Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
4. dec 2012

@jakelina som ťava čo? 😀 😀 😀

dajna11
4. dec 2012

tu su 😲 😀 😀

celine
4. dec 2012

@pipka si zlata 🙂 kamaratka ma tiez doma, tak mi ju prinesie, ale velmi pekne ti dakujem za ochotu, to sa ceni 🙂 to tesco urcite skusim, tam som nebola

celine
4. dec 2012

Nemate niekto overenu plnku k cervenemu zamatu (red velvet) ?

jakelina
4. dec 2012

@muffinka8 cukru dávám na jednu šlehačku asi 150 gramů a šlehám hned jak vyndám z lednice.

mizulienka
4. dec 2012

dievcence moje potrebujem radu, teraz trocha od temy...otec nastruhal chren, ako ho robite, aby nestmavol, zalievate vriacou vodou alebo mliekom?? dakujem za kazdu radu a tip 😵

lucula73
4. dec 2012

@muffinka8 a nemala si toho cukru až moc?ja dávam na jednu šľahačku 200-230gr. maximálne...

jakelina
4. dec 2012

@mizulienka já dávám trochu citronové šťávy.

muffinka8
4. dec 2012

@jakelina @lucula73 no ja som dala 300g na jednu šľahačku ... ale tak som našla v jednom recepte, kde tiež písalo, že vyšľahať a potom tam ešte dať maslo. No ale nechápem ako sa im to podarilo vyšľahať.

lucula73
4. dec 2012

a trošku som sa hrajkala s perníkmi 😀
inšpirácie som mala poukladané tu od vás aj z netu 😉

lussy23
4. dec 2012

tak baby ja končí m scukrárstvom. nebudem sa pchať do niečoho, v čom som absolutne gramblava. neviem robiť postavičky. ja s ačudujem, že som prešla tú školu!!!!!!!!!! s pečením končím, proste to neviem. ale stále sem budem chodiť a obdivovať vaše nádherné výtvory. také ja nikdy nedokážem.

lamps
4. dec 2012

@lussy23 ale prečo? nevzdávaj to 😉. Ja lepím postavičky bielym alkoholom alebo Piping gelom 😅.

@pristelka ako sme si tu mi dnes pekne polichotili, že? Normálne mám krajší deň, darmo pôsobíš na mňa veľmi dobre, veď nebyť tvojej krásnej ružovo-bielej svadobnej torty, tak by som s tým praskla 😀

niobe63
4. dec 2012

Pernikovy domcek 2012 🙂

lamps
4. dec 2012

@mamina1978 ale čoby, ja sa necítim nejako šikovná 😀 😀 😀, vo februári budú dva roky, čo pečiem a na konte mám 94 tortičiek. Beriem maximálne 2 na týždeň, lebo popri deťoch sa mi viac ani nedá, tortuše sú taký môj relax, aspoň na chvíľu po sebe aj niečo vidím. Nechcem to robiť na úkor detí, aj keď nie vždy sa mi to podarí, ale ratolesti sú prvoradé.

jakelina
4. dec 2012

@muffinka8 tak tam bylo toho cukru moc, protože to ještě mělo osladit i to máslo. Příště budeš vědět. 😉

jakelina
4. dec 2012

@lussy23 co blázníš, já peču dva roky a postavičky neumím doteď. Kdyby to po mě někdo chtěl, tak mu to vymluvím 😀 😀

niobe63
4. dec 2012

Moje medovnicky 🙂 mozno niekoho aj inspiruje 🙂

pristela
4. dec 2012

@lamps joooj , ja som chcela skoncit uz najmenej 4x 😕 😕 pomohlo mi pozeranie Cake Boss a videá podobné a jasne, ze aj tortusky tu od vás 😵

