Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sofi07
12. júl 2009

hej, cessy, mas pravdu.ten Tvoj slonik je nadherny, ja si na taketo figurky asi nikdy netrufnem,ja som lava na taketo veci ☹ . asi pred dvoma mesiacmi som uz prvykrat tortu potiahla, ale som to moc na tenko vyvalkala a sa mi to trhalo potom. a mala som pod tym parizsky krem, tak si vies predsatvit ako to vyzeralo 😀 . ale som odhodlana sa to naucit 🙂

alionuska
12. júl 2009

Sofi,presne ako pise Cessy...na zaciatok si vystacis aj s tym,co najdes doma... 😀 Ved mas nejake vykrajovatka na kolaciky,alebo radielko na cesto...ak nie.mozes hmotu obrezat aj nozzikom,alebo noznicami...len treba pri tom mysliet trochu dopredu...casom si kupis co budes potrebovat! 😉

cessy
12. júl 2009

sofi ja by som tiez chcela kadejake super vecicky na marcipan, ale v podstate neviem ci by som s tym vedela robit...napr. ma fascinuje patchwork...stale sa odhodlavam, ze si nieco z toho objednam...

sofi07
12. júl 2009

cessy, sak tebe to uz krasne ide, tak sup do toho 🙂. ja som si dnes kupila plastelinu a idem sa bavkat 😀

sofi07
12. júl 2009

no, kym mala spinkala, sa mi podarilo vymodelovat 4 ruzicky z plateliny 🙂. dala som ich do albumu, neviem ci ich robim spravne, teda ci som to dobre pochopila. mala som nejaky postup vytlaceny. ale su asi velmi hrube, neviem ake by mali byt, hmmm.

cessy
12. júl 2009

sofi plastelinu 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ale podla mna by sa ti lepsie naucilo na hmote MMF 😕 teda mysli, lebo to je trosicku ina konzistencia, sice je to take plastelinove...ale...no neviem 🤐 😉 ved skus

cessy
12. júl 2009

sofi ruzicky mas pekne 🙂 , ja som ich robila len na uplne prvu tortu a tiez som ich mala take hrube.od vtedy som ich nerobila, to co mam v alebume je moja myslim ze 4 torta 🙂

alionuska robi nadherne ruzicky, kuku jej do albumceku 😵

sofi07
12. júl 2009

alionuskine ruzicky su ako zive, nechapem, ako to moze niekto takto urobit 🙂. no prekrasne. cessy, slo mi skor o tu techniku ukladania tych lupienkov, preto som zvolila na zaciatok plastelinu 🙂.cessy, inak, ide ti to super, iba stvrta torta a aka krasna!

cessy
12. júl 2009

sofi uz neviem na ktorej strane do zadu bol presne postup...ak to najdem tak ti to sem opat dam, inak aj ja idem skusat robit ruzicky ale z MMF.
dakujem pekne, normalne sa cervenam 😅

cessy
12. júl 2009

http://rybi-cka.blog.cz/0808/ruze

aha uz som to aj nasla

sofi07
12. júl 2009

presne toto mam vytlacene, ale robila som ich len, tusim, po tretiu fazu. len take puciky, teda snazila som sa 🙂. a ja som teraz mimo SR a nemam tu ziadne formicky, tak tie slzicky som si vykrajovala malo lyzickou 😉

ukmima
12. júl 2009

ahojte....ozyvam sa po dlhej dobe....ja si lupienky vykrajujem vrchnacikom od oleja alebo sirupu...poom ich vykrucam lyzicou na poolejovanom stole....a dari sa mi....vase torticky su krasne....ja sa idem zajtra pustit do susenej torty a od utorka pripravy na kamoskynu svadbu....pekny vecer zatial

cessy
12. júl 2009

sofi vidis jak pekne si sa vynajsla s tou lyzickou 😉 , este som mala jeden navod ale nemozem ho najst 🤐

ahoj ukmima, ziadne nove torticky???potom aj tu susenu pridas??uz teraz sa tesim 😅

sofi07
12. júl 2009

ukmima, prosim ta, to ako vykrucas?

