Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
7. dec 2012

holky, která zdobíte perníčky moc vás obdivuji, přišly mi už ty formečky na perníkové báňky, ale tak bych je nejraději do polevy jen ponořila, nejsem žádná výtvarnice a nechápu to jemné zdobení 😕 😕 😕 😕

yukki
7. dec 2012

@ajka82 oooo díki...bo aj ja budem musieť nejakých pár dní vopred... 😉

jakelina
7. dec 2012

Můj poslední letošní.

ajka82
7. dec 2012

@lifinka pri pernickovom zdobeni podobne 😝 mne sa pri tom ruky trasu 😀 tak radsej som odfotila len tie co deti zdobili, lebo vyzeraju lepsie ako moje 😀

mizulienka
7. dec 2012

@jakelina perfektny je 😉

lussy23
7. dec 2012

@jakelina krásny

lussy23
7. dec 2012

@lifinka krásne
@cestovatelkaandrea krásne
@daducha nádhera
@pipka krásna

lussy23
7. dec 2012

@vlada111 MNE TO KAMARáTKA POVEDALA, žE ASI TIE BABY KLAMú, LEBO TO NIE JE MOžNé UROBIť TAKú DOKONALú TORTU NA PRVýšUP☹ @sisix krásne
@nelly75 ale aj tak vám závidím, moje torty sú tak hnusné a to som ich robila už dosť. máte talent.
@anibas krásna
@anibas ja len závidím tým, ktorí to dokážu. ja proste nedokážma veriť tým, čo sem dajú ,,svoju prvú tortu v živote" a vyzerá ako od profesionálneh ocukrára☹ proste im neverím azávidim☹ ja to proste nedokážem. nedokážem urobiť tak pekne, aby sa ľuďom páčili.
@yukki krásna
@ivkaivka krásne @mimcak krásne
@mimcak al ako sa to dá? veď to je nemožné
@nelly75 krásna
@aduskatt lebo kjlamú. kamarátka m ito povedala, že oni klamú, lebo neni možné spraviť takú dokonalú tortuna prvý šup. tkaže bud im niekto pomáhal, alebo sú vyučení cukrári. povedala mi to kamoška a ja tom uverím. tkaže podľa mňa klamú . @lamps nádherné

lussy23
7. dec 2012

☹ ja končím s cukrárstvom. je m izle, ke´d tu niekto pridá tortu a napíše, moje prvá, druhá torta v živote a je tka dokonalá, že sa naša majterka najlepšia na svete môže zahrabať! ja proste iom závidim ich talent, keď robím neičo prvýkrát nie je to tka dokonalé ,sú tam chyby. ale na ich tortách nebol ižiadne chyby... ja končím s cukrárstvom, už nikdy nespravím žiadnu tortu ,ani postavičku, alebo ich sem nedám, lebo ja s anemieni mhanbiť a rtobiť hanbu rodine a našej najlepšej majsterke na svete!

p.s: ako zdobíte medovníky? do očho dávate glazúru? lebo ani to mi nejde. cez mikroten je to hrube, celofán s ami upcháva a cez kupované zdobičky mi to nejde.
zbohom. má mvás rada, ste šikovne. ja k vá mnepatrím, ospravedlňujem s aza to, že som vám vašu stránku ničila svojimi otrasnými výtviormi... papa

jakelina
7. dec 2012

@lussy23 do sáčku a ustřihnu rožek

lussy23
7. dec 2012

@jakelina mne to nejde so sačkom, hrube to je☹

jakelina
7. dec 2012

@lussy23 a osela jsi jemným sítkem ten cukr, když tam zůstane nějaký krystalek, tak ti zvětší tu dírku v sáčku a pak máš ty čárky hrubé. Já oseju dvakrát v úplně jemném sítečku a pak dám k bílku a lžičce citronové šťávy a v robotu pomalinku míchám asi 10 minut.

lussy23
7. dec 2012

@jakelina riadne to prosievam aj 5 krát.

mamina1978
7. dec 2012

@jakelina Nadherna torticka, a tie detaily 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 som si zase ulozila 😵 😵

mamina1978
7. dec 2012

@lifinka Krasny napad, tie pernicky na snurke s pismenkami 😵 😵 😵 😵 😵 deticky mali urcite velku radost 😵 😵

jakelina
7. dec 2012

@lussy23 tak jsi pak ustřihla velkou dírku do sáčku.

jakelina
7. dec 2012

@mamina1978 děkuji 😉

mamina1978
7. dec 2012

@lussy23 Ja som dostala postou pred dvoma dnami od mojej maminky zo Slovenska balicek na Mikulasa a v nom bolo toto na pernicky. Este som to neskusala, ale pocula som na to chvaly.....tak skus ......... 😉 🙂 Su k tomu aj dalsie nadstavce roznych velkosti .
Odfotila som ti ako vyzera ta moja pomocka....ked vyskusam podam hlasenie 😉 🙂 Kuki foto....... 😉 🙂

mamina1978
7. dec 2012

@jakelina jeeeej a za co dakujeeees !!!!!! 😉 😀 😀 😀 😀 😀
Co je pekne............ je pekne a zasluzi si pochvalu 😉 🙂 😵

lussy23
7. dec 2012

@mamina1978 ďakujem

lussy23
7. dec 2012

@jakelina dakujem. tak vyskušam sačkom

jakelina
7. dec 2012

@mamina1978 já mám tady tu tubu taky a když zdobím dýl, tak mě strašně bolí ruka, jde to těžko mačkat. Ale já jsem už starý člověk a nemám sílu, na chvilku to je dobré, ale jak to dělám dýl, tak mám křeče. 😝 😀 😀 😀

lifinka
7. dec 2012

@mamina1978 uvidí to až v úterý na vánoční besídce, paní ředitelka si to hned schovala 😀

mamina1978
7. dec 2012

@lussy23 A este nieco, neber to v zlom ☹ , ale ja tiez zavidim kockam, ktore dokazu nadherne, tenulinke , krehke kvietky na drotikoch..... 😢 😢 😢 Mne pukaju a rozpadavaju sa hrube, tak tenke ani neskusam..... A tienovat tiez neviem ako tu poniektore 😢 😢 😢 😢 😢 No nikdy by som si nedovolila povedat kockam, ze klamu 😠 ......mozno to niektore urobia na prvy krat a ine, ked sa nezdari zmochlaju hmotu dokopy a skusaju este raz.No napriek tomu vytvoria svoju prvu torticku. Ja aj ked robim take postavicky zvieratiek, tiez niekedy na prvy krat sa vydari a niekedy ju zmochlim do gule a skusam este raz , pokym nema pozadovany tvar. No a moja prva torta bola tato tucniacikova( kuki foto), ci mi veris , alebo nie , proste sa mi vydarila a som na nu v celku pysna 🙂 Mna pohanala sila, ktoru mi daval ocko......, ktory mi bohuzial minuly rok zomrel 😢 😢 😢 😢 a on bol restaurator strarozitnosti......takze umelecke nadanie som asi aspon trosku zdedila v genoch ....... no a moja maminka ma od malicka viedla k peceniu a zdobeniu kolacikov.
Vies.......... nie kazdy ma talent na vsetko vlozeny do vienka. Ja som napr. total hrozna s kvetmi, 😅 😅 😅 😅 a to nie len s tymi cukrovymi , ale aj so zivymi. Mne vyhynie este aj saharovy kaktus doma 😠 🙄 🙄 A kvety v kochlikoch nanajvys 2-3 mesiace. Tak teraz sa moji nastarsi dvaja chalani musia starat o moju zelen doma , lebo ja som uplne nemozna 😅 🙄 🙄 A mam sa teraz pod zem prepadnut, ze to neviem a moje vlastne deti ano !!!???!!!!
Pridavam ti foto mojej uplne prvej potahovanej torticky s MMF, ci to veris alebo nie................Zavidiet kockam mozes , ale nie je OK ich oznacovat za klamarky. 😒 ☹
Pekny zasnezeny den ti prajem Zdenka 78 😉 🙂

lifinka
7. dec 2012

@jakelina takže už jsi dofinišovala letos s dortami? Já ještě v týdnu jeden a myslím, že také, ale trouba se netrhne, ještě to vánoční cukroví by to chtělo 😀 .Ale letos mi to nějak nejde s Vánoční přípravou, když tu není manžel s námi....ale vím, že skrz děti musím zatlačit slzu a udělat krásné Vánoce 🙂

aduskatt
7. dec 2012

@mamina1978 ten like bol najma k prispevku, aj ked aj tortuska ja krasna🙂

jakelina
7. dec 2012

@lifinka to máte smutné vánoce. Já jsem se teď dívala do kalendáře a asi mám ještě jeden na 28.12. ale nevím jestli se ta paní ozve na 100 %. Chtěla malý dort jenom aby měl malý fotku z narozenin a když jsem jí napsala, že bude mít kolem tří kil, tak se jí to zdálo moc. 😝 Prý mají cukroví atd....

mamina1978
7. dec 2012

@aduskatt tak to mi je jasne !!!!! 😉 🙂 ved som pisala ze to je stara torta 😉 😀 😀 😀 😀 😀
Hlavne som potrebovala sa vyrozpravat 😉 😀 😀 😀 😀
Ospravedlnujem sa aj za taky dlhy monolog, ale nedalo mi to 😔 😔
Ved mame tu ine veci na riesenie ako hadky ! 😉 🙂

yukki
7. dec 2012

@lussy23 , toto bola fakt moja prvá marcipánová, a som vyučený lesník a ne cukrár! 🙂 🙂 🙂 🙂 a mne prišla fest nedokonalá, farbu som nevedela pravidelne zmiešať, tá čierna hmota začala púšťať farbu, no behala som kolo stola jak kolo kulečníku a makala....na doske mi ostali červené kryštáliky-hoci som ymslela, že som ich dokonale odmietla-a sa mi z toho aj biela čo mala ostať biela pofarbila....ale deťom to stačilo na radosť. učíme sa za jazdy, nie? všetky

vlada111
7. dec 2012

@lussy23 no teraz ťa veľmi nechápem. Mne toho kamarátky narozprávajú, keby som im verila, dopadla by som teda. No a čo sa týka tort. Musíš sa naučiť akceptovať, že nemáš talent na všetko. Možno si dobrá v niečom inom a my nie. Závisť je hrozná, to ťa zrujnuje, zváž svoj postoj. Ja nemám nadanie na šitie a mala by som @pristela závidieť ako krásne šije? Alebo aké krásne robí perníčky @dm1? Ja zase háčkujem a teda schovala som do vačku s mojou prvou čiapkou kamošku, ktorá háčkovala ako besná už niekoľko rokov. Život je taký, nemôžme mať všetko 😉