Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

henikav
3. aug 2010

@hejdita, radsej urob tu dieru mensiu, ved nemusi byt diera az po spodok, ak maju babiky suknu pod prsiami, to preto ze boli priliz kratke a zapadli dovnutra. Este vzdy sa to da potom vyplnit ten spodok odrezkami, aby drzala v spravnej vyske. Pre mna bolo najtazsie odhadnut tu vysku sukne, ,to som musela prisposobovat, vsetko ostatne zdobenie uz bolo potom v pohode

anibas
3. aug 2010

@zuzana0409 okamžite vyber z mrazničky - 😨 MMF vydrží aj v skrini 1/2 roka - ale poriadne zabale 😉 né

henikav
3. aug 2010

@zuzana0409 hlavne nie do mraznicky, staci ju len dobre zabalit do igelitu aby neobschla a ja to drzim v chladnicke, no a ak chces sytocervenu, bud musis dat velmi vela farby, alebo farbit povrchovo

anibas
3. aug 2010

@zuzana0409 a sýtočervenú z MMF neurobíš ☹ ☹ , len pred roztopením s práš. farbou Kovandovi, ale výsledok nie je vždy dobrý - MMF má nevýhodu,že sa pri farbení rozpadne

zuzana0409
3. aug 2010

ale na 1strane alionuska pisala ze v mraznicke vydrzi dlho tak preto som si to myslela... 😒 a potom ju mam len na chviku dat do mikrovlnky?? 😒

zuzana0409
3. aug 2010

takze to nijak nenafarbim???a povrchovo to ako?s cim sa to farbi??

henikav
3. aug 2010

ak budes farbit celu hmotu, spotrebujes strasne vela farby a riskujes, ze sa ti od priliz vela farby zacne drobit. Povrchovo tak, ze rozpustis farbu v kvapke vody, alebo alkoholu a normalne stetcom, ja som farbila tuto povrchovo kedze tam boli syte farby http://www.tortyodmamy.sk/?q=sportove/dress-fc-...
Fotka je dost tmava, fotila som to v noci ked som dokoncila a skoro rano torticka aj odisla, tak som nemohla pri dennom svetle

zuziq
3. aug 2010

baby preco nie mmf do mraznicky?? 😕 niekde som citala, ze to baby drzia v mrazaku, aj ja som ju odlozila.. bude uz nepouzitelna? 😒

zuziq
3. aug 2010

@henikav a mala si nejake specialne farby? alebo sa daju pouzit v tej kvapke alkoholu aj obycajne praskove z tesca?

henikav
3. aug 2010

zuziq, ja som pouzila prave tie praskove z tesca, "kovandovi" a s kvapkou vody, len potom musis trosku pockat kym to uschne, mne sa to susilo celu noc

zuziq
3. aug 2010

@henikav jej super, lebo ja som to dala priamo do mmf a samozrejme sa to drobilo jak slak.. aspon budem na buduce vediet 😵

hejdita
3. aug 2010

ak sa MMF zacina dorbit tak sa to da vyspravit tym ze sa tam supne susene mlieko aspon od alionusky mi to tak vyznelo @alionuska je to tak ci nie???? 😕 😅 😕

bianca
3. aug 2010

juj ale su pekne tie obrazky.UZ sa tesim az budem vyrezavat.Mala je nadsena uz s tych obrazkov tak som zvedava ci sa podaria a aka bude dorta v septembri

boldy
3. aug 2010

@zuziq ja davam do mraznicky a je v pohode stale robi sa s nou dobre

renataba
3. aug 2010

baby, dcérka chce k piatim narodeninám koníkovú tortu, tortu by som zvladla upiecť ale tie koníky nie, som skušala z marcipánu vymodelovať ale nikto neuhadol že je to kôň,tak sa chcem opýtať či by mi niektorá bola ochotná vymodelovať koňa a koľko by to stálo?dakujem zatiaľ

boldy
3. aug 2010

ja som farbila tortu kovandovi pras. farbou cervenou MMF, hoci som pouzila celu, vobec sa mi mmf nerozpadla 😕

benjik
3. aug 2010

@renataba a co toho koně vyřezat jako dort? Třeba jen hlavu?

