Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

popolo
10. dec 2012

@mizulienka
super...moje vnučka by z toho byla ůplně hotovááááááá

lamps
10. dec 2012

@rachel36a 😀 😀 😀 až na to, že ja nie som profíčka 😀 😀 😀
@pristela Žanetka ďakujem, tetuši je jedno koľko bude mať poschodí, len sa musím vmestiť do 5,5 kg. Tak som sa rozhodla, že urobím 3 poschodovú, takú som ešte nerobila 😀, inšpirácie sú krásne, ja ich mám tiež hoooodne uložených, no uvidím, čo vykúzlim. Mne asi nikto nevyhovje, keď mi presne určí, čo chce je zle a keď mi nechá voľnú ruku tak neviem, čo od radosti urobiť 😀 😀 😀

Inak musím sa pochváliť, medovníčky mám upečené a chladničke mám zarobené cesto na dva druhy vianočného pečiva. Len keď ja musím všetky druhy robiť v dvoj - trojnásobnej dávke, lebo nás je doma veľa a moji Jurkovci sú závisláci na sladkom. Včera mi 4 detúrence pomáhali s medovníčkami, tak to išlo jedna radosť, ani trúba nestíhala piecť, tak im to išlo od ruky, ja som len vyberala z trúby a dávala na plech.

mizulienka
10. dec 2012

@lamps Andrejka, ak sa ti podari urobit 3poschodovu do 5,5kg???? to ja by som nedokazala 😕 😕
ja mam priemer 28cm skoro do tych 5kg 😕 😕

pristela
10. dec 2012

@lamps 3poschodova 5,5kg ? ejha nooo, ale tesim 😀 len si odvaz celu vyzdobu -kvety a motyliky pred pecením 😉 aby si sa vmestila 😉

lamps
10. dec 2012

@mizulienka
@pristela 😀 😀 😀 no rátala som, že spodok 22, potom 18 a vrch 10 cm. Lebo mladá vraj chce vysokú tortu. Keď robím 22 cm priemer tak nemá ani 3 kg, 18 cm má necelé 2 kg a 10 cm som robila teraz Veronke na tortu a tú som si neodvážila 😝 tak sa snáď vmestím 😀 😀 😀. A keď sa nevmestím .... bude sranda

rachel36a
10. dec 2012

@lamps no ale keď sa človek pozrie na tvoje torty tak nie je o čom uvažovať, máš ich krásne, to čo ponúkajú v cukrárňach vraj profesionáli tak to sa nedá s tebou porovnať... a nie len s tebou, je tu kopec super cukrárok amatérok...

mrka2
10. dec 2012

@lamps ja som teraz robila tu 3 poschodovu a mala 5,3 kg 🙂 formy 22,16,10 takze v pohode. 🙂

bambula1307
10. dec 2012

dievcence tak ja som dnes trosku malovala medovniky, mam dva plechy a trvalo mi to 4 hodiny..znicila som 10 sacikov z celofanu. Navod na ne mam zo slovenky..uz vela rokov. Chcela som vam sem dat kopiu ako na to,ale neviem ju objavit, tak som to nafotila mozno vam to niekomu pomoze..
Neviem ci to je dobre na fotkach vidno..celofan na zavarenie som rozrezala na trojuholniky z vrchu som tretinu odrezala . Skrutila som z kazdej strany aby sa v strede okraje dotykali a ten cip co bol zvutra som ohla von. Druhy bol zvonka, ten som ohla zase dovnutra. Dala glazuru a spicku odstrihla podla potreby.
Davala som dovnutra len cajovu lyzicku glazury, potom som sacik uzavrela tak ze som zohla z kazdej strany a z vrchu rolovala
fotky su trochu prehadzne..pardon

bambula1307
10. dec 2012

este na napadlo, ze ten celofan na obr 4..je spicka robena na tej sirsej strane..ta zrezna hore..ten vrch..je vrch sacika..no neviem ci som to dobre vysvetlila..najlepsie je vidiet.. 😖

pristela
10. dec 2012

@lamps je a vsak ja som robila tu svadobku vo fialovo , ruzovej tak tam uz len motyli a je to https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4368752... . Inak ja stale milujem tieto čisté , len sa ich bojím robiť pre ludí ☹ každy ocakava za tú sumu 🙄 co zaplatia , ze bude na tej torte uplne vsetko a hlavne vela , stále nechapu, ze najťažsie je urobit cisto potiahnutu tortu, hladucku bez mašlí , bordúr 😵 😵

1zaza
10. dec 2012

Ahojte, konečne som vás dočítala, nádherné tortičky ste porobili, ja som odovzdala tortičky už v piatok (je na nich vidno, že som som sa ponáhlala ☹), bo sme si s drahým spravili predĺžený víkend 🙂

luciahromadkova
10. dec 2012

@levandulka3 ved je nadherna, rozmyslam nieco podobne urobit pre maminu v januari ma narodeniny a tiez rada sije, robila si ho z burizonovej hmoty? da sa z nej robit skor, lebo ja si potrebujem robotu na torte rozvrhnut trebars aj na 5 dni. Za odpoved dakujem.