@lussy23 Blaááznis? ak ta to baví tak rob dalej ale ak nie nema to vyznam to je pravda, postavicky nemusis robit a ked tak su aj take uuuplne jednoduche staci popozerat na nete 😉 ja peciem, v januari to bude 2roky a teda neviem toho este strasne vela , za cely ten cas som robila asi len 5 ludskych postavičiek 😉 z nejak asi 100 torticiek /nemam presne popocitane torty/ tak nemaj obavy ze nevies postavy, niesu dôležité pre to , aby si v tortickach nepokracovala 😵

muffinka8
4. dec 2012

@lussy23 pečenie nie je o robení postavičiek ... ak upečieš chutnú tortu, či koláč, je v podstate jedno ako to ozdobíš, či tam dáš postavičku či kvietok, rôzne tvary.

zabka88
4. dec 2012

@muffinka8 ahoj, počuj ako to vyzerá s tým tvojím krémom? to si robila bez masla? či s pudingom?

muffinka8
4. dec 2012

@zabka88 z cukru som spravila karamel, dala tam smotanu 33% a dnes som to chcela vyšľahať, lenže nešlo, lebo tam bolo veľa cukru, tak som zvlášť vyšľahala ešte jednu šľahačku a dala k tomu. No "torta" drží. Plnka síce nie je také tuhá ako maslová ale je taká ako som ju zarovnala. Tak ak bude manželovi chutiť, tak ok 🙂 Ešte je to zatiaľ v chladničke.
Budem ju používať len do takých toriet čo sa nepoťahujú, že napríklad len cesto a krém a na vrch max. čoko nastrúhať. A do toriet poťahovaných musím ešte nejakú pudingovo maslovú odskúšať.

mrka2
4. dec 2012

@lussy23 aaale prosiiim ta... ved nemusia byt torty len s postavickami... hlavne,ze su chutne! a ked mas na to skolu,tak isto vies aj kopu dobrych kolacikov a pod.,tak to isto nevzdavaj 😉 to by bola skoda!

reruna
4. dec 2012

@lussy23 co blázníš, tak budeš péct dorty bez postaviček, to není o pečení - to je o šikovnosti na modelování a to jsou podle mě rozdílné věci, můžu modelovat nádherné postavičky, ale když budu mít zdrclý korpus a krém, tak to nikdo nebude jíst...někdo neumí upéct ani buchtu, koláč, natož udělat nějaký krém, je pravda, že dort musí být i pěkný, ale to může i bez postaviček

lussy23
4. dec 2012

@dajna11 nádherné.. zavídim tie zlaté ručičky
@mrka2 ale neviem postavičky. ke´d vidím aké tu niekto modeluje umelecké diela a keď vidím dokonca údajne prvé výtvvory, ma až mrazí☹ vy ste neskutočne šikuľky všetkky

lussy23
4. dec 2012

@reruna ja neviem ani tu tortu robiť , a postavičky ako s aich môžme naučiť? aby boli bez rýh?

reruna
4. dec 2012

@lussy23 a mimochodem, ty tvoje postavičky - te´d jsem k nim došla - jsou náhodou parádní!

lussy23
4. dec 2012

@muffinka8 no ok. ale ja tka závidí mtým, čo tie postavičky vedia robiť

mayka
4. dec 2012

@lucula73 a ostaytne kocky, tie velke biele plochy na medovnikoch malujete stetcom ci ako? Som amater. 😀

reruna
4. dec 2012

@lussy23 hele, moje dorty nejsou dokonalý ani náhodou, když je sem dávám, tak si říkám, že v takové konkurenci tu, je to směšné, ale moje okolí je z nich vždycky nadšené, lidi nesedí celé dny na netu a neví, jaké dorty dokážou některé cukrářky udělat, takže jim se to zdá krásné

lussy23
4. dec 2012

@niobe63 nádherné medovníčky
@reruna ďakujem. ale mne sa nepáčia.
@pristela vy ste tá najšikovnejšia cukrárka na svete. Vy viete všetko. aj kresliť aj šiť aj torty. úplne prenádherné🙂
@niobe63 nádherný
@jakelina robíte krásne postavičky
@lamps ja neviem bol ouž toľko neuspešných pokusov a stále nie sú pekné. vy pečiete nádherné torty aj postavičky.
@lucula73 nádherné