hannah23
3. aug 2010

Moje výtvory, ale nic moc, bačkory, byly pro dědu a Starobrno pro švagra, když měl 25.

nadulici
3. aug 2010

@bianca jej, super krasne obrazky....akurat by sa mi hodili....

nadulici
3. aug 2010

a aku budes robit minie, malovanu?.....mne sa strasne pacia s nou torty, ako male decko som... 😵 😀

bianca
3. aug 2010

@nadulici mozem naskenovat a poslat ti emailom vecer ak chces.Ja budem asi leb postupne vyrezavat vrstvy a ukladat na seba.Bude aspon trocha priestorova.Vyrezem si postupne sablonky vsetkeho co tam je a budem ich davat na seba

sisa.b
3. aug 2010

baby, a preco nie MMF do mraznicky? ja som to v tej diskusii citala a nijak inak ju neskladujem a je uplne v pohode. davam ju tam aj ked ju idem pouzit na dalsi den 😉

henikav
3. aug 2010

a naco v mrazaku, ved to je len cukor a cukriky, tam sa nema co pokazit, naopak, neviem tie velke tepelne rozdiely ako budu vplyvat na kvalitu

vejinka
3. aug 2010

waw waw waw tie torty su uplne dokonaleeeee 😉

alex21
3. aug 2010

Ahojte, chvalim vsetky torticky. Su uzasne
@hejdita dakujem, ze na mna myslis, ale momentalne nemam chut piect. Dufam, ze sa to zmeni, lebo ma to velmi bavilo.
@bianca mozem ta poprosit, ak sa ti bude dat posles aj mne tie obrazky mailom (anemethova@gmail.com). Sú strasne pekne. Alebo mi povedz kde si ich kupila skusim pozriet. Dakujem

sisa.b
3. aug 2010

@henikav mne sa prave lepsie s nimi pracuje 🙂 neviem, ci je to tak aj pri inom sposobe uskladnenia, ale mne to takto vyhovuje. robim to tak, odkedy som to v tej diskusii precitala

sisa.b
3. aug 2010

kazdy ma svoj sposob. ja napr. nedavam ani tolko cukru, co ali. vychadza mi to okolo pol kila, nie 700g. pri vyssich davkach uz sa mi trha. niekto ani ceru nedava

henikav
3. aug 2010

ved ok sisa, rob ako ti vyhovuje, ja to drzim v chladnicke, aj teraz tam mam K2, ale nemusi to byt v mrazaku, lebo sa to ani len v skrini nepokazi

alionuska
3. aug 2010

@sisa.b tak to mi povedz ako to robis?? Oplachujes tie cukriky a potom tam das co? Lebo mne to napriklad niekedy zozerie aj kilo cukru...Tiez ceru nedavam...iba na jeden balik cukrikov 2 lyzice citronky... 😕

sisa.b
3. aug 2010

@henikav do chladnicky mam problem umiestnit torty 😅 mala som tam RDI, ale precitala som si, ze to holky drzia normalne v kuchyni, tak som to vysupla aj ja prec 😀

@alionuska vies, kolkokrat som uz uvazovala, ako ju robis ty, ze ti to vezme tolko curku? 😕 ja ked som robila presne podla bohusovho receptu, tak mi vzala ta hmota nejakych 600g, ale trhalo sa mi to. tak mi tu nejaka holka poradila, ze ked sa umyvaju, tak uz netreba davat lyzice vody dve, ale len jednu a tak to robim. s hmotou sa mi potom lepsie pracuje, lebo vezme menej cukru a pride mi taka elastickejsia. ceru davam do nej. ale napr. ked robim jojo cukriky, dak davam vody viac nez je v recepte, inak mam z toho len taky jeden velky gumovy cukrik 😝 potom sa mi vzdy stalo, ze som si orezala potah na torte a on sa mi zrazil tym, ako to pruzilo.
asi sa stretneme v hlohovci, vezmem cukor aj s cukrikmi, ok? 😀