Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ladydia
17. dec 2012

ahojte zienky prosim vas mate nejaku inspiraciu na narodeninovu tortu pre zenu...bude to na 50, dakujem za vsetky foto, mne sa totiz pokazil kluc kde som mala vsetky foto ☹

79zuzana
17. dec 2012

@dajna11 nemam ziadne foto s vianocnou ruzou, ale nasla som tento link, mozno si nieco vyberies 🙂
https://www.google.ie/search?q=poinsettia+cake&...

muffinka8
17. dec 2012

@lussy23 ak sa môžem aj ja vyjadriť 😅
1. Pozri sa na očká. Tie originálne sú spravené tak, že na tváričke sa kosticou spravia jamky a do nich sa dajú čierne guľôčky (očká). (Očká ako robíš ty, sa mi veľmi nezdajú. Skús také ako má baletka, alebo skús postavičku kde sú očká len mini čierne nakreslené bodky a uvidíš, že celá postavička dostane iný výraz.) 😵
2. Noštek baletky je malinký. Tvoj je oveľa väčší. Skús zmenšiť. S malým sa bude ťažšie narábať, chce to viac trpezlivosti, ale skús si pomôcť a špáradlom ho preniesť a pod.
3. Ústočka skús spraviť napríklad pomocou špendlíka alebo ihly. Budú mať hĺbku, ale nebudú široké ako keď použiješ špáradlo alebo kosticu.
4. Aj krk máš trošku hrubší.
Ale inak, farba tela sa ti vydarila, aj vlásky sú super 🙂
A spravila by som možno dlhšie končatiny. Všimni si baletku, pomer nôh, rúk a tela je ako u človeka. Ale zas ide o to či chceš aby sa to podobalo na reálnu bytosť, alebo je to len vymyslená postavička, vtedy ten pomer nemusí byť.
Tak som zvedavá na tvoje ďalšie pokusy 😉

muffinka8
17. dec 2012

@jakelina ahoj 🙂 predstav si, že tie moje nepodarená zázvorové koláče už nie sú 😀 doniesla som ich domov, že nech s nimi dačo spravia. Zobrala si babka domov a ešte aj ujo ich chválil 😀 😀 no ja odpadnem 🙂 babka vravela že jej chutia ako piškóty 😅
Dnes som si našla nejaký recept na mandľové pečivo a kokosové sušienky, tak som zvedavá či zas napečiem piškóty 😀

jakelina
17. dec 2012

@muffinka8 no hlavně, že se to nevyhodilo 😀 😀 To jsem ráda, že alespoň někomu chutnají 😀 😀 😀

dajna11
17. dec 2012

@79zuzana díky......netrclo ma ako sa odborne volá 😀 😀 😀

muffinka8
17. dec 2012

@jakelina no, neporovnávala by som to 😅 tvoje chutnajú ako majú 🙂 moje ako piškóty 😀

muffinka8
17. dec 2012

@lussy23 ešte jedna vec ... na baletke sú očká, nos a pusa malinké a aj to jej dodáva nežný výraz. Tvoje oči, nos a pusa sú vzhľadom k tvojej tváričke veľmi veľké. Skús trošku zmenšiť.

rachel36a
17. dec 2012

môj prvý pokus o figúrky....dúfam, že sa to podobá na to čo som chcela...

mamina1978
17. dec 2012

Moja priprava na Vianocnu torticku .........cakajuce vianocne babätka............... 😉 🙂 Najprv som chcela modelovat anjelika , ale potom ma kopla muuuuuza a rozhodla som sa pre toto 😉
Fotky su tmave , no ved vecer fotene 😒 , ale rozoznat sa daju 😉 🙂

snu
17. dec 2012

prosim kde sa da v bratislave kupit smartflex? dakujem

ju11i
17. dec 2012

Ahojte kočky, dlho už sledujem túto tému ale nemala som čím prispieť. Ale už mám konečne za sebou prvú poťahovanú tortu pre môjho malého "pingu závisláka" 🙂
Čo poviete? Dá sa na to, že je prvá?

mamina1978
17. dec 2012

@ju11i Vitaj medzi nami ......Torticka je naaaadhernaaaaa 😵 😵 😵 😵 a na to ,ze je to tvoja prva potahovana......je uplne perfektna, bezchybna ........ 😵 😵 🙂 🙂

reruna
17. dec 2012

@ju11i první? ta je super!

mizulienka
17. dec 2012

@mamina1978 su perfektne, nadherne

lamps
17. dec 2012

@ju11i vitaj 😅 😅 😅 tortička je krásna 😅 😅 😅

mamina1978
17. dec 2012

@mizulienka.... jeeej si zlata ...dakujeeem 😵 😵 😵

ju11i
17. dec 2012

@mamina1978 @reruna @lamps ďakujem vám. Veľmi ste ma potešili 🙂

muffinka8
17. dec 2012

@ju11i úplne perfektná. Tie postavičky sú presne ako z rozprávky 🙂

jenie123
17. dec 2012

@ju11i uzasna.. 🙂

jenie123
17. dec 2012

@mamina1978 uzasne babatka.. 🙂

gabkostanka
17. dec 2012

dobry vecer, mozete mi prosim hodit link na vyrobu potahovky z MMF, taky co sa podari 🙂
toto som nasla ja
http://tortyodmamy.sme.sk/content/marschmellows...
je dobry?
dakujem pekne

eliska22
17. dec 2012

@gabkostanka v pohode vyskúšaj aj ja robím takto, používam tie biele americké cukríky, ale priamo do toho nedávam ceru ako píšu, len si mastím ruky, aby sa nelepilo a misku 😉

gabkostanka
17. dec 2012

@eliska22 dakujem, niekde som citala, ze daju maslo...co davas, len vodu?

jenie123
17. dec 2012

@ladydia mam nieco take, ak ti to pomoze..

eliska22
17. dec 2012

@jakelina moja mama tiež robieva tieto zázvorníky a ja to milujem, namáčam si to do kávy, čaju .......mňam 😀 😉

eliska22
17. dec 2012

@gabkostanka ja umývam aj tie americké, takže už vodu nedávam vôbec 😉 ani tú citrónku nedávam, len vymastím misku, preosejem do nej trošku prášk. cukru, do toho dám umyté cukríky a dám do mikrovlnky na cca 1 - 2 min. vôbec to nepremiešavam ako píšu, len to potom kydnem do cukru preosiateho a ešte na tie cukríky preosejem cukor a miesim s rukami namastenými cerou až kým z toho nevznikne hmota 🙂

tomasko27
17. dec 2012

ahojte,poradite mi,niekde doma som zapatrosila jeden recept.su to mandlove kolieska,na to ide dzem a marcipanove koliesko,bolo to v jednej kucharskej knihe ale tu ja nemam doma,mala som stade len recept.Dakujem

anibas
17. dec 2012

pekný večer dievčatá - čítať vás nestíham, ale tortičky pozerám - kráááásne 😵 😵 😵 ja som alebo v práci, alebo behám po Dr. - Filip bol týždeň v škôlke a znova teploty 😠 😠
dnes som narýchlo vyrobila pre kolegynku prekvapko - poznáme sa 21 rokov, mala skoro okrúhle narodky a zajtra má meniny - tak dúfam, že príde do práce 😀 😀 😀 použila som to, čo som mala už skôr urobené 😉 priemer cca 16cm

eliska22
17. dec 2012

@anibas krásna 😵 😵 😵 ja som na čiernu tortu nenabrala ešte odvahu 😝