Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zabka88
14. dec 2012

@muffinka8 ahoj, aký si mala recept na tie zázvorníky? ja som skúšala podľa takého čo som našla myslím na Modrej streche a práveže síce ceto chutilo (šiel tam čerstvý zázvor asi 20 dkg+ citronova štava z 1/2 citronu) ale konzistencia desná, som to celé ako bolo zahodila do koša ☹ a čokeby si skúsila na nich dať nejakú polevu?

jakelina
14. dec 2012

@zabka88 já tam vůbec citronovou šťávu nedávám, dokonce jsem našla víc receptů, někam se dává kypřící prášek, někam vůbec a jiný recept zase se sodou bicarbonou. Asi jich je víc druhů

jakelina
14. dec 2012

@muffinka8 ještě mě napadlo, dej k nim do krabičky sáček s tím zázvorem otevřeným, to by mohlo krásně ovonět, když už nemají žádnou chuť. 🙂

blcha
14. dec 2012

ahojte tak ja mam torticku hotovu ma byt az na zajtra ale uz je hotova a mam pokoj zacina ma to cim dalej viac bavit inak keby ste mali neaky typ ako ju vylepsit skrasilt alebo nieco tak sem s nim mam cas prerabat 😉 len chudrea skonicla na zelenom podnose lebo modry nemam ani ziadny taky neutralny musim si spravit 😝

dm1
14. dec 2012

@pristela juj to poznam ja tiez uz ma prsty palia radsej zdobit medovniky ako torty ale veru musim to dorobit caka ma 5 postaviciek lego - nijnago 4 uz mam ale treba ich dokoncit a este ten nestastny sijaci stroj - singerka vobec este neviem ci mi to bude drzat ako som to vymyslela ma porazi vecer pri tom 😕

dm1
14. dec 2012

@blcha ja by som tam dala mozno nieco aj bielou aby to nebolo cele modre a nesplivalo to spolu. napr. tie gulicky alebo nieco. neviem aspon mne to tak pride

pristela
14. dec 2012

@blcha kraaasna, ja bych olemovala tenkym hadíkom bielou farbou tie kraje roztecenej polevy, hore aj dole na podlozke, jednotku by som ddala tiez cisto bielu a na kolieska na vlacik by som tiez dala este mensie kolieska biele- ono by to cele tak ožilo a rozjasnilo tu modru farbicku 😉 /tak ako je tu dole tou oranzovou olemovane , len u tebe bielou : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3127426... /

dm1
14. dec 2012

@pristela vidim ze mame rovnake myslienkove pochody 😀

blcha
14. dec 2012

@dm1 povodne som to chcela robit z troch farieb ze tam dam aj tu bielu ale neako som to spravila len takto ani neviem preco a dost blobo sa mi spravila ta hmota nieje taka pekna hladka ako ju mavam mozno preto ze vzdy ked si ju zarobim s cukrikov hned ju potom valkam a teraz som ju uz mala pripravenu skor a uz som to tak dobre nerozpracovala alebo co ale sak snazila som sa to pozakryvat gulickami 😉

@dm1 a tesim sa na ninjago synoci z toho saleju tak budem mat inspiraciu 😀

blcha
14. dec 2012

@pristela tak by som to mohla skusit len ci to tak dokazem spravit takeho tenkeho hadika 🙂 sulat budem o stotristo ale asi to skusim 😉

pristela
14. dec 2012

@blcha bude to super neboj , a ked sa bojis sulat strc do striekacky , nahrej malinko v mikrotrtke a len vytlat , alebo ked nemas striekacku tak pouzi tu z nurofenu pre deti 😉 inak ja zvacsa sulkam v rukach sa mi nechce chodit po striekacku 😀

mizulienka
14. dec 2012

ahojte, tak pridavam mojich patov matov, a este 3 predo mnou 😕

blcha
14. dec 2012

@dm1
@pristela tak co je to lepsie ? co este mi poradite????? 😀 😀 😀 😀 este by som tam mohla spravit aj bely balonik ale neviem su tazke ked toru nesiem tak sa hompalaju neviem ako zvladnu prepravu asi ich budem musiet vybrat a potom nech si ich zapichnu alebo co 😉

lokalistin
14. dec 2012

@blcha torta je moc pekna,len nabuduce by som ja volila väcsie kontrasty bledo a tmavo modrej a este lepsie tak ako baby pisu s tou bielou,teraz je taka dost tmava

