Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
15. dec 2012

@janula.h ale ze nekeceeej , jaka fesandaaa 😵 😵 😵

@79zuzana 3kg 🙄 adakujem , no myslim ze tento sa zaraduje hlboko dole medzi moje nepodarky , ale tak čo už, hlavne ze som stihla napiect medovnikove svietnicky a aj ozdobit 😀 😀 uz len zlepit-tak co tam po nejakom mackovi 😝

janula.h
15. dec 2012

@pristela mojaaa už toľko nerob kazíš si zrak 😀 dikyyyyyyy 😀

mizulienka
15. dec 2012

@yukki perfektne sa ti podarila 😉 malej vsetko naj naj a nech ste spokojni a stastni 😉

yukki
15. dec 2012

@mizulienka ďakujem veľmi! 🙂

kohutovci
15. dec 2012

Ahojte maminky..
rada by som sa medzi vas zaradila a popytala si o rady.. dnes som upiekla svoju prvu tortu.. potahovala som ju s hmotou z marshmallowu a robilo sa s tym fakt strasne ☹ ako robite tie fondany? mate nato recepty, ci to kupujete hotove? ja som s tym nikdy nerobila tak neviem o tom skoro nic.. vo februari bude mat dcerka 1 rocik.. a rada by som jej vykuzlila nieco pekne 🙂
prikladam foto mojej prvotinky

79zuzana
15. dec 2012

@pristela haha, ze nepodarky, raz ked takeho upeciem, tak ho dam na titulku svojej stranky 😎

dm1
15. dec 2012

ach kocky tak pridavam tu svoju nocnu moru + ninjago a slanu. A ninja mala krasnu bledozltu farbu odfotilo to divne 😕. tu masinu sa mi zial po tom karambole nocnom uz lepsie nepodarilo ☹

janula.h
15. dec 2012

@dm1 bombová mašina!

janula.h
15. dec 2012

@pristela ale ale netrep krásny je!!

1zaza
15. dec 2012

Pridávam moje tohtotýždňové, z toho snehuliačika som nešťastná, nie a nie ju poriadne odfotiť :(, asi budem musieť vytiahnuť manuál k foťáku 😀

eliska22
15. dec 2012

@1zaza krásny je ten snehuliačik, aj celá tortička 😵 😵 😵 a tie detailíky vtáčik krásne 😉

nika1985
15. dec 2012

baby akurat som prisla domov to si ani nezasluzim tolko pacitok DAKUJEM VELMI PEKNE vazim si to strasne moc.

79zuzana
15. dec 2012

@1zaza nadherny je snehuliacik 🙂
@nika1985 ale zasluzis, vsetci vieme, kolko casu a sstresu nas stoji kazda torticka, takze ak by sa dalo pridavam este aspon 10 pacitok 😀

sisix
15. dec 2012

@79zuzana dekuji. Jeste bude mit popruh a dam ho na dortu.

dm1
15. dec 2012

@1zaza ta je uzasna 😵

mizulienka
15. dec 2012

@1zaza krasny je te snehuliacik, uplne taky rozpravkovy nadherny 😉

pristela
15. dec 2012

@1zaza jeeej , milujem zimne tortulienky mas ju nádherne rozpravkovu , čistučkú 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

1zaza
15. dec 2012

Dievčatá ďakujem za pochvaly a palčeky 🙂

@pristela tiež milujem takéto torty, ale neviem prečo ich ľudia moc nechcú, ale títo boli zlatí, vraj nevedia akú tortičku pre dcéru, že nech im poviem, akú tortičku by som chcela robiť, povedala som, že zimnú - snehuliaka a oni súhlasili, tak som sa tešila ako malé decko :D

rapunzel1
15. dec 2012

Baby poraďte mi prosím vás, mám upečené suché pečivo, linecké, medovníky, orechové trubičky, tam ide parížsky, tak som ich neplnila a také s pudingovým práškom robené strojčekom, vanilkové rožky,vínové, ale chcela by som nejaké aj plniť, ale bojím sa, o trvanlivosť, čím plníte vianočné pečivo, tak aby vydržalo a máte ho potom v chladničke? A ešte ako ich ozdobiť, vy ich máte také krásne, mne sa tie moje zdajú také fádne, čím ich mám oživiť?ďakujem

flowerfairy
15. dec 2012

Ahojte šikovníčky, už nejakú dobu vás pozorujem, obdivujem a zbieram rozumy, je neskutočné, aké prenádherné veci dokážete vytvoriť. Tentoraz sa aj ja chcem podeliť o svoj prvý výtvor, je krivoľaký, nedorobený, ale mám radosť, že z toho vôbec niečo bolo 🙂 Snáď sa pri vás niečomu priučím, Pekný večer 🙂

simasa
15. dec 2012

@79zuzana dakujem
@pristela a co sa Ti nedalo? Ved je perfektny.

simasa
15. dec 2012

@dm1 Dani aj tak je bombova! Ale veru priznam sa, ze toto je aj moja nocna mora - ze mi raz spadne torta. Ja neviem, ci by som robila druhu 😅 😝

jakelina
15. dec 2012

@rapunzel1 možná bych něco polila čokoládou, na tmavé bílou, aby to bylo kontrastní. Já slepuju krémem šlehaným nad parou. Mám vyzkoušeno, že vydrží dlouho a nebo salkovým.

sisix
15. dec 2012

@rapunzel1 dnes jsem delala ledovky a dava se do nich krem vareny z mleka,pudink,cukr,hr. mouka a do kase se dava maslo a mam je uz poslepovane. V komore mam zimu, takze tam vydrzi.

sisix
15. dec 2012

@flowerfairy ten medved je krasnej. A to ze je hrbolaty..... no co .... kazda sme ho meli hrbolaty..... casem prijdes na to, jak se ti nejlepe dela a jak ho delat rovne. Vse chce praxi. Je krasny .... moc se ti povedl, jen tak dal. 😉

flowerfairy
15. dec 2012

@sisix dakujem 🙂 potahovala som prvy krat, s MMF, vobec netusim, ako to urobit tak krasne nahladko, ako to mate vy. Ale pravdupovediac ani korpus nebol prave s tych najrovnejsich 😀 no co, nabuduce snad bude lepsie

pipka
15. dec 2012

@pristela sak je dokonaly, co sa ti nepozdava...a vyzera aspon na 6 kil..to ty ako fotis, ze tie torty na foto naberaju na vahe? 😕 😀

pipka
15. dec 2012

@1zaza kraasny snehuliacik 😉 s dovolenim som si ho ulozila 🙂 😉 😉

mizulienka
15. dec 2012

taktu je moja posledna, ale neviem preco, nieco mi na nej nesedi, co by ste baby zmenili? 😕 😕

pipka
15. dec 2012

@dm1 dani superskýýýý je ten stroj, sak absolut nie je vidiet, ze z burizonky 😉 dokonaly 😵