Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
14. dec 2012

baby mne uz asi nacisto sibe, aku ma ma chut salko? taku troska kyselkavo sladku?
ja odkedy ste sa bavili o tych kyslych salkach, ta mi nejako divne chuti... 😕

mizulienka
14. dec 2012

@dajna11 dakujem krasne 😉

muffinka8
14. dec 2012

@jakelina ahoj 🙂 robila som včera tie zázvorky, ale myslím, že som to totálne pokašľala 😝 😀 ako cesto vyzeralo fajn, aj som to nechala deň na plechu, ale keď sa to upieklo 😅 😀 😀 vôbec mi to nechutí 😕 zázvoru som tam dala dosť a vôbec ho nie je cítiť. No ale skúsila som, nevyšlo 😀 dnes už stvrdli, takže po čase zmäknú ako majú. Ale tá chuť 😨 cítim tam len múku a cukor 😒
A ešte foto pre pobavenie 😀 😀 nemala som žiadnu vykrajovačku tak som len tak narezala.

jakelina
14. dec 2012

@muffinka8 to mě mrzí, nám to chutná a jak se odleží jsou výborné. Když otevřu krabici, tak to zavoní tím zázvorem a skořicí. Tak alespoň víš, že příště nemáš zkoušet. 😉

jakelina
14. dec 2012

@mizulienka kyselkavě asi ne 😒

mizulienka
14. dec 2012

@jakelina teraz som otvorila dalsie 4, co sa spolu varili a vsetky su take....ale zvlastne, lebo tak cudne chuti iba zvrchu, odobrala som vrch a stred je uz uplne ze sladky, to nechapem 😕

dm1
14. dec 2012

@mizulienka tiez mi pride ze kyselkave by nemalo byt 😕 . ja som vcera 5 plechovic varila tak dufam ze budu Ok dost by som ich aj potrebovala 🤐

dm1
14. dec 2012

@mizulienka no tak to su presne tie kysele lebo to je iba na vrchu a ked to odoberies uz nie. ale ja som sa to vzdy bala pouzit. ono niektore smrdeli uz ze ozaj brutalne az ma natialho z toho 🤐

muffinka8
14. dec 2012

@jakelina robila som len z pol dávky a dala som čajovú lyžičku zázvoru, málo? 😕
Ale šak dobre že som skúsila 🙂 aspoň viem, že nabudúce treba iný skúsiť 🙂

bzucinka2
14. dec 2012

@jakelina a obycajne postovne by co stalo, len u nas to neviem najst...

jakelina
14. dec 2012

@muffinka8 to je dost ta lžička, uvidíš jak se odleží, třeba vám to zachutná. Já jsem dávala lžičku zázvoru na celou tu dávku a to těsto bylo hodně štípavé. Možná jsi měla nějaký špatný sáček zázvoru, to je dost silné koření.

jakelina
14. dec 2012

@bzucinka2 fakt nevím, ale na shopech bývá napsáno že do zahraničí poštovné 150,- korun

pristela
14. dec 2012

Tak holky krtek hotoff, odovzdaný, musím dať cafe, bo takto ráno 😅 hore , sa mi oči krížia 😀 Puberťák je v škole , tak musim kuchynu ja po sebe upratať, vsak to iná hrôza 😝 alebo , žeby som počkala na drahého ? 😀 😀 😀

woman04
14. dec 2012

@pristela perfekný je 😉

muffinka8
14. dec 2012

@jakelina záhada 🙂 a to som sa ešte tešila, lebo dobrý zázvor mi muž kúpil, silno to voňalo a som sa bále, že som to prehnala. Ale keď sme to chutnali, tak ja som len tak véééľmi máličko ho cítila a aj to som sa musela sústrediť 😀 a on vôbec.

jakelina
14. dec 2012

@muffinka8 😒

bzucinka2
14. dec 2012

@pristela ved je krasny co chces, uzasny 🙂

baby a daju sa biele tie diamanty nejako zafarbit na cerveno?

tygrous
14. dec 2012

@lamps nemusi byt cerveny😉 Klidne jiny, ale aby to slo obarvit prirodni surovinou😉

jakelina
14. dec 2012

@tygrous jedině hnědý kakaem obarvený

tygrous
14. dec 2012

@jakelina Kdyz ta hneda se mi zas moc nelibi, to pak tak nevynikne😀😀 Ale moc diky za rady. Nakonec asi bude precejen cerveny, vyslala jsem manzela do obchodu pro tu barvicku😉

timonko
14. dec 2012

na želanie 😉

mariann2
14. dec 2012

@bzucinka2 a keby si si kúpila isomalt a vyrobila diamanty? možno by ťa to vyšlo aj lacnejšie ako kúpenie a poslanie z ČR

luci79
14. dec 2012

dievcata, chcem sa opytat videla som tu niekedy, ale neulozila som si, krasnu jednoduchu torticku na krstiny s krizikom navrchu... nehodite mi fotku? alebo nejake pekne inspiracie na krstinovu, uplne jednoduchu.... 😵
dakujem 😵

florentina
14. dec 2012

@dajna11 ty vánočně laděné mufinky jsou nádherné, ale musí to být tedy pracné!

pristela
14. dec 2012

@bzucinka2 aale, síce tieto postavicky su milé, no ako torty ich nerobím moc rada a tak to pak aj vypadá ☹ , a este pre male 3rocne dievcatko, ale tak ked chceli 😅

@dm1 Danka chaa, a predsa uz mam zamiesene medovníkové, tie tvoje male svietniky mi spavat nedajú!!!!! take ich mas kraáááásne, skoda ze nebyvas blizsie by som nemusela takto vymýšlať 😅 😅 😅 ale nedalo mi to a predsa som to cesto skusila mixerom a parada vymiesalo 😵 😵 ted som si nakreslila sablonu na kostolík 😵 a idem na to , len prosim ta na kolkatke ich mam piect ? 😕

jenie123
14. dec 2012

@pristela perfektny.. 🙂

dm1
14. dec 2012

@pristela ja peciem tak na 180-200 podla toho ake velke. ono pri svietnikoch to mas jedno lepsie ked su tvrde ako kamen 😀. sa moc tesim na vysledok! este dovalcim tie 2 posledne torty v tomto roku a mozem zamiesit dalsie cesto 😎

maya30
14. dec 2012

baby pridavam jednu vianocnu araňu na objednavku, kedze po mne nikto vianocne torty nechce, tak som si to vymyslela takto 😝

pristela
14. dec 2012

@dm1 no ja mam dnes robit ten kamion , ale mna ked chyti nieco ine tak vsetko ide stranou 😕 ako vcera krtko 😕 som o 20 vecer este len korpusy piekla a dnes to vidím tak isto ☹ bo vsak medovnííííčky musíííím 😵 😵 vcera som zas vymyslala toho andela do swapu, tak mi rozum inde behal nez po krtkovi abo kamione 😝
ty mas predstih, medovniky uz ani nemusis piecť , ach idem zas ocumovat tie tvoje domky 😵

dajna11
14. dec 2012

@florentina no veru dosť...asi zvýšim cenu 😀 😀 😀 ,potom síce nik nebude chcieť a ja sa budem nudiť 😀 😀