Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

njonja
14. dec 2012

@pipka dakujem🙂 Asi mas pravdu, ja som v tychto krestanskych veciach vobec neni zbehla☹ Pre mna to bol vzdycky jezisko🙂 🙂

pipka
14. dec 2012

@tamichloe a rumovu aromu nemas? lebo liker je hustejsi a piskote bude dlhsie trvat kym sa vsiakne..a je to uplne ina chut ako rum 😒 😉

lamps
14. dec 2012

@pipka ani ja nie som si istá, možno to mám len v hlave z knihy ako som si to predstavovala, neviem ... a áno Ježiško je syn Márie a Jozefa a Mikuláš bol biskup

pipka
14. dec 2012

@njonja no ved jasneee...len u nas sa rozlisuje, ze 6. decembra nosi do cizmiciek Mikulas...alebo santa Claus...a na stedry den nosi darceky pod stromcek jezisko..ale to je vlastne zahadna postava, lebo ho nikdy nikto nevidel a neprichytil pri tom 😅 😀 teda je to jezis...lebo maly bol jezisko, v jaslickach drevenych ulozeny a ked vyrastol bol jezis a obdarovaval

...ale nic to nemeni na tom, ze torticka je uuuzasnaaaa 😵 😵 😵

mizulienka
14. dec 2012

@jakelina Majka pri zazvonrnikoch je t urcite tak ako pristela vravi o chuti, my sme tiez nikdy nejedavali zazvrniky, ale moj muz ano, svokra to pecie kazdy rok, muz sa ide za tym zabit a mne to vobec nechuti 😕 muz to je s pivom, ze takto mu to chuti najviac, a pritom on skoro vobec nepije.

jenie123
14. dec 2012

Pridavam svoju dnesnu tortu.. kamoska nou bola nadsena, tak ma to zahrialo pri srdiecku.. 🙂

tamichloe
14. dec 2012

@pipka nemam ani esenciu,len mandlovu a to sa nehodiii

pipka
14. dec 2012

@lamps inak andrejka dakujem za radu, dnes som obrezavala s tym radielkom a mam ten okraj uuuplne rovny 😵
len som tam mala potrebu aj tak dat tu vlnku, aby som vodu naznacila a vlny 😅 🙂 🙂
bez tej bielej mi to prislo take fadne 😉

lamps
14. dec 2012

@pipka niekedy aká maličkosť pomôže že? a tá vlnka je tam super, nie každá torta môže byť dolu neozdobená, niekedy sa na ten spodný okraj niečo pýta, tak to tam treba dať 😅

njonja
14. dec 2012

@pipka pocuj, ked ti poviem, ze ja som dodnes verila, ze jezisko chodi aj na stedry vecer takto obeceny!!! :-9 ja to mam v tom celom hokej! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
14. dec 2012

@tamichloe tak daj ten liker, hadam to az tak nepokazi chut 😉

pipka
14. dec 2012

@njonja moooja, zlataaaaa 😵 😵 😵 nas dedo by ti hned dal skolenie 😅 😀 😀 😀
ja teda som tiez taky neznaboh 😝 ze do kostola nechodim...len na krsty a svadby znamym 😅 😀
ale take zakladne skolenie biblie mam od babicky a od mojho otca..ten bol ministrant v kostole, tak on to ma v malicku vsetko, a straasne si dava zalezat na tom, aby moje deti neboli take tupolina v cirkevnych veciach ako ja a moj brat 😅 😀 😀

ale tak...bola taka doba, co sa da robit 😝 🙄 kostol bol skoro az tabu 😅 😒

pipka
14. dec 2012

@njonja inak to nas Amerika tak sprznila...bo tam nosi darceky pod stromcek Santa Claus vlastne v noci z 24. na 25 decembra...a ten je takto obleceny...tak mozno to ta myli 😉 ale teda je to santa claus a nie Jezisko...ale inak skoro to iste 😅 😀

njonja
14. dec 2012

@pipka ked ti poviem, ze moj muz bol tiez ministrantom!!!! No ale vystupil z cirkvy, takze toto tema je u nas teraz tabu🙂
Ja si myslim, ze hlavne je, aby bola na sviatky pohoda a vsetci spokojni..je napokon jedno, ako vyzera osoba, co ma nosit darceky🙂

njonja
14. dec 2012

@pipka si ma konecne v mojich 34 vyviedla z omylu🙂 🙂 No, bolo na case🙂

pipka
14. dec 2012

@njonja no vies ako sa hovori..lepsie neskoro ako nikdy 😉
a presne ako pises...hlavne aby sme boli zdravi a stastni pod tym stromcekom 😵 😵 😵

a ako hovori moj brat...je jedno kto darceky nosi alebo ci to rodicia kupuju..hlavne aby tam nejake boli 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pristela
14. dec 2012

