozdobil aby to nevyzeralo chudobne 😉

vejinka
31. júl 2010

@sisa.b ano september je moj oblubeny mesiac..aj ked sa maly nakoniec rozhodol pre august ale toto druhe bude zjavne september 😀 no co ..prveho syna som xcela na vianoce 24.12 a druheho som dostala na vyrocie zasnub 19.1 😀

vejinka
31. júl 2010

@vejinka a jedna bola cokoladova druha orechova tretia capucino 😉

vejinka
31. júl 2010

a pekne napisala som si sama sebe..uz mi hrabe 😀

nelika666
31. júl 2010

@alionuska dakujem za tip 😉 to by ma nenapadlo 😅 😀

nelika666
31. júl 2010

a dakujem za pochvaly 🙂 ja mam vzdy taku radost ked sa oslavencom pacia, snad aj vacsiu ako oni 😅

sisa.b
31. júl 2010

dievcata, mne sa to tak dobre cita, ked ste na seba hrde 😵 ja to vobec neviem. ja som so sebou vzdy nespokojna, trochu ma ukludnia az pochvaly, ale ani to nie je bohvieco, ked mi v hlave huci - ze som to mohla urobit aj lepsie 😅
samozrejme ked vidim nadsenie svojich deti, pre ktore peciem, tak je to na nezaplatenie 😵 😵 😵

nadulici
31. júl 2010

ahojte, pridavam svoj najnovsi vytvor....ani nemam kedy sem pisat, ale citam pravidelne 😀 ....a obdivujem denne 😵 😀 ....

sisa.b
31. júl 2010

@nadulici waw, dalsia krasna rozpravka 😵 a tie kosiky s jablckami fakt nemaju chybu 🙂

sisa.b
31. júl 2010

holky, ako ich robite? je na to niekde dobry fotopostup?

nadulici
31. júl 2010

@sisa.b na co teraz myslis,....postavicky alebo ten kosik?.... 😀
a dakujem za pochvalu....

evena
31. júl 2010

ahoj ... dorty krááásné 😵 😵 já bych takové postavičky ani nesvedla 🙂
@nadulici prosím poslala bys mi odkaz na písmenka co máš použité na dortě? děkuji 🙂

sisa.b
31. júl 2010

@nadulici tie postavicky 🙂

sisa.b
31. júl 2010

@nadulici a to cierne pozadie ako robis? uz mi lezu tie nase kachlicky na fotkach hore krkom 😀

vinka
31. júl 2010

Baby dostala som zákazku na svadobnú tortu.Idem odpadnúť.kamarátka sa vydáva a oslovila ma či jej tortu neupečiem.ja nebudem spať do septembra 😕
@nadulici krásna torta.Fakt pekná 🙂 Bože to je tak piplavá taká robota,že až..Také drobné vecičky.
valionuska ked pečieš svadobné torty aký robíš najčastejšie korpus a aký krém? 😕 Viem,že sa pýtaš zákazníka ale čo sa najčastejšie dáva? 😕

sisa.b
31. júl 2010

@vinka si sikulka, to zvladnes 🙂 mne sa svadobne robia uplne najlepsie, lebo s nimi nie je tolko roboty co s 3D tortami. teda pokial si zakaznik nevymysli nejaku hovadinu 😀

vinka
31. júl 2010

Hej už som ju videla.Vôbec nieje ťažká len ten pocit,že je svadobná hlavná mi robí bobky v zadu 😀 😀 😀

nadulici
31. júl 2010

@sisa.b čierne pozadie je naša sedačka 😀 😀 😀
a fotopostup som nejaky nasla, ale nerobila som podla neho, lebo vsade robili najprv tela a potom ich obliekali a to by sa mi teda nechcelo...urobila si vcelku svetre- z valceka som noznicami nastrihla boky- a z toho vyformovala ruky, potom gate, hlavy atd....mm mi vytlacil z pc fotky ajetakov a isla som podla toho...potom to uz ide, ked to mam pred ocami, z hlavy by som to nevedela....