Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

evvina
12. dec 2012

@levandulka3 Díky to jsou super návody.

rachel36a
12. dec 2012

tortičku teraz nemám žiadnu ale dokončila som suché na sviatky...mňam, mňam...

florentina
12. dec 2012

Holky poznáte co to je? Už jsem slyšela, že je to neidentifikovatelné, že je to tygr a taky drevokocur...psa nepoznal nikdo. má to být shiba inu viz poslední dvě foto....prosím zcela upřímně je to tomu aspoň vzdáleně, aspoň trochu podobné? Je to teprve druhá věc v životě co jsem modelovala, tak prostě zatím nevím moc jak na to...přemýšlím jestli aspoň nepředělat ty hlavy...ale nemám na to moc čas a ani energii, ale zase nechci zkazit ten dort úplně...budu ráda za každé tipy, komentáře, postřehy co jinak...ale asi by to chtělo spíš jiné ruce 😅 Jo a vím, že ta barva je moc výrazná, ale nejdřív jsem to stínovala kakaem, ale bylo to moc tmavé a vůbec né podobné, tak jsem to zachraňovala oranžovou gelovkou...tou jsem měla začít, tou to bylo dobré, ale jeden pes už byl tak, tak jsem sladila i toho druhého...chjo

florentina
12. dec 2012

hm holky, jak tak na to koukám, vypadá to jak liška...nejvíc mi na tom vadí ta barva a s tou nic neudělám...navíc v tom PC mají ti originál psíci ty barvy takové tlumené, já měla vytištěný obrázek a tam byl ten pes mnohem oranžovější...takhle si to není podobné vůbec....mě klepne...

jaja555
12. dec 2012

@mamina1978 super perfektné videá na medovníkové domčeky ... už len tie šikovné ruky mi chýbajú 🙂 😉 ☹

1katuska73
12. dec 2012

@vlada111 boze je uplne dokonala,este som taku perfektnu botasku nevidela si neskutocne sikovna klobuk dole vauuu.

1katuska73
12. dec 2012

@vlada111 boze je uplne dokonala,este som taku perfektnu botasku nevidela si neskutocne sikovna klobuk dole vauuu.
@vlada111 a druha torticka je najkrajsia.

nika222
12. dec 2012

@florentina podla mna moze byt, len tie uska im trochu zmensi ak sa da, lebo ich maju ako líška, tak ich pricap viac... Ale pekneee 🙂

nika1985
12. dec 2012

@jenie123 parada dakujem uz 3dni tu chodim ako bez duse a hladam aku tortu urobit na navstevu 🙂

pralinka25
12. dec 2012

@florentina ja myslim ze v pohode su a tiez len tie usla zmensit. s farbou asi moc nenarobis jedine prejst praskovou bielou. ale inak pohodicka. na druhy pokus parada

muffinka8
12. dec 2012

@florentina muž jak to zbadal sa opýtal: "čo sú to za líšky"? Ale mne to tiež pripadá ako líška, ale to hlavne asi kvôli farbe. Ale inak veľmi pekné to je. Z boku to fakt vyzerá ako pes, má to také kontúry a tvary ako pes, ale tá farba je mätúca.

bambula1307
12. dec 2012

@lussy23 ja ho tiez neviem zohnat, no kolegyna mi ho nosi z Martina, tam ho maju...mozno by sa dal na nete nnajst..
aha daa sa zohnat
http://www.randa.sk/www/?from=0&idcat=3338&item...
http://www.fratelli.sk/products/kuchynske-vyrob...

bambula1307
12. dec 2012

@florentina mne sa tiez velmi pacia, podarili sa ti.. 😉

nika1985
12. dec 2012

baby ked davate kokos na potahovanu tortu len tak ho tam nasypete alebo nejaky napad cim spravim akoze sneh aj pras.cukor by mohol byt len neviem ci sa mi tam tak pekne udrzi?

