Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
12. dec 2012

@zuzana124 júj, tak držím palce. Šanuj sa, aj keď pri jednom dieťati to nie je také jednoduché.

vlada111
12. dec 2012

@pipka po Vianociach určite dobehnem na ten punčák 😵 Potom sa dohodneme 😉

dadka212
12. dec 2012

zlatinka nemáte recept na red velvet? taký odskúšaný dík

vlada111
12. dec 2012

@pristela a teda nič? Stále odolávaš? 😀

vlada111
12. dec 2012

@pristela taká pochvala tortičky od teba, ďakujem, to poteší veru.

jenie123
12. dec 2012

@vlada111 uzasne torty.. jedna krajsia ako druha.. 🙂)))

zuzana124
12. dec 2012

@vlada111 ďakujem, malá chodí do škôlky tak si aspoň trochu aj oddýchnem 🙂

florentina
12. dec 2012

Ahoj holky, tak konečně máme doma nový PC. Teda máme ho od začátku týdne, ale zatím vychytáváme mouchy s připojením, občas něco nefunguje a tak a hlavně všechny programy jsou nové, tak trochu tápu...ale konečně mohu občas zase pokukovat tady po těch vašich krásách, protože internet lítá jako rychlik /když funguje/...hurá! Jinak dělám dnes po delší době zase dortík, "na zakázku", ale pro kamarádku. Myslím, že vás dnes ještě pobavím, podruhé v životě terpve něco modeluji a má to být pes shiba inu...tak na to tady pořád koukám, chvíli mi to přijde jako medvěd, chvilku jako kočka...no toho psa v tom moc nevidím 😅 ...ukazovala jsem to své dvouleté dcerce, ta bezpečně pojmenovává všechna zvířátka, tak jsem se jí ptala co to je a říkala, že neví 😀 ...no co víc dodat. Teď jdu dělat korpus a tak, pak je nabarvím a hodím vám je sem, ať se taky trochu zasmějete... 😝

@vlada111 tak nevím co dřív chválit...oboje sis to moc hezky "upekla"...jedna hezčí fotka než druhá, ale ta živá samozřejmě vede!

adenka
12. dec 2012

@lawli perfektne, dakujem 🙂

mizulienka
12. dec 2012

dievcata, ked robite orechovy korpus, muku iba nahradite orechami?
olej neuberate?

robila som mramorak, ale dala som 100g orechov, o to menej muky, sa mi zda taky jemnucky ten korpus, taky ma byt?

jankaferancova
12. dec 2012

@mizulienka ja davam tiez nejakych 100-150 g orechov a o to menej muky,ano ano ma byt taky jemnucky 😉

mizulienka
12. dec 2012

@jankaferancova super, dakujem

vlada111
12. dec 2012

@mizulienka áno, je to také nadýchanejšie 😉

glee
12. dec 2012

@yukki tym ciernym uhlim si nieco farbila?

yukki
12. dec 2012

@glee no....klobúk. A minule tie obrysy z kitty...

Aspoň im nebude zle, keď sa prejedia. 😝

glee
12. dec 2012

@yukki a to si rozdrvila a farbila akoze s praskovou farbou? 🙂

yukki
12. dec 2012

No, presne tak...som to tam..zašúlala, do tej hmoty... ale ja som to tu niekde čítala! už dávnejšie!

jankaferancova
12. dec 2012

ahojte maminky,neviete nahodou o nejakom domacom zlepsovaku,kt.by sa dali pekne a hlavne rovnucko nakrajat zakusky?Ci si vystrihnut z papiera a tak? 😀 nemam to vzdy take pekne rovnomerne a uz by som chcela mat 😉 dik za rady

mimcak
12. dec 2012

@dadka212 RED VELVET korpus

125 g hladké mouky
125 polohrubé mouky
1/2 lžičky soli
2 lžíce kakaa
113 g másla
300 g cukru krupice
3 vejce* malé,alebo 2 velké
1 lžička vanilkového extraktu
240 ml podmáslí
1/2 lžičky gelové červené barvy ( ja riedim práškovu s drogérky + gelovky)
1 lžička sody
1 lžička octa

Dno dortové formy (já měla čtverec 20 cm) vymažeme tukem a vysypeme hrubou moukou (nebo obalíme pečícím papírem).
Smícháme mouku se solí a prosátým kakaem. V podmáslí rozmícháme barvu. Změklé máslo rozšleháme, přidáme cukr a šleháme další cca 3 minuty. Pak po jednom zašleháme celá vejce a vanilkový extrakt. Nakonec postupně vešleháme třetinu mouky, polovinu podmáslí, druhou třetinu mouky, druhou polovinu podmáslí a zbytek mouky. Sodu v malém hrníčku zalijem octem. Směs vzkypí, okamžitě ji nalijeme na těsto a vařečkou rychle do těsta opatrně zamícháme.
Těsto rozetřeme do připravené formy a vložíme do trouby vyhřáté na 175°C. Pečeme asi 45-60 min (podle trouby), zkusíme špejlí. Upečený korpus necháme asi 10 minut ve formě odpočinout. Pak opatrně nožem odřízneme korpus od stěny formy, vyjmeme a necháme vychladnout, nejlépe na mřížce.
V původní receptuře je ještě: "Zcela vychladlý korpus zabalíme do fólie a uložíme minimálně na hodinu do ledničky, lépe přes noc" to já ale nedělala...
Ten mám odnekial skopírovaný v PC .Ja som pár krát robila tento a bol super,ale ak budeš dávať lkakao tak pozor ! Ja som mynule dala to holandské a nebol potom korpus pekný červený . Nabudúce dám radšej obyčajné,alebo menej.

sisix
12. dec 2012

@vlada111 krasnoucka

blcha
12. dec 2012

ahojte tak som sa dnes rozhodla dat si este jednu sancu teda tomu macikovy a skusila som to znova nieje to nic moc aly co myslite mozem ho pouzit na tortu? alebo radsej nie? troska sa mi scapol lebo to nebolo dobre stuhnute takze je to taky maly tucko tortu chcem robit len takuto dvojfarebnu este som myslela ze vymodelujem vlacik dolu k torte neeviem ci sa podari 😉

pipka
12. dec 2012

@vlada111 straaaasne sa tesiiiiim 😵 😵 😵

pipka
12. dec 2012

@blcha urob mu na ocka este take male cierne bodky aby mal akoze zrenicky a bude super 😉

blcha
12. dec 2012

@pipka dik za radu asi to tam skusim neako nakreslit takze myslis ze ho mozem pouzit?

lokalistin
12. dec 2012

@vlada111 wow wow wow dokonalost sama ako jedna tak aj druha-malinka je moooc kraaaasna

lokalistin
12. dec 2012

@blcha jasne,ze ho mozes pouzit je zlaty

blcha
12. dec 2012

@lokalistin dakujem lebo dcerka este ani nevie rozpravat a ked som jej povedala aha macko tak ona kukala primo nanho a hovri neni macko

zabka88
12. dec 2012

@blcha blška, podľa mňa je zlatučký 🙂 maličká ma možno zafixovaného nejakého konkrétneho macka, a žiadneho iného za macka nepovažuje, ale neboj tortička sa určite bude páčiť 🙂

blcha
12. dec 2012

@zabka88 tak to dufam lebo sak ona je este krpana ale som sa jej chcela opytat ze ci to spozna 😉
no dufam ze sa podari ja robim tortu tak raz za mesiac a preto o nej dlho rozmyslam ze co a ako sak ja sikreslim navrhy ze ako by to malo vyzerat keby ste to videli 😀 😀 😀 😀