Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
13. dec 2012

@ajka82 ja mam doma rozne nerezove, tak si dobehni ak este nie je neskoro 😉

ajka82
13. dec 2012

@pipka dakujem zlata si...ale teraz sme docestoval idomov, nahadzala som veci do pracky a teraz musim nahadzat 4 korpusy do rury...takze moc casu nemam ☹ ale zlata si, ja sa nejak popasujem, lebo mam na vyber, bud futbalova lopta alebo kopacka.... viac som zormyslala nad kopackou, ale co sa tyka detailov futbalka je rychlejsie, tak neviem co robit este :( 😅
to taka rychla objednavka cez jednu babu co uz som jej piekla, tak jej kolegyni...tak som povedala ze hej, ale ked som pozrela doma kalendar, skoro sa mi oci vykotili z jamok 🤐

pipka
13. dec 2012

@ajka82 no ja som dnes autom behala kade tade, keby som si to vsimla skor, mohla som ti ju doniest 😒
no neva...drzim palce, ved ty si sikulka, ty to zvladnes 😉

pipka
13. dec 2012

@jakelina nie nie, florentina je Katka 😉 si pamataaam zo stretka, ked som menovky pisala 😀 😀

pipka
13. dec 2012

baby, ale co sa mne stalo 😅 😅 😅 rano som dala piect korpus na tortu...a ze povysavam a spravim obed a akurat bude...a jak som si tu robila poradky, tak som si robila...tak pekne som na mily korpus zabudla, medzicasom isla pre malu do skolky na obed, dala deti spat, behala po obchodoch a teraz o piatej kukam...ze co ta rura svieti 😕 😕 😕

a ja tam od rana od deviatej korpus 😅 😅 😅 😅 🙄 to sa vam uz stalo? 😝 😅

no takze...uz peciem dalsi 😅 😝 som si zas zarobila 😠 🙄 🙄

a mm ten korpus vyklopil, a ze mamina, sak mu nic nie je 😅 tak si ho nakrajal a tlaci ho tu potrety s dzemom a cajom 😀 😀 😀 sak setrime, ne? 😅 😅 😅 🙄
inak akoze fakt ten mramorak, biely, ma len taku tmavsiu farbu, ako marlenka 😅 😅 😅 ale nie je ani presuseny...ja nechapem 😀 😝 sak poctivo sa piekol 8 hodin !!! 😕 😕 😕 😅

pristela
13. dec 2012

@pipka a to tie nerezové prázdne či plné ? Bo za dve hodky mozem byt u teba 😵

pipka
13. dec 2012

@pristela nerezove moja, prazdne samozrejme, mam vsetky velkosti...sceees pozicat? 😕 😅

pristela
13. dec 2012

@pipka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
si napeč tak viac do zásoby, to sa už ani nepokazí , len supnes krem na to a torta za hodku urobena 😀

pristela
13. dec 2012

@pipka práááázdne ?? to by som si na co poziciavala ? 😝 😀

jakelina
13. dec 2012

@pipka no přece to nevyhodíš ne?? 😀 😀 😀

pipka
13. dec 2012

@pristela sak toto moja 😀 😀 😀 😅 ja ked som kukla na tu trubu som neverila vlastnym ociam 😅 😅 😅 🙄

cez den pri obede som absolut nezaregistrovala, ze svieti...sak slnko od okna tam svieti, tak mi nedoplo 😅 az jak sa zotmelo kukam, ze co tooo? 😅 😕 😅 otvorim a skoro ma kleplo 🙄
ja jak mam nadchu jak svet, ja necitila ani ze mi to tu uz voni asi tak 6 hodin 😅 😅 😅 😝

pipka
13. dec 2012

@pristela no ze by si mi ich naplnila, neee? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dajna11
13. dec 2012

@mizulienka no presne,koliesko a capnem na masloom potertu mufinu....a ako recept osvečený?