florentina
12. dec 2012

@nika222
@pralinka25
@muffinka8
@muffinka8
holky všem moc děkuji za názory...ona ta barva je taková výraznější, ale zase v reálu né tak úplně jako na té fotce a teď jsem to probírala s manželem a on toto plemeno zná v realu a říkal, že ta barva není špatná, že je to podobné, je tedy tmavší, ale nevadí to prý...tak budu doufat, že má pravdu, ale já to naživo neviděla, tak nevím. Taky jsem přemýšlela nad bílou prachovkou, ale já mam jen perleť, tak to ne, to by nebylo hezké.
Ušiska zmenším, to není problém, ta jsou jen na párátkách zapíchlá a jsem ráda, že jste mi to řekly, taky teď koukám, že jsou velká. A jinak na radu manžela jsem jim ještě ořízla huby...jakoby seřízla (zúžila) tváře, říkal, že je mají moc naducané a je fakt, že to zase vypadá o trochu lépe.

sisix
12. dec 2012

@florentina no me se moc libi ten sedici. Je fakt, ze jsou tmavsi ale to neva.

pipka
12. dec 2012

@florentina podla mna ten sediaci je dobry, len by som mu prerobila ocka, aby boli gulatejsie 😉 lebo take prizmurene naozaj skor polarnu lisku pripominaju 😉

mizulienka
12. dec 2012

baby otazka mimo temu, ale predsa suvisi s tortami 😉
nezhorsil sa vam zrak od kedy tortujete? myslim tym modelovanim postaviciek a sustredenim sa na detaily...ja mam pocit, ze mne v poslednej dobe ale dost 😕

jenie123
12. dec 2012

@florentina krasny su, ale tiez sa mi podobaju na lisku.. 🙂)))
@nika1985 tak to som rada, ze niekomu posluzia.. 🙂

dm1
12. dec 2012

@dajna11 jej vidis akurat som rozmyslala ako sa to robi a ty to mas na kolacikoch. ako sa robi transfer na kusovych kolacoch. polejes kolaciky das k sebe a pricapis na to tu foliu? ci inak?

zuzana_1
12. dec 2012

Baby prosim o radu. Ako dlho mi vydrzi korpus v chladnicke? Urobila som ho vcera vecer a torta ma byt na sobotu.bude to dobre?:-/

jakelina
12. dec 2012

@dm1 já jsem viděla postup jenom tak, že to vykrajovali vykrajovačkou a pak dávali na ten hotový kousek cukroví. Jinak netuším. 😲 😲 😲

jakelina
12. dec 2012

@zuzana_1 to ti vydrží, ale je to i zbytečně dělat tak moc dopředu. Já většinou peču ve středu v noci a dort si berou v pátek nebo v sobotu

glee
12. dec 2012

@dajna11 krasne, co to je za pecivko? A na bielych hore je cokontranfer?

florentina
12. dec 2012

@sisix
@pipka
@jenie123
holky děkuji moc...
@pipka wauv...to je přesně to co to potřebovalo....děkujuuuuu!

Tak holky omlouvám se za tapetování, ale znovu přidávám psa, tentokrát už možná né tolik převlečeného za lišku...podoba je jen čistě náhodná 😀
Zmenšené uši, zúžený obličej a zvětšené oči...

Tak co vy na to? ....jinak fakt je to super, že to sem můžu takto hodit a dostanu tipy co a jak...děkuji všem moc a moc je to pro mne velkým přínosem...

ajka82
12. dec 2012

baby prosim viete mi poradit ci mozem v tejto miske piect korpus? sklenena z ikei... netusim ci neni len cisto na servirovanie, alebo to mozem aj risknut v nej a nepraskne ... http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/1005...
kujem za odpoved

dm1
12. dec 2012

@jakelina no ale to prave nevyzera ako vykrojene lebo napr. tu je to krasne aj na bokoch tak som z toho v rozpakoch ze ako 😕 akoby do obla neviem ci vies co myslim. a tieto su krasne https://www.facebook.com/?ref=home#!/photo.php?... . mam doma uz dlho transfery tak by som to aspon pominala

dm1
12. dec 2012

@jakelina boze ja som trubela sak dalej v tom albume je postup a presne ako ty pises 😝

pristela
12. dec 2012

@dadka212 Dadi ty si mala minule video z you tube bleska mc queena v pohybe ako sa otaca , prosim ta nemas este ten link? viem ze tam boli viacerí , mozno tam bude aj ten kamion by mi to taaak bodlo 😕 kujeeeem

pristela
12. dec 2012

@dm1 bozinku to vypada dobreee, musim kuk ci som tie transfery uz vyhodila ci nie 😕