Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
3. dec 2012

@vecernicci prosim ta kupila si pre mna tie zvonceky? ak ano posli mi prosim do IP cislo uctu a sumu aj s postovnym v CR aby som to dala sestre zaplatit

muffinka8
3. dec 2012

@vecernicci a robíš z toho aj karamelovú verziu?

@bambula1307 a ten puding varíš taký hustý, že 250ml mlieka a 1 puding (alebo 500ml mlieka a 2 pudingy), že?

sisix
3. dec 2012

@bzucinka2 to mam, pismena mi sli zle ale asi tim, ze to byl formix

dajna11
3. dec 2012

@frlka no tie gumové medvedíky by mohli byť....to by aj farebne podobné bolo

celine
3. dec 2012

Dievcence, kde sa da zohnat vanilkovy extrakt? Uz som pozerala v Bille aj v Kauflande a tam som nic take nenasla.

zklimekova
3. dec 2012

ahojte , robili ste niektorá postavičku babičky ?..nemáte niektorá nejaký postup na postavu? ..moja babka má na Mikuláša 80tku..a na tortu by chcela babičku a psíka 🙂...len ja som človeka ešte nemodelovala :(

sisix
3. dec 2012

@celine ja ho koupila v nasem vesnickym obchudku.

celine
3. dec 2012

@sisix Fakt? A to je take nejake balenie ako mavaju klasicke aromy? Lebo vsade maju citronovu, puncovu, rumovu, mandlovu a hotovo. Keby som to nahodou nezohnala, co mozem pouzit? Chcem piect cerveny zamat a tam to potrebujem.

muffinka8
3. dec 2012

@celine môžeš si spraviť aj domáci ... 2-3 lusky prerežeš pozdĺžne a dáš do 100ml vodky, pár krát za týždeň fľašou zamiešaš a za 2 mesiace máš extrakt.

elienka
3. dec 2012

@halienka ďakujem za odpoveď, no keď to prejdem viackrát, tak je to čierne, ja neviem, ale čakala som od toho, že to do razu zamaľuje. tá dvojhrotá fixka má ten hrubší hrot rovnaký ako tá tvoja a ten tenší je ako bývalo na tých fixkách, iba taký tvrdý koniec a to vôbec nemaluje, len sa to rýpe do tej hmoty, ten hrubší koniec aspoň niečo namaluje.
Ešte som videla kdesi zlepšovák, že kúpili naťahovacie atramentové pero a do toho natiahli gelovku zriedenú alkoholom a vraj funguje, možno aj toto niekedy vyskúšam, veď snáď o moc horšie ako táto fixka to ani malovať nemôže.

celine
3. dec 2012

@muffinka8 ked to nezozeniem, tak to skusim, ale teraz to potrebujem na sobotu ☹

sisix
3. dec 2012

@celine je to presne takova lahvicka a ja zatim nasla dva vyrobce. Co pouzit? Pravou vanilku, ale to se spis zeptej zkusenejsich babulek co tu pecou.

muffinka8
3. dec 2012

@celine na CZ je obchod internetovy, tusim vanilkove lusky sa vola a tam maju aj hotove extrakty a posielaju velmi rychlo s super ceny aj na SK , myslim ze by ti to stihlo prist.

muffinka8
3. dec 2012

@celine vanilkovelusky.cz

nika1985
3. dec 2012

prepacte trosku mimo ale idem s prosbou babule s CR prosim nemate niekde po blizku DM-ku na slovenku je vypadok umeleho mlieka babylove 3nasa mala ine nevypije mam este 2nenacate krabice to mame cca na mesiac a pol len co po tom ak ho nedodaju chcela by som vas poprosit ci by ste neboli take ochotne a nekupili pripadne mi poslem IP fotku ako vyzera. Dakujem za precitanie

lokalistin
3. dec 2012

@halienka nadherna torticka

lokalistin
3. dec 2012

@nika1985 ak sa ti nikto neozve posli fotku pozriem ti to tu v nemecku na vianoce idem domov by som ti doniesla som z chrabran