@njonja
@pipka holky ja to tiež kazdy rok malemu vysvetlujem dokola, bo ho Amerika mýli 🙄
ale tak mne je jedno ktorý mi niečo z lasky dá, aj obaja by mohli aj Santa aj Ježiško .ja som skromná 😀 😀 😀 😀 zatial ale nosí pod strom u nás darceky Pristela a to je teda taká koťuha, že väčšinou mne nič 🙄 asi podla zásluh 🙄

79zuzana
14. dec 2012

Krasny zaciatok vikendu dievcata 🙂 Moj sa zacal prave a to doslova, mala uz oddychuje v postielke, chlapci si pozvali kamosa na noc, ale dupocu len tak potisku 😀 😀 😀 , torty upecene, odovzdane, Zuzankina oslava prave skoncila, tak som vylozila nohy na stol a rozhodla, ze upratovat budem az zajtra.
Vcera bol v nasej skole Christmas fair a moj zlaty syn nahlasil, ze mamka vie piect torty, tak im mozem spestrit program. Tak ma zavolali, ci by som predviedla ako sa robia vianocne torty. Suhlasila som, lebo som myslela, ze budem niekde v kute si potahovat torticku, sem tam dakto pozrie a hotovo. No sok, dosla som, v hale 200 ludi a oni, ze na podiu mi uz robia stol 😀 😀 😀 Tak som aspon splnomocnila kamosku, ze nech aspon ona rozprava, lebo v tom strese som si nemohla spomenut ani na jedno anglicke slovicko 😀 a ja som robila 🙂 No stresy... ale tak aspon bola sranda 🙂 spestrili sme program 🙂 Inak na potiahnutie a ozdobenie torticky som mala 20 minut 🙂 tak ten rozmazany snehuliak aj tak vyzera 😀 😀 😀 Ale nevadi, oni sa tesili a myslia si, ze aka som talentovana 😀 😀 😀

pipka
14. dec 2012

@pristela asi si neposluchala 😕 😀
ale neboooj, na kazdeho raz dojde 😉
ja som tiez minuly rok dostala velke 😝 ..ale tento rok tu vyzera nadejnejsie 😅 😅 😅 😀

pipka
14. dec 2012

@79zuzana no vidiiis aka hviezda z teba 😎 😎 😎

njonja
14. dec 2012

@pristela pocuuuj, tak jej daj vypoved! No co toto, ze na teba zabuda??????

79zuzana
14. dec 2012

joj, a teraz kukam, ze som uz dala aj fotku minnie a este som ju neorezala... no nevadi,,, taka je neprofesionalna 😀 😀 😀

njonja
14. dec 2012

@79zuzana 20 minuuuut!!! Dobra si! 🙂

79zuzana
14. dec 2012

@pipka haha... ale vase fotky pre istotu nikomu neukazujem 🙂 necham ich v tej hlupuckej nevedomosti 🙂

79zuzana
14. dec 2012

@njonja ale to bola len taka malicka 18 cm torticka 🙂

79zuzana
14. dec 2012

no zaplavujem to tu 😅 😅 😅 ale este som sa chcela pochvalit s malou oslavenkynou 🙂

pristela
14. dec 2012

@79zuzana jeeej , to je super, ja by som si aj take video pozrela 😀 torticky suprove 😵 😵 😵
@njonja čo si šalená? to sem nepíš, ona sem chodí a číta 😕 😕 😕 aa zabudla som torticky ako vzdy mas nadherne a ten ruzovy konik sa mi hrozne páči , nadherna ruzova a celkovo to dobre vypadá 😵

njonja
14. dec 2012

@pristela jaaaaj, tak som ti teraz zavarila, co??? Dufam, ze ti donesie aspon ponozky 😖 ..
Dakujem!!! Inac som pouzila tvoj navod na jeho vyrobu, lebo som bola uplne bezradna!!! No a ta ruzova..hm..nebudem sa moc vyjadrovat. No, povedzme si to takto, nie je to celkom moj styl, ze jo, ale ked teta to tak chce, tak to ma 😀

njonja
14. dec 2012

@79zuzana , co si sisi??? Ved tvoje su nadherne!!

79zuzana
14. dec 2012

@pristela
@njonja dakujem 😕 😵