pristela
10. dec 2012

@1zaza ach tie su kraaaaaaaaaaaaaaaaaasne !!!

janca13
10. dec 2012

Dievčatá prosím môžete mi poradiť?? Torta priemer 28 ...bude mi stačiť plnka mascarpone z dvoch dávok??(recept mám od vás) 3x plniť ....a ešte chce s mandarínkami hodí sa to ???? Dakujem 😉

tinamk
10. dec 2012

Milé šikulky, čitam Vás tu uz nejaky ten tyzden a stale mam vela stran pred sebou a dnes som sa konecne odhodla pridat moje torticky. S pecenim som nemala ziadne skusenosti az na jednej oslave ma rodina vyprovokovala k upeceniu prvej potahovanej torty a odvtedy studujem tak ako vy🙂)) pridam ich podla poradia ako som ich piekla - snad sa mi to podari🙂 ste sikulky a kraaasne torty peciete a vela som sa od vas naucila..

lamps
10. dec 2012

@pristela 😅 😅 😅 to je tá krásna torta, ktorá zachránila moje tortičkovanie 😀 😀 😀 ja im ju urobím takú decentnú, pani si už odo mňa brala jednu tortu a keď ju videla povedala, že si ju presne tak predstavovala 😀. Toto bola ona http://www.facebook.com/photo.php?fbid=40172179...

levandulka3
10. dec 2012

@luciahromadkova ano je z burizonky a robila som ju tiež dopredu asi dva týždne lebo som to musela postupne prirábať

sisix
10. dec 2012

Ahoj babulky, vubec vas nestiham docitat. Jen na krasne dortiky a pernicky koukam.
No a porebuji poradit. Nejaky postup na fotoaparat jak maly z marcipanu tak i velky skladany z korpusu bych potrebovala. A taky rady jak na nej a na co si dat pozor a na co nezapomenout. Jsem vdecna za kazdou radu. Dekuji sikulky.

mizulienka
10. dec 2012

baby nelajkujte tu poslednu tortu monster barbie, to je iba inspiracia 😕 😕

wera.g
10. dec 2012

Ahojte šikulky 🙂 prosím prosím... na sobotu mám objednávku, nejakú wooooow tortu pre 70 ročnú pani, ale takú že wooow 🙂 a ja neviem, že čo.. chceli pôvodne moju orchidejku, alebo tú maľovanú, ale nakoniec že teda niečo iné, čo som ešte nerobila, len nech to je woow a nech to má max 2,5kg, lebo že tam bude ešte jedna torta, a nebude moc ľudí... tak malú, ale woow... nemáte nejaké inšpirácie prosím prosííííím? 😉

lucula73
10. dec 2012

@dm1 ahojček,prosím ťa,ak by som chcela na tortičku namaľovať pod koníka takú zelenú plochu,čím to mám urobiť?ty si tuším také robila tortičky,ak sa nemýlim...........ďakujeeeeeeeeeeeem 😉
@mizulienka Luci,ja by som ten obrázok tiež tak robila,aj krtka som tak robila,vytlačiť obrázok,postrihať jednotlivé diely a potom podľa farieb zložiť naspať..........je to inak piplačka riadna........

1zaza
10. dec 2012

ďakujem za palčeky 🙂
@pristela ďakujeeem

pipka
10. dec 2012

boze baby..clovek si odskoci vyluftovat sa na Vianocne trhy a vy tu popisanych 6 stran od poobedia 😅 😝 😀
sak nestiiiham docitavat 😝 😅 😀

dm1
10. dec 2012

@lucula73 ja to robim tak ze tam pickem trosku gelovky a hubkou cistou takou tou na make up to rozmazem do stratena na torticke pripadne este dotienujem tmavsou gelovkou alebo prachovou

lucula73
10. dec 2012

@dm1 čiže ničím sa to neriedi?bože neviem či to mám skušať,asi posadím koňa na zelenú poťahovku 😠 a ešte neviem akého,furt ho nemám vymodelovaného.... 😝
ale ďakujem za radu..... 🙂 🙂

dm1
10. dec 2012

@lucula73 ja si potom este navlhcim trosku alkoholom ak treba tu hubku a jemne to vyhladim a roztiahnem do stratena. ved to skus a ked to nevyjde tak das na to zelenu hmotu 😉

lucula73
10. dec 2012

@dm1 ano ano,vyskušam najprv,na kusku 😉 ....dík moc........ 🙂 😉

pralinka25
10. dec 2012

ahojte dievcata. mam na vas taku otazocku. netyka sa to sice toriet ale mozno by ste mi vedeli poradit. tie co robievate grilazky pouzivate do nich karamelove uvarene salko alebo obycajne. dakujem

dm1
10. dec 2012

@pralinka25 ja si na grilazky co robim upalujem karamel a zalievam slahackou takze uplne bez salka

pralinka25
10. dec 2012

@dm1 aha dakujem. ja mam recept upalik karamel a priliat salko len neviem ake ale asi staci obycajne ked vlastne aj smotana neni karamelova.