lokalistin
14. dec 2012

@blcha podla mna je to ovela lepsie

blcha
14. dec 2012

@lokalistin len ja nemam ziadne gelovky farby na farbenie ta bleda je s smolkovych cukrikov a ta tmavsia farbila som praskovou farbou a to mi uz tmavsie nesko som rada ze som aspon takyto rozdiel spravila ked som bez geloviek tusim si ich uz fakt kupim len ja peciem tak jednu tortu za mesiac len pre rodinu ale uz sa zacinaju ohlasovat kamosky tak rozmyslam ze by som uz aj na zakazku robila len sa toho este troska bojim ci zvladnem 😉

mimcak
14. dec 2012

@blcha no na môj vkus príliš veľa modrej ja by som tam tiež dala niečo biele ako píšu dievčatá bude to vyzerať veselšie,lebo to všetko splíva spolu a nevyzneje to potom tak.Ale inak pekné

mimcak
14. dec 2012

@blcha jeej už si to opravila supeeer 😵 😵 😵 Ešte bysom tam šupla aj ten bieli balonik ako píšeš 😀

blcha
14. dec 2012

@mimcak uz ten balonik sulam 🙂 🙂

lokalistin
14. dec 2012

@blcha podla mna vyzera super,ono aj fotka tie farby zmeni,ale ta biela to fakt ozivila.a maco je suprovy s tymi mihalnicami-aky pohlad 😉 a neboj zladnes, ved oni vedia,ze nie si profesional tak sa nemusis bat.inac ja mam tiez z toho vzdy stresy a s najjednoduchsimi tortami mam najviac problemov. Raz som mala robit svadobnu a pred tym som im robila 2 torty na ochutnavku,lebo som ich vobec nepoznala prva v pohode boli nadseni a druha chceli obycajnu cokoladovo-orechovu. 3 korpusy skoncili v smetiaku a nakoniec som im spravila normale cesto ako robim blede len som ubrala z muky a dala kakao a orechy. Neviem ci im to chutili lebo zvolili tu prvu v troch variantach 😒

lokalistin
14. dec 2012

@blcha inac ja ked robim MMF tak davam len praskove tie z drogerky je to lacna varianta a minule som tiez farbila uz hotovu hmotu s tymi praskovymi z drogerie najprv som sa bala lebo su tam tie krystaliky,ci sa mi to tam roztopi v tej hotovej hmote a super

simasa
14. dec 2012
simasa
14. dec 2012

@luci79 Je to ona? Ale tato je na 1. sv. prijimanie.

pristela
14. dec 2012

@blcha uuužasnéééé , vidíš že si zvládla , torticka krááásna , ak chces este nieco biele tak trebars kocky vo vagonikoch vymen za biele , ale nemusíš aj tak je pekná 😉

zabka88
14. dec 2012

@blcha blška, mne sa tortička páči, maco je tam ako pán kráľ 🙂 biela by to isto prežiarila, ale i takto je to milučké.. ten vláčik je skvelý.. a neboj, dlho na ňu pozerať nebudú, spapá sa raz dva...

pristela
14. dec 2012

holky nabuduce ked budem fotiť niečo vám odfotím ,čo pouziť za pár kaček z domácnosti 😀 aby ste nemali tie torty také tmavo odfotené , to je taka skoda ked torta naadherna a na foto nieje vidieť ☹

blcha
14. dec 2012

@lokalistin ja vsetko s tymi s drogerky praskovymi nemam tu ziadny obchod kde by som kupila speci gelovky a zatial neobjendvam z netu lebo by som to asi neminula ked tolko nepeciem 😉
@pristela dakujem fakt je taka krajsia s tou bielou a veru uz nejdem robit nic viac uz sa aj krpana zobudila tak ani uz nemozem a vecer ma zasa cakaju medovnicky 😉

zabka88
14. dec 2012

@jakelina moje, ten recept bol celý nejaký divný, žiaden tuk ☹ teda ja neviem, ale ťažko rozvaľkám cesto bez tuku.. ale zas chuť malo cesto skvelú (kým sa neupieklo ) a rozvoňal celý byt 🙂 myslím že keby dáme s muffinkou naše výtvory dokopy, tak by sme dostali jedny úžastné zázvorníky 🙂

lokalistin
14. dec 2012

@pristela no mne by sa nejake rady zisli ja nikdy poriadne neviem odfotit farby otrasne a väcsinou vsetko rozmazane. myslim,ze to lezi na mne,lebo fotak sice profesionalny nem,ale ani nejaky lacny nebol

blcha
14. dec 2012

@pristela ja fotim len mobilom a veru hned by to lepsie vyzeralo keby som mala neake normalne pozadie a dobre svetlo lebo tie fotky fakt troska skresluju tie farby 😉