kacenika
13. dec 2012

Ahojte,
vidim ze este zarezavate s tortickami aj s inymi dobrotami. Mna este buduci tyzden cakaju dve - jedna s motivom filmu Joker a druha pre deticky do skolky na besiedku - taku snehuliacikovu 🙂 - tu chcem vyskusat potiahnut prvy-krat MMF. Uz je zarobena, tak som zvedava ako to dopadne.. Akurat mne do nej voslo akosi malo cukru alebo robim niekde chybu? Do 100 gramoveho balenia cukrikov som dala asi 300g ale do 300 gramoveho balenia mi voslo len nejakych 700 g 😕 Ale zdala sa mi dost tuha 😨 Moze to byt dievcata?
@dajna11 kraasne muffinky, take milunke su ti snehuliaci 😉
@dm1 uz Ti davnejsie chcem napisat, ze mas prekrasne medovnicky 😵
@vlada111 krasnu dcerku mas 😵
No a tu je moja opekackova torta pre dedka a vnuka

dm1
13. dec 2012

@kacenika dakujem 😵

jenie123
13. dec 2012

@kacenika ta je krasna.. ;)

sisix
13. dec 2012

@makinka2 glycerin

makinka2
13. dec 2012

@sisix děkuji 🙂 a to je cooo?? 😀 😀 jsem asi blbá 😀

pristela
13. dec 2012

@dm1 Danka prosim ta ked pojdem robit s tym lukoprenom , mam to co chcem odlievat aj niecim potrieť alebo sa to nemusi ?

nika1985
13. dec 2012

@maya30
@lamps neodpovedas neskoro ja ju budem az zajtra potahovat dakujem len rozmyslam nemohla som na dovolat na bojnu chcela som si kupit belobu a ze to skusim nejako aby aj na vlockach stojacich bolo vidno ze pada sniezit chcela som aby boli take strapate aj tak okolo tortuse nieco musim to este nejako premysliet keby zozeniem zajtra aspon bielu cukrovu vatu.

lamps
13. dec 2012

@nika1985 veď skús tú vločku trošičku potrieť modecorgelom alebo pipingelom a možno by stačilo aj obyčajnou vodou a hneď ju vyváľaj v strúhanom kokose, to sa na ňu určite niečo nalepí.

lamps
13. dec 2012

@nika1985 pozri tu foto, ničím som nepotrierala a sneh držal dokonca aj snehuliakom na čiapkách 😀 - http://www.facebook.com/photo.php?fbid=25786790...,

florentina
13. dec 2012

@mamina1978 děkuji ti moc🙂!

florentina
13. dec 2012

@muffinka8 děkuji, jsi zlato...!

dm1
13. dec 2012

@pristela ja som nepotierala ale zatial som len tu plastovu lego kocku robila a to islo super dole. Ale krajka textilna tam zostala 😝. akurat som gombiky zaliala 🙂

blcha
13. dec 2012

@dm1 fiha tak to mas fajn pri mojom peceni ja este stale len zistujem ze co a ako a zistia som ze zo4 vajicok na 18cm formu som mala cesta vela vela bolo to ako hrncek var pretieklo to troska ale konecny vysledok v pohode zrezala som a je to dobre 😉
@mamina1978 dik za macka uz ,ma nakreslene aj zrenicky dokonca aj mihalnice 😉

lussy23
13. dec 2012

@kacenika jej krásna

lussy23
13. dec 2012

@lifinka krásny
@dajna11 krásne muffiny
@muffinka8 ďakujem. zajtra vyskúšam tú baletku aaj nejaké zvieratko podľa postupu
@mamina1978 ďakujem a synom skoré uzdravenie

nika1985
13. dec 2012

@lamps skusim to s vodou dakujem pekne ale az zajtra som uz ok este pojdem tortusu obtriet saska ma nejaku virozu podobnu siestej chorobe iba na rukach sa chce nosit tak mam dost behala som s nou po lekaroch zajtra si budem musiet maknut.

tygrous
13. dec 2012

Ahoj, prosím o radu - čím obarvit marcipán na červeno? Nesehnala jsem potravnářskou barvičku, šlo by to třeba štávou z červené řepy? Díky😉