Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
2. dec 2012

@vecernicci kľudne ulož aj bez dovolenia 😀 😀 😀 a ďakujem za pochvalu a spolupatričnosť čo sa nespokojnosti s tortami týka 😀 😀 😀

lamps
2. dec 2012

@anda1980 ďakujem veľmi pekne 😅

dajna11
3. dec 2012

@emilkaaa áno tak,biele lupene farbené práškovými farbami,tou červenou som vlastne prebehla len okraje a konce lupeňov. poťahovala som túto WI,a kupujem bud zoo stránky pečenie hrou...to väčšinou WI ...a smartflex kupujem u nás priamo v obchode,máme tu taký cukrársky. 😀 😀

emilkaaa
3. dec 2012

a keď sa môžem opýtať čo je Wl. ďakujem a pekný deň prajem

yukki
3. dec 2012

baby, Vás sa nedá tak rýchlo sledovať ani čítať, tu by človek musel sedieť...počúvajte, ako miešate práškovú potravinársku farbu napríklad s tým WI? len tak-kus prášku tam fuknem a zamiesim?

mizulienka
3. dec 2012

dobre ranko dievcata, chcem sa spytat, ako ste "pripevnili" plastove ozdoby na tortu?
robim tu tortu s futbalovym ihriskom a mam tam branky a futbalistov, polozit iba tak nechcem, lebo musia zostat na jednom mieste, budu pri nich mena.dakujem

cestovatelkaandrea
3. dec 2012

baby potrebujem poradit. kolega odchadza do dochodku a chcem mu urobit tortu na 19 decembra. ma cez 70 rokov ale je to stale velmi optimisticky chlapik a keby sa dalo tak by robil aj dalej. neviete nieco slusne ale pritom vtipne co by sa hodilo na tortu pre pana v jeho rokoch?

ajka82
3. dec 2012

@mizulienka este som tak neuchytavala ale myslim, ze pipingel by mal pomoct 😉

frlka
3. dec 2012

viete niekto poradit, cim sa robia taketo priesvitne dekoracie? vdaka.

frlka
3. dec 2012

viete mi prosim niekto poradit, cim sa daju robit taketo priesvitne dekoracie? ...napadlo ma rozpustit gumove medvediky?...ale ako? vo vodnom kupeli? ...

zunajda
3. dec 2012

@dadka212 Ďakujem veľmi pekne! Pomohla si mi!!! 😉

jakelina
3. dec 2012

@yukki dej práškovou barvu do trošky alkoholu nebo vody, rozpusť a přidej k hmotě a hotovo

yukki
3. dec 2012

@jakelina dík! No, ta to bude...prvotina.....zajtra sa na to chystám, začať tortu... 😝 keď sa nám dnes podarí dostať do mesta tak tú farbu kúpim....

jakelina
3. dec 2012

@yukki lepší jsou gelové, ale pokud děláš jeden dort za rok, tak se to nevyplatí kupovat. Určitě se povede i tak 😉

patrikmisko
3. dec 2012

pridávam fotečku mojej ďalšej tortičky, pre synovca k 18 - ke, 🙂

mamina1978
3. dec 2012

@vecernicci Naaaaadhernyyyyy je ten zvoncek 😵 😵 😵 😵 😵 Bombovyyyyyyy 😵 😵 😵 😵

lifinka
3. dec 2012

Opět nádherné dorty ´"olajkovala jsem"

@mizulienka prosím máš více fotek s tím krtečkem, chtěla bych vidět ty boky ty kytičky, jak jsou dělané, zda máš? Díky jinak jsem si ho prosím uložila🙂
@vecernicci krasný zvoncek🙂

lokalistin
3. dec 2012

@yukki ja som normalne z hmoty urobila taku placku nasypala farbu a miesila a miesila urcite su lepsie gelove,ale ide to v pohode aj s praskovymi aj,ked mi hovorila predavacka,ze tie z drogerie musis najprv rozpustit,lebo maju asi cukrove krystaliky( ci z coho su tie krystale),ale ja som len tak nasypala a super sa mi zafarbila 😀 a niekde sa aj tie krystale podeli,ale kde netusim 😀

lifinka
3. dec 2012

@frlka a co tak piping gel a zabarvit gelovkami?To by mysím bylo taky takové?

jakelina
3. dec 2012

Modrá růže na přání. No není to zrovna můj vkus, ale co nadělám.

mamina1978
3. dec 2012

@jakelina Majka , ta je naaadhernaaaa 😵 😵 😵 😵

daducha
3. dec 2012

@pralinka25 jejda, nevidela,obidve moje 😉 .Len pozeram ze muffin zacal stracat tvar ☹ a ta zlta bola kriklava zelena -lemon bitter ,teda nechapem preco to fotilo na zlto ☹

jankaferancova
3. dec 2012

Maminky aky mate nazor a skusenosti na marcipan z tohto receptu? 250g Hery,250g pras.cukru, 200g nizkotucneho suseneho mlieka a mnadl.aroma??? Dobre sa Vam s nim pracovalo?Ja totizto stale robim ten z cukrikov,ale skusila by som aj tento,len sa chcem najskor uistit u Vas skusenejsich 😉 Dakujem

jakelina
3. dec 2012

@mamina1978 děkuji 😉
@jankaferancova nikdy jsem takový nedělala, přijde mi to strašně mastné, vždyť to je tuku jako do těsta. 😲 😲 😲
Možná kočky znají, já ne. 😢

zabulka1
3. dec 2012

@alenv a nemas doma taku malu babiku niekde som videla ze zobrali hlavu tvar si otlacili do hmoty a ostatne sa dorobilo zvlast niekde som aj na internete videla postup ako spravit postavicku skus si vyhladat

jankaferancova
3. dec 2012

@jakelina no ved prave to,ze je tam toho strasne moc,neviem nerada by som nieco pokazila,asi radsej ostanem pri tych cukrikoch 😉 a ak sa mozem opytat aky recept ma marcipan mas ty?

jakelina
3. dec 2012

@jankaferancova já dělám taky z bonbonů a nebo mám mléčný tady ten a ten mám vyzkoušený a povedl se mi vždy.
20 dkg sušeného polotučného mléka
20 dkg cukru moučka
3-4 lžičky oleje
3-4 lžíce pšeničného sirupu nebo glukozy.
Sypké věci oseju, pak přidávám ty tekuté a popřípadě pár kapek vody, ale s tou opatrně, aby to nebylo řídké. Dělám v robotu. Ten sirup se dá koupit ve zdravé výživě a glukozu si můžeš udělat doma.

bzucinka2
3. dec 2012

preconeviem robit krasne postavicky , fuj uz teraz mam des ze zvonilka a 2 dalsie postavicky z tej rozpravky, nechce mi ich niekto vymodelovat ? 😉 @pristela nic?
😀

muffinka8
3. dec 2012

@jakelina Akú farbu prosím používaš na listy. Lebo zo zelenej gelovky dostanem len takú umelú zelenú, prípadne pekné svetlé odtiene keď tam dám aj žltú, ale takú reálnu listovú zelenú nie.

jakelina
3. dec 2012

@muffinka8 já mám zelenou Kelly green a přidávám trošinku žluté. Pak stínuju prachovou světle zelenou středy listů a kraje tmave zelenou.