ukmima
13. júl 2009

sofi- krutim po tom vykrojenom kruzku, kym nieje tenke, potom len ich davam do tvaru...na jednu ruzicku vykrajujem 6 lupienkou...musis to vyskusat sama, uvidis, ze sa ti to podari...hlavne to rob na trosku poolejovanom stole..
cessy-robila som len jednu..neboli sme doma, urcite pridam fotko potom, a uz si musim najst cas a konecne ti poslat tu margaretku, len ja mam vzdy smolu, ked dojdem na postu, maju technicke priciny alebo otvoria pozdejsie...vsetko platime cez IB , tak ja sa tam vela nenachodim 😀

alionuska
13. júl 2009

Sofi,dakujem za pochvalu...tie ruzicky mi idu tak od ruky,ze ja by som ich robila aj cely den.! 😀 Mna to strasne bavi....
A neboj,aj tie tvoje su pekne a ked to skusis s inou hmotou,tak to bude este lepsie..inak na co ti je pri tom vykrajovacka? Ja si urobim takeho tensieho hadika,a skrabkou plastovou si z neho ukrajujem male kolieska a tie tou skrabkou potom roztlacam a na tej istej skrabke si ich este doformujem palcom...take lupienky...normalne mylsim taku plastovu bielu stierku a krem...potom uz tie lupienky len ukladam na seba tvarujem a je to!! 🙂

sofi07
13. júl 2009

hmm, tak skusim tvojou technikou, ali. kukam tvoje fotky a napadlo ma, ze by som malej na tie meniny urobila tortu s muchotravku, ta tvoja je krasna, je to zlozite? mohol by to zvladnut aj taky zaciatovnik ako som ja? alebo radsej si mam vybrat nieco jednoduchsie? a este sa ta chcem spytat, ako si dosiahla, ze ta hlavicka ti tak pekne drzi, ze nevisi?

alionuska
13. júl 2009

Sofi,tie moje muchotravky su take male torticky...normalne som si upiekla korpusy vseliake velkosti...stonka bola taka skoro rovnako hruba,ale klobucik som robila taku piramídu...po stuhnuti obtret kremom a obtahovat hmotou...neviem ci to zvladnes,ale ked neskusis,tak nebudes vediet ani ty. 😀 Ja som z toho mala tiez strach,ci mi to bude drzat ale islo mi to super! 😉

sisa.b
13. júl 2009

ali a kittinku si robila tiez tak ci celu z marcipanu? ja si neviem predstavit ani toho krtka, ako si ho robila z puncoviny 😕

sisa.b
13. júl 2009

holky, ja nemam teraz komu piect a urobit tortu len tak sa mi zda divne 😒 zato od polovice augusta do polovice septembra mame tolko sviatkov, ze budem piect 2-3 torty za tyzden 😅

sofi07
13. júl 2009

alionuska,tak na taketo nieco si urcite netrufam. ale taku mensiu muchotravku keby som urobila len z MMF, to by nebolo dobre?
sisa, nejaky dovod na upecenie torty sa urcite da najst 😉

julinka25
13. júl 2009

Ahojte kocky, ja som mala v sobotu promocie a samozrejme upiekla som si aj tortu...xi xi xi. 😀 Bola mnam mnam, uz jej niet, najblizsie sa chystam upiect mamka k narodkam koniec jula.

sofi07
13. júl 2009

no super julinka, blahozelam k Mgr 🙂

alionuska
13. júl 2009

Sisa aj Kittinka bola z puncoviny a potiahnuta MMF. 😀
Sofi,ved urob len taku malinku z hmoty,nech to neni take narocne....

julinka25
13. júl 2009

dakujem sofi 🙂

alionuska
13. júl 2009

Babenky dnes som robila dve troticky...mam ich v albume ale v tom druhom,lebo ten s tortami uz je plny...tak kuk! 🙂

sofi07
13. júl 2009

jeeeej, prekrasne, alionuska. taketo sa mi pacia, v jednoduchosti je krasa! to srdiecko si otlacala tou mriezkou na malovanie? 🙂

sisa.b
13. júl 2009

ali, krasne ako vzdy 🙂

sisa.b
13. júl 2009

julinka, tiez krasna torticka a gratulujem k titulu 😉 🙂

alionuska
13. júl 2009

Sofi ,Sisa dakujem...
Sofi,nie to srdiecko som otlacila len nozikom...tou druhou stranou.Ja tu mriezku ani nemam... 😀 Bolo to tak narychlo,dnes som ich urobila doobeda obidve... 😅