• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

22. októbra 2017 
@lussy23 neviem presne koľko, dávam od oka, ale ide ho tam hodne, dávam až kým sa hmota nelepí :wink:
2. dec 2012 o 17:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@imita trvanlivosť je uvedená na obale dokedy ju treba spotrebovať :slight_smile:
farbí sa gelovkami, robí sa s ňou dobre, a aj postavičky :slight_smile:
2. dec 2012 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievčatá nemáte niektorá uložený postup na mikuláša - postavičku? neviem nájsť a zajtra idem robiť :stuck_out_tongue_closed_eyes:
budem fakt vďačnááááááááá :slight_smile:
2. dec 2012 o 17:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, pridávam moju tortičku pre nášho prostredného syna, chudáčik, skoro žiadnu nemal, ale nakoniec sa podarilo, síce len smotanová s kinderčokoládkami, ale Jurajko sa neskutočne tešil, inak celá bola hotová za hodinu
2. dec 2012 o 17:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (47)
@imita barvi se dobre. Uchovavat zabalene v ja mam v chladu do data spotreby. Delam z nej vse.
2. dec 2012 o 17:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisix Ďakujem, tak asi vyskúšam :slight_smile:
2. dec 2012 o 17:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Babulky šikulky neskutočné krásy ste pridali nestíham vás dočítať ale opáčitkujem čo sa dá :-* krásnu prvú adventnú nedeľu želám s celou rodinkou PS : diky za liky :grinning:
2. dec 2012 o 17:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@daducha @lussy23 dakujem vam dievcata :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: to taaaak potesi :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
2. dec 2012 o 18:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisix Ďakujem, tak asi vyskúšam :slight_smile:
2. dec 2012 o 18:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievcata, strasne moc dakujem za like -y:slight_smile:!!!
@lussy23 - kdeze, postavicky nie su robene v jednom kuse:slight_smile: To zase taka dobra nie som:slight_smile: Pekne postupne nohy telo, hlava, ruky, vlasy:slight_smile: a lepila som ich dokopy vodou:slight_smile: No a k tej hlavicke, musis ju strasne jemne drzat v ruke, priadne v dlani. Ja si ju niekdy napichnem na sparatko, aby som ju nedrzala v ruke:slight_smile:
2. dec 2012 o 18:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kocky zafarbi mi extra gelovka cervena a cierna lepsie ako obyc , gelovka ?
2. dec 2012 o 18:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mima1311 áno zafarbí, ja používam čiernu a červenú len extragelovky, ale záleží aj akú hmotu farbíš, lebo so zafarbením MMF na sýtu farbu je problém
2. dec 2012 o 18:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@imita budes nadsena. JA predtim pouzivala formix a nedala jsem na nej dopustit a pak sem vyzkousela smatflex a nedam na nej dopustit a nic jineho nechci.
2. dec 2012 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariann2 dik si zlato , farbit chcem smartflex a teda radsej extra , ano ? je velky rozdiel medzi nim a obYcajnym ?
2. dec 2012 o 18:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mima1311 riadne veľký rozdiel
2. dec 2012 o 18:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mariann2 Dakujem tak idem objednat - pomohla si mi :dizzy_face:
2. dec 2012 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blcha dakujeeem :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: myslim si, ze najjednoduchsi je taky macko :wink: . Teda aspon mne sa ten najlachsie robil... :wink: :slight_smile: Neboj , urcite sa aj tebe podaria pekne zvieratka.Chce to len trpezlivost a cvik :wink: :slight_smile: Ja mam tiez este len nieco okolo 20 torticiek za sebou , takze som zaciatocnik oproti ostatnym dievcatam -profickam - sikovnickam, ktore pecu kazdy tyzden a maju na konte uz nejaku tu stovku torticiek. :wink: :slight_smile:
Drzim palceky a hod fotecku ako sa ti darilo. Urcite urobis aj ty peknu torticku, ved uz mas nejake pekne tiez na konte. :wink: :slight_smile:
2. dec 2012 o 18:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
NO vikendik za nami a uz pomaly aj zarobit na vianocne pecivko...:O)
2. dec 2012 o 18:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (27)
2. dec 2012 o 18:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (41)
@mariann2 synkovi vše nejlepší!
2. dec 2012 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte. chcem sa poradit prosim...robila som si snehove vlocky z bieleho Smartflex marcipanu,...ze priprava na Vianoc.tortu...lenze po tyzdni su tie vlocky maslove!!! nie snehobiele ako boli na zaciatku.
A ked budem robit k Vianociam tortu, tak potahov.marcipan bude snehobiely a hviezdicky maslovej farby??? :frowning2:
Da sa s tomu nejako predist? asi nie, vsak :frowning2: jedine robit vsetko naraz a poriadne sa nahanat :unamused: Chcela som si to pripravit dopredu...(na foto su biele - maslove po vytvrdnuti marcipanu, ...na druhej su tie, co som robila vcera modre + biele).
Torta bude vyzerat asi takto...len v modro/bielom - vid foto :slight_smile:
2. dec 2012 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (22)
@frlka existuje aj taká beloba, ktorou "zafarbíš" smartflex a mohlo by to potom ostať biele aj po vytvrdnutí.
2. dec 2012 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no mne teda smartflex nikdy nezozltol......zvlastne...
2. dec 2012 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps ved je nádhernáááá :slight_smile:
2. dec 2012 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela dakujem, ale vôbec to nebolo také komplikované ako sa zdá celkom som sa pri nej vyšantila :slight_smile: bola pre 70 ročného uja :slight_smile: a priamo z oslavy mi telefonoval ako veľmi sa z nej tešil vraj viac ako z darovaného bicykla, ktorý je mimochodom tiež na torte
2. dec 2012 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@njonja dakujem
2. dec 2012 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby mne sa ten marcipán z maršmelov cukríkov veľmi melí a je dosť drsný. vôbec nie je hladký, ako kupované hmoty. čo robím zle?
2. dec 2012 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 ďakujem
@mariann2 krásna tortička @minikapo krásne dielka
2. dec 2012 o 19:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prpeáčte že sa tak vyzvedám ,ale proste nemám z skúsenosti. aj v škole sme robili len z kupovanou hmotou. Keby som to do zajtra nepotrebovala sa na ten marcipán vykašlem a kúpim si....
prosím poradte, prečo s ami to melí a je to drsné?
2. dec 2012 o 19:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha jééj dakujem veľmi sa teším :grinning:
2. dec 2012 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok