• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@zz134 no podla mna je to len pasik hmoty zatoceny :wink: do tvaru ruzicky :wink:resp. kruzok nastrihnuty a zatoceny ako ked kornut tocis, len tam nechas medzeru :wink:
8. dec 2012 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pipka no to já právě neznám, ale lekla jsem se co to co to vidím :grinning: :grinning: :grinning:
8. dec 2012 o 15:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@blcha krásne..možno blbá otázka..ale ten otvor na sviečku sa robí pred pečením, či až po?...lebo pri pečení sa otvor zmení...či to mám vyrezať vačšie?...
8. dec 2012 o 15:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zklimekova já to peču s těmi prázdnými kalíšky na čajovou svíčku a nebo to někdo vykrajuje ještě teplý perník z trouby jak vytáhne, tak vykrojí.
8. dec 2012 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
8. dec 2012 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
moje dnešné...tento rok asi posledné :slight_smile:
8. dec 2012 o 16:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (49)
a dalsi vikendik za nami..teda po tortickovej stranke:O)
8. dec 2012 o 16:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
8. dec 2012 o 16:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (47)
medovniky upečene, ale este nenazdobene, tak zatial iba ciastkove foto:slight_smile: pomocnik:slight_smile:
8. dec 2012 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (32)
@pipka úžasná je, má perličkový kúpeľ?
8. dec 2012 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 Dani viem, len ja som si netrúfla na výkroj, išla som na istotu. Ty si to zvládla :wink:
8. dec 2012 o 16:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj :slight_smile: dnes , vlsatne v noci do pol 5tej som robila tortu pre kamosku :slight_smile: a pre nas. Pridu na navstevu s mesacnou dcerkou co sme ju este nevideli tak miesto zakuskov som upiekla toto. Snad bude mat radost :grinning:
8. dec 2012 o 17:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (31)
@pipka noooo zatiaľ nič, mám krpatú celý deň hore :unamused:
8. dec 2012 o 17:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pre dcérku,miluje vlkov tak toto by mal byť akože vlk:slight_smile: :grinning: :grinning: :grinning:
8. dec 2012 o 17:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (37)
@dajna11 krásne slečny :slight_smile:))))))) a si skúšala isomalt ?????? normálne ma to láka :sweat_smile: :grinning:
8. dec 2012 o 17:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Co som nasla :grinning: Dcera je Twilight manicaka {aj ja} tak chcela na narodky taku tortu. To je uz stara fotka ale myslela som po nej ze umriem :grinning: zacala som to zdobit az ked som sa vratila s poobednej, no hroza ved to aj tak vyzera :astonished: :astonished: :grinning: :grinning: a minuly rok som si pomohla s Edward babikou :grinning: Inak tie muffinky akoze chlpate su vlci :grinning: len aby ste vedeli.
8. dec 2012 o 17:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tu su fotky
8. dec 2012 o 17:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (23)
@anibas no aj mna to láka ,pozerala som že niejeten sáčok až tak drahý....možno raz skúsim,bojím sa toho tvarovania za horúca...toto sú rozpustené bonpari v trúbe....inak je to vyzorovo niečo podobné ,lebo ved rozpustený cukor je to tiež,len sa to nedá ťahať a tak.. :grinning: :grinning:
8. dec 2012 o 17:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
moja DJ tortička je hotová :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:. Slúchadlá ma teda poriadne potrápili, pôvodne mali byť položené na torte, ale sú ťažké a neviem, či by obstáli pri prevoze a keď som na ne pripevnila tú "obruč" , ktorá ich spája, začala sa mi lámať :stuck_out_tongue_closed_eyes:, aj riadne nervy som mala, zajtra ráno si prídu po tortu, tak som to musela vyriešiť takto. Ale som celkom spokojná, je to taká typická chlapská torta. Jaj a mimoriadne som hrdá na tú strunku na kábli, ani som nerátala, že sa mi tak podarí :grinning:
8. dec 2012 o 17:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (54)
@lamps waaaaaaaaaaw!!!
8. dec 2012 o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps tie sluchadlá sú bombové :slight_smile:
8. dec 2012 o 17:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps je suprová :wink:
8. dec 2012 o 18:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vlada111 ano ano, vyskakuje z torty ako stripter :grinning: :grinning: :grinning: z polystyrenu :grinning: :grinning:
8. dec 2012 o 18:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 nevadi zlatik, davam vam cas :wink: ved ked bude po novom roku kludnejsie, dame spicha :sunglasses: aj keby nespinkala...u nas na balkone v kociku sa spi jedna baaasen :grinning: :wink:
8. dec 2012 o 18:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps ty brdo...dokonalaaaa :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: este mi raz povedz, ako to robis, ze mas ten spodok na torte tak rovnulinko odrezany...toto mne sa snad nikdy nepodari :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ked aj celu tortu mam super, ale dole aspon na centimetri mi to vzdy ujde a celkovy dojem v pr... :angry: :grinning:
8. dec 2012 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps úúúúžasnááááááá :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
8. dec 2012 o 18:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@monikapo krasne a prosim te, ty oci jsou malovane? JAk na takove oci jit aby byli tak pekne, mrkate ???? Dekuji
8. dec 2012 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zrovna jsem se dívala na FB, že tam jedna maminka tady od nás z Opavy vložila dort. Váha pět kilo, plus perníky a za 800,- korun a ještě jim ho zavezla i domů. Nechci sem dávat fotku, kdyby to tu náhodou četla. Ale musím říct, že můj první byl krásně rovně potažený proti tomu jejímu. Ale o to ani nejde, jak vypadal, ale o tu cenu. Já se pak ani nemůžu divit, že 200,- korun za kilo se zdá všem moc, za pracné dorty beru i 250,-. Nevím z čeho peče, psala tam tři druhy krému a korpusy nevím jaké. Normálně to nechápu. Za ty peníze na tom nemůže vůbec nic vydělat a řekla bych podle vzhledu, že je to doma dělaný mléčný marcipán a ještě se dělá i s potahem.
8. dec 2012 o 19:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mariann2 ty voleeeeeeeeeee..........tá husquarna...to je terno! Ta ja bez teho ani nezomrem, aby som to neoskúšala....v motore je cesto, hej?
8. dec 2012 o 19:41  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pipka Janka, normálne vyhladím vrch torty žehličkou a potom boky najprv tak, že tú oblú stranu mám dolu a opatrne pritláčam tou žehličkou hmotu smerom dolu ku podložke. Potom si žehličku otočím a urobím to isté, ale druhou stranou, na ktorej je taká ostrá hrana a tiež podotláčam hmotu ku podložke. Pekne sa mi tam urobí taká čiarka a po nej režiem radielkom, po odrezaní znovu prežehlím boky torty, to je všetko. Neviem, či som to jasne a zrozumiteľne vysvetlila :wink:

a všetkým Vám mooooooooooc, ďakujem za pochvaly :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
8. dec 2012 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok