Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dedenini
15. dec 2012

@luciahromadkova vsetko kopirujem, vsetko citam , uchovavam v pamati, moc vam dakujem ..velmi mi pomohla vasa rada ..dakujem

pristela
15. dec 2012

@njonja och tak to je asi na dlhsie a tam postup nemam nafoteny, ale skoro tak isto , tiez obalim len boky, ale vyssie aby sa dala potahovka zahnut 1-2cm hore, takto: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3357915...
, z korpusu vyrezem taky kužel/trojuholnik/ ten dam ku kraju nan polozim vrchnak/ten kužel ho drzi v sikmine/ a uz len zapichujem kvety, pre istotu este na boky davam spajdle aby sa nezosunul. Vrchnak robim bud ako original len potahovka: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3345345...
alebo obalujem suchy korpus len obmazany. ono da sa obalit torta cela vypada to pak krajsie ked daju dole kvety a vrchnak, ale mne potah nikto neje tak ho zbytocne vela necpem nikdy nikde 😕

njonja
15. dec 2012

@pristela milacik, si poklad!!!! Dakujem!

luciahromadkova
15. dec 2012

@pristela tak rozmyslam ak by som robila vrchnak z korpusu potiahnuty, a dala by som ho na sparadla/spajdle zo spodu do spodnej casti skatule drzalo by to- vlastne by to bol len posunuty vrchnak akoze mierne otvoreny slo by to?

florentina
15. dec 2012

@sisix je perfektní, hned bych s ním něco vyfotila.
@simasa no to je zase nádhera!...uložila jsem si do inspirací, s dovolením 😉

pristela
15. dec 2012

@luciahromadkova jasne že slo , len dnu pak do tej medzerky pootvorenej nacpy kusok korpusu alebo punčoviny, alebo potahovky to je jedno prosto nieco aby ti drzalo vahu vrchnaku, aby sa ti nestalo, ze tie spajdle ti ho prepichnu a on padne dole .

@njonja dolezite nie ci pomoze ale ci si ma pochopila 😀 😀 😀 😀 😀

florentina
15. dec 2012

@flowerfairy je boží...jasně je křivý, ale já začala péct teprve před pár měsíci, tak si pamatuji, jakou radost jsem měla z prvního dokončeného díla a jak jsem na sebe byla hrdá a křivé jsem to měla úplně stejně. Né že by to teď už bylo dokonalé, ale oproti prvotinám je tam značný posun....tedy co se týká zarovnání dortu a i už to jde lépe od ruky. K korpusu, i když ho peču na 150, tak se mi nakonec vždy nahoře vyboulí a nejjednoduší je ho prostě ořezat ještě před naplněním. Když máš hodně křivé i po naplnění, můžeš po zachlazení ořezat i tak, ale to já nedělám. Ořezky korpusu míchám s máslem, kterým pak potírám dort před potažením, nebo používám do punčoviny, tak se většinou spotřebují. Jinak pokud plánuješ péct více a zatím nemáš, jednoznačně si pořiď točnu. Prodávají tuším v Ikea, mě jí dělal manžel, ale mají i v cukrářských eshopech. Velké šikulky zvládnou asi perfektně zarovnat dort i bez ní, ale s ní je to o tisíc procent jednoduší, hrozně to usnadní práci, koukni na nějaká videa, jak se s tím dělá. S točnou to je pak už jen otázka času, kdy budeš mít stejně pěkný a hladký dort jako holky tady...já už se taky na to těším, až se k tomu dopracuji 😉

luciahromadkova
15. dec 2012

@pristela dakujem

lokalistin
15. dec 2012

@luciahromadkova urcite si medzi vrchnak a krabicu daj trochu korpusu ja som ho chcela dat len na spajle,ale bolo to tazke a tlacilo sa to dole tak som to nakoniec vystlala a do toho popichala kvety

luciahromadkova
15. dec 2012

@lokalistin dakujem pekne

lokalistin
15. dec 2012

@pristela ako to vyzera u teba buduci piatok,sobotu alebo v nedelu?

pristela
16. dec 2012

@lokalistin a viem ja? 😀 ale teším sa na teba 😵 staci ak mi das den pred vediet a budem ti plne k dispozíííícii 😵

lokalistin
16. dec 2012

@pristela posli mi do ip tvoje cislo na mobil lebo ja na slovensku na internet skoro vobec nechodim

1katuska73
16. dec 2012
jper
16. dec 2012

Maková panenka - 2,7kg - světlý korpus, smetanovo-tvarohový krém s malinama

simasa
16. dec 2012

@florentina Dakujem 😵 Jasne, v pohode 🙂

katulkaaaaaa
16. dec 2012

ahojte pridavam svoje a par aj na vianoce 😉

dadka212
16. dec 2012

ahojte moje víkendové

mamina1978
16. dec 2012

@mizulienka Mne sa najviac paci tato torticka aj so zvoncekom 😵 😵 😵 , je to nezvykle a prave preto originalne 😵 😵 😵 😵 A detske torty su prave pekne a zaujimave tym, ze tam mozeme kombinovat veci, ktore urobia kazdu torticku este viac jedinecnou, originalnejsou.... 😉 🙂 A nie ako u dospelackych, kde sa drzime pravidiel 😒 Ja som si ulozila tu prvu ja aj veselsia, farebnejsia, ta druha na FB je taka mooooc normalna 😉 😀 😀 😀 😀 😀 klasicka 😀 😀 😀 😀 😉 🙂

sisix
16. dec 2012

@njonja tak to taky nevim, pak dej vedet jak si to vymyslela a jak jim chutnal.

mamina1978
16. dec 2012

@blcha krasna torticka 😵 😵 😵 😵 😵 a aj ten macko sa ti super podaril 😵 😵 😵 😵 🙂 🙂 🙂

mima1311
16. dec 2012

@simasa uzasna ta poschodova 😵 😵 😵

mima1311
16. dec 2012

@1zaza ta snehuliakova je bobstickaaaaaaaa

mima1311
16. dec 2012

No tak moja prva kriva , prosiiiiim nesmiat sa - snazila som sa 😝 a teda zahadzujem fotak , taka hrbolata nazivo neni 😀 😀 😀
Cokokorpus + pribinak + broskyne ...2,2 kg

njonja
16. dec 2012

@pristela pochopilaaaa🙂 Dakujem!!🙂

niobe63
16. dec 2012

Princeznovska torta 🙂

florentina
16. dec 2012

@dadka212 jako vždycky nádhera...ty jsi už taková profesionálka!

nelly75
16. dec 2012

dnes som robila túto zimnú tortičku pre kamarátku, hmotu som mala na hrubšie vyvaľkať no čo už.... nejde na výstavu ale potešila tak dúfam , že sa bude páčiť aj vám 🙂 čokokorpus, plnka višňovošlahačková ( táto u nás všetkým chutí)....🙂

ajka82
16. dec 2012

@njonja to by aj mna zaujimalo, vzdy som mala marcipan medzi korpusmi zatial, takze neviem 😕

njonja
16. dec 2012

@ajka82 no, skusim ho placnut na plnku a uvidim, co to spravi....dufam, ze sa mi ta vinocna torta nerozide..to by sa asi zakaznici velmi nepodakovali an stedry den 😝