mamina1978
4. dec 2012

@halienka Nadherneeeee hribiky 😵 😵 😵 😵 prekrasna torticka, sa ti moc vydarila 😵 😵

dm1
4. dec 2012

@celine ja nepouzivam tieto extrakty ale pravu vanilku ak treba davam zo struku 😉

pristela
4. dec 2012

Holky citam zbežne, rychlo , nie vsetko aaaale ja pudingovy ked uz musim tak len takto , vychladit puding / po dovareni zakryt foliou, sackom , vytlacit vsetky vzduchove bubliny spod sacku -nedostane supku/ ked je studeny alebo chladny to je jedno nemusi byt ladovy vyklopit ho do mixeru/ nie šlahacom , ale normal mixer z nožmi !! / zapnut , supnut maslo a vymixuje sa vam naaaaaaaaaaaaaadhernyyyyyyyyyyy hladulilililinky krém !!!!! absolut sa nezrazi, čim dlhsie sa mixuje tak sa malinko zohrieva a teda rozpusta zrazenie a spoji sa cely spolu , ked je po vymixovaný riedky sup na chvilku do chladnicky a pak veselo plnit. 😉

pristela
4. dec 2012

Babulky prosim vas , potrebovala by som poradiť 😅 najúúúžasnejší kvet 😀 😀 jeden , ktory sa da urobit vo fialovej farbe , ja absolu netusim čo ☹ a ružu nechcem

yukki
4. dec 2012

No hotovo. Mladšia si zaželala tortu s hello kitty, tak to nejako odbijem tú prvotinu, dvojdimenzionálnym obrázkom...ale staršia tortu so stojacim cukrovým kovbojom! Rýchlo som jej musela objasniť, že kovboj na pastve nestojí ale zväčša leží s prekríženými nohami a klobúkom na očiach...ale toto už do 2D nedám. Našťastie mám na nácvik tú kitty...... 😝 😝 🙄 😀 😀

jenie123
4. dec 2012

Ahojte kocky.. dakujem za pacitka, velmi ma potesili.. ste zlate.. 🙂
Potrebovala by som nejaku inspiraciu.. jedna kocka by chcela veselu tortu.. ma 29 a je po tazkej autohavarii, vdaka ktorej uz ostala na invalidnom dochodku.. chcela by veselu, podarenu tortu.. dokonca moze byt aj hellou kitty.. mate nieco take, velmi by ste mi pomohli a kitty to nemusi byt.. 🙂))

celine
4. dec 2012

@dm1 A na korpus 23cm priemer mam kolko dat strukov?

muffinka8
4. dec 2012

@pristela nejaký vymyslený 🙂 ako si spravila @lamps ten žltý 🙂

mizulienka
4. dec 2012

@jenie123 mne sa velmi paci kitty od @pristela, nie je uplne taka detska a mozno by sa hodila aj pre tvoju znamu 😉

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=32998853...

jenie123
4. dec 2012

@mizulienka tak tu tortu dobre poznam.. 🙂 je uzasna.. 🙂 len uz som sa nou inspirovala a aj robila.. tak by som chcela nieco ine.. :( este ma napadlo nieco take:

mizulienka
4. dec 2012

@jenie123 mne sa ta kvetinkva a ta s motylikmi velmi paci 😉

lamps
4. dec 2012

@muffinka8 😅 😅 😅 joooj, veľmi ďakujem za ocenenie mojich kvietkov, ale na @pristelku ja nemám. Ona robí iné nádhery, počkaj, čo vykúzli. Všetky tu budeme pozerať na minotor s otvorenou pusou a hlavne pri obdivovaní jej tortičiek treba sedieť, lebo hrozí pád na zadok 😀 😀 😀

sisix
4. dec 2012

babulky, muze krem z pudinku, masla a nuteli (ci cokolady) pod potahovku. Nebo pudink